Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért bánt ennyire, hogy...

Miért bánt ennyire, hogy ilyenek a "barátnőim"?

Figyelt kérdés
A barátnőmenek van egy 3éves gyereke. Van egy szép babakocssija amit már nem használ. Nekem meg az lenne az álomkocsim mert miénk sajnos nem vállt be. Eszébe se jutott,hogy nekem adja vagy kölcsön. Azért bánt nagyon mert a baráti körben lévő babák,gyerekek tölünk csomó mindent kaptak,szép új vagy alig használt dolgokat.1éves múlt a gyerekem és annyira bánt,hogy senkitől semmit nem kap csak tölünk.A szülinapjára is csak tölünk kapott. Ne értsetek félre nem ez a mérvadó,de itt mindenki tehetősebb és megtehetné... Én pl volt,hogy vettem vmit a babámnak és vettem egyből egy ugyanolyat a barátnőmnek is. Én ilyen gesztus sose kaptam. Engem ezt bánt..Szerintetek? Ja még annyi,hogy 2 családnak( ismeretlenek) még segitettünk is egy csomó babacuccal-játékkal. Amugy megtehetem,hogy megvegyem újjonnan a babakocsit csak elegem van. Úgy érzem,hogy hiába "van" 4barátnőm egyik sem érdemli meg a figyelmességemet.
2011. ápr. 7. 11:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne legyél figyelmes ezentúl. Gondolom, hogy rosszul esik, de, ha ilyenek, akkor felesleges nekik így kedveskedni. Vedd meg újonnan a kocsit:)
2011. ápr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Megfogom venni. Csak nagyon bánt. A kis figyelmesség is tök jól esne, pl. egy kisautó vagy ilyesmi. Amióta teherbe estem azóta ez van, pedig egy csomó tehetős van a családban. Egy cumit se kaptunk,szószerint semmit senkitől. És ezek után még a barátok is ilyenek..
2011. ápr. 7. 11:42
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
értem mit érzel,de próbálj ne foglalkozni vele.mindenkinek mást jelent az önzetlenség,jó szándék,az az ember aki irigy sajnos igy viselkedik.nálunk is van ilyen csak sajnos családon belül.én sosem féltem és sajnálok a családtól semmit,de az én fiam még egy tetszik-et se kap a képeire az iwiwen,meg egy jó szót,egy dicséretet sem.mert akkor úgy érzik nem az ő fiuk a legjobb,legszebb legokosabb.Egy ideig nagyon szomorú voltam,mert nagyon rossz lehet egy ilyen lelki szegény embernek lenni,de ma már nem érdekel.le rázom magamról,tedd azt te is.
2011. ápr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

"Én pl volt,hogy vettem vmit a babámnak és vettem egyből egy ugyanolyat a barátnőmnek is"


lehet itt baj, te túl sokat adsz és kihasználják

2011. ápr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Első vagyok, azért az furcsa, hogy a családtól se kaptatok semmit. Nem mintha kötelező lenne, de furcsa. Továbbra is azt mondom, hogy innentől akkor senkinek semmit. Amúgy az ő helyükben én érezném magam kellemetlenül...
2011. ápr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg fura,fütyülj rájuk te is.Lehet hogy azt gondolják tul sok a pénzetek,és minek vegyenek akkor nektek?Mondjuk a babakocsi dolog az olyan hogy azt csak ugy én sem adnám a barátnőmnek,hacsak nincsen rászorulva,de apróságokat,ajándékokat illik azért visszavenni.
2011. ápr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%

Hát... a babakocsit lehet én sem adnám oda, DE mi tervezzük a kistesót, ezért nem. Az egy olyan használati tárgy, hogy tényleg igénybe van véve. Ha már a két gyereket kiszolgálta, akkor jöhetnek a rokonok (tesók), ha nincs még gyerkőc, akkor a barátnők.

Ilyen szempontból mi sem kaptunk semmit, mert bár a baráti társaságban 2. baba (tehát akár kaphattunk is volna) mégis tartogatják a kistesónak. Ez még nem is esett rosszul, mert én is így teszek/tennék, inkább ha belegondolok, az esik rosszul (jogtalanul, de így van), hogy mivel mi vagyunk az elsők a családban, a tesóinknak már alig kell valamire majd költeni. Jó nyilván, ha jön nálunk is a pici, és náluk meg az első gyerkőc, akkor nem, de ha már mi kinövünk belőle.... A barátnőim meg mind kapták a cuccokat, köztük azért tőlünk is, amiket nem használunk, de nem elnyűhető: pl. légzésfigyelő, pihenőszék, hordozókendő ilyesmik.


DE: ha megyünk egymáshoz, akkor nálam az alap, hogy a gyerkőc is kapjon valamit, és ez már így megy akár 3-4 hónapos kortól. Most, hogy nagyobbak, már nem valami játékot viszünk mindig, hanem van, hogy csak valami pufit, kölesgolyót, olyan rágcsát, amit a gyerkőc is ehet. Mivel nem vagyunk csoki és édességpártiak, ezért ezeket nem tudjuk vinni. Párom szokott kiakasztani, hogy nem kell mindig vinni valamit a gyerkőcnek... erre én mindig azt mondom: hogy a "szülőknek" is mindig viszünk valamit, sör, üdítő, rágcsa, ilyesmi, akkor a gyereket miért hagynánk ki? Nem gondolok nagy összegű dolgokra, de 3-400 Ft-ból már lehet vinni bármi apróságot.

De ha nálatok ez nem így működik, vagy a barátnőidnél, akkor egész egyszerűen te is szokj le róla. Nincs ezzel semmi gond. Vagy ha barátnők, akkor meg is lehet beszélni az ilyeneket. Mi pl. megbeszéltük, hogy névnapra nincs ajándék. Szülinapra a fiamnak volt legelőször, akiktől kaptunk, visszaadjuk (mármint mi is visszavesszük) akitől nem, ott nem. Felnőtt embereknél ebből nem lehet sértődés.

2011. ápr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet, hogy a többség nem fogja nagyraértékelni, amit írok Neked és nem lesz népszerű, még talán le is hurrognak. De ez teljesen hidegen hagy engem. Szóval, én totál megértelek! Szerintem ne fogd vissza magad az "adakozásban", mert az ritka jó emberi tulajdonság a mai világban. Viszont alaposan válogasd meg a barátaidat. Ha csak egy barát marad, akkor egy marad. Inkább legyen egy értékes igazi barátom, mint egy csőcselék a nyakamon, aki csak élősködik rajtam. Az én legjobb barátnőm immáron 12 éve hű barátnőm és amikor 2 éve terhes lettem, kérés nélkül felajánlotta és odaadta a babakocsiját, pólyát, mellszívót, megmaradt pelenkákat és mindenféle apróságot, amit félretett. Neki 2 gyerkőce van. Hát, ilyen a mi barátságunk. Igazi barátság, akár baj van, akár öröm ér minket, társai vagyunk egymásnak, segítünk egymásnak. Szóval, nagyon megértelek. Én ugyanilyen vagyok. Adok, adok, adok. És persze, nem kellemes látni, hogy mások ezt nem értékelik és a legkisebb mértékben sem viszonozzák, viszont nagyon jól megmutatja, ki az igazi barát. Volt pár barátom, mielőtt terhes lettem. Egy kivételével mindegyik kereket oldott, nem kaptunk tőlük semmit, de még csak el se jöttek és szépen lassan leépültek. Megmaradt egy, de benne mindig is biztos voltam, soh anem hagyott még cserben. Szerintem adni sokkal nemesebb dolog, mint kapni. Hidd el, vissza fog ez még jönni Neked, ha nem is attól, akinek adtál. Én sokszor olyan helyekről kapok figyelmességet, segítséget, ahonnan abszolút nem számítottam rá. Szóval, ne válj önzővé, ne játszd azt a játékot, hogy ha én nem kapok, akkor nem is adok. Mert így tényleg soha nem fogsz kapni. Adj bátran, máshonnan úgyis duplán visszakapod. Én ezt vallom és használom, és boldog vagyok ezzel a gondolattal. Persze, tégy belátásod szerint és kívánom, hogy mások is példát vegyenek rólad. :) Szép napot!
2011. ápr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben megértelek, mert épp most nem olyan rég csalódtam én is az egyik barátnőmben. Kis dolgok ezek, de mégis nagyon tud fájni. Egyre inkább azt érzem, hogy versenyt űz abból, hogy melyikünk babája milyen és miket kap. Rosszul esik, de muszáj túltennem magamat ezen, és lesz... mostmár őt. Próbálj ne foglalkozni velük, az a legfontosabb, hogy te mindent megadsz a babádnak és kész. Szép napot
2011. ápr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Én örülök neki, hogy olyan barátnőm van, aki simán kölcsönadta nekem a babakocsiját, holott nem kértük, vettünk volna vadonatújat a harmadik gyereknek, de így másra is költhettük azt a pénzt... abszolút nem amortizáltuk le, pedig két évig használtuk.


Ha valaki nem buta, akkor tudja, hogy mások dolgaira még jobban illik vigyázni,mint a sajátunkra.

Nem szép dolog, megértelek, hogy rosszul esnek ezek a figyelmetlenségek. Válogasd meg, hogy ezentúl kihez hogyan állsz hozzá, sajnos nagyon önzőek az emberek:(

2011. ápr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!