Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden nap estére túlpörög a...

Minden nap estére túlpörög a babám. Nagy sírás (ordítás) után tud csak elaludni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Napközben össz-vissz 2órát alszik.Fürdés után fél órát.És utána csak 11körül alszik el mire kifárad a sírásban.Amúgy nagyon jókedvű,vigyorgós baba.Már minden eshető ki van zárva hasfájás meg társai.Doki aztmondta majd kinövi.Segítsetek mert már nem bírom!3hós kislány anyukája
2011. ápr. 7. 17:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

kicsit macerásabb de akkor beletenni egy nagyobb plédre, megfogjátok a sarkait férjeddel és hintáztatjátok? ez még fejleszti is.

amúgy akartam írni, jó hogy nem hagyod sírni. az nem megoldás.

2011. ápr. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Sajnos ez sem jött be.Homeopátiával lehet hogy megpróbálkozom.
2011. ápr. 11. 22:41
 13/22 anonim válasza:

A kislanyom most ket eves es az elejen nalunk is ugyanez volt. Most siman alszik, ket-harom orat ebed utan es este nyolctol reggel fel hetig.

A helyedben egy par napig felirnam az alvas/eves/siras/jatszas idejet, azt is, hogy mit csinaltatok aznap. Lehet, hogy megiscsak van benne rendszer, hogy mikor alszik/sir stb.

Az esti alvas elott megprobalnek nyugodt kornyezetet teremteni (radio, tv, stb. kikapcs, ha elotte be van, a fenyt kicsit tompitani, esetleg olajjal masszirozni a picit, nyugodt hangon beszelni hozza, ilyesmi). Lehet, hogy azert is ennyire sir, mert Te is feszult vagy. Nalunk annak idejen az segitett, hogy sokat volt napkozben kendoben. Amugy meg tenyleg az is lehet, hogy o igy reagalja le a napot. Sirassal. En sem hagytam sirni egyedul az enyemet, meg pici ahhoz, hogy egyedul birkozzon meg ezzel. Kitartas!

2011. ápr. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt, a lányomnál a pihenőszék tett csodákat, lábbal ringattam, közben vacsoráztam, főztem, hajat mostam (!). Az erőteljes ringatás nagyon jó volt, így altattam késő délután, illetve nagyon hosszú sétákat tettem vele, mert azokat mindig végigaludta. Az esti lefekvés mondjuk nálunk egyszerűbb volt, fürdés után én már a sötét szobába vittem be, csak a résnyire nyitva hagyott ajtón szűrődött be annyi fény, hogy lássam, mit csinálok. Itt tettem be a hálózsákba, szoptattam, büfiztettem, majd lassú léptekkel megközelítettem a kiságyat, és nagyon óvatosan belefektettem. Fürdés után a sötétben már nem is beszélek hozzá, max. suttogva, hogy érzékelje, már nem nappal van, nyugodjon meg, lazítson. Nekem ez így bevált, ha néha fektetés után még sírni kezd, kiveszem, a vállamon nyugtatom egy kicsit, újra beteszem. Ha még mindig sír néhány ilyen kivevős-visszatevős kör után, akkor újra mellre teszem. ezek után már tuti nem sír, alszik szépen. Sok sikert! És idővel tényleg kinövi, hamarabb, mint remélnéd. Nekünk az esti kimerült ordítást kb. 3,5 hónaposan kinőtte.
2011. ápr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont ugyanez volt, a kisfiamnál 3,5 hónaposan kezdett "elmúlni", amikor amúgy már többet tudott jókedvűen ébren lenni. Vagy próbáljátok később fürdetni (még egy plusz etetés fürcsi előtt mondjuk 15perccel), mert a fürdés utáni 0,5 óra alvás még nála valószínűleg a nappali utolsó alvás. Ha később fürdik, talán már nem kel fel. Vagy fürdessétek előbb, az előző szopi után nem sokkal, és utána a fél óra alvás is hamarabb lesz, talán az esti elalvás is. Nappal úgy próbáld többet altatni, hogy minél jobban kitolod játékkal/szórakoztatással az ébrenlétet, és ha már nagyon-nagyon fáradt, akkor többet tud aludni nappal (érdekes, hogy ilyenkor nem pörgött az enyém túl, csak este). Hamarosan fent bír majd annyit lenni, hogy az esti ébrenlét se pörgesse túl. Kitartást!
2011. ápr. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Ez a 2 óra alvás egy 3 hónapos babának nagyon kevés!estére pedig már túlpörög és sírással zárja ki a sok ingert,a fáradságot!valahogy tényleg próbáld meg többet altatni napközben,hidd el nem fog az éjszakai alvás rovására menni!én mindíg is utáltam azt a szitut,hogy nappal jól fáraszuk ki,hogy éjszaka aludjon!nemtudom az én tapasztalatom az ha nappal is jobban alszik akkor éjszaka is,de gondolj belle mi felnőttek is így vagyunk ha már rohadt fáradtak vagyunk akkor már a fáradságtól nem jön álom a szemünkre!

Szóval próbáld úgy alakítani,hogy evés egy kis játék és legyen egy elalvás előtti rituálé!Én akkor minden játékot eltettem,énekeltem neki,felhúztam egy zenélő játékot ami altató zenét játszott majd bevittem az ágyába ahol félig el volt sötétítve(ez is sok babánál fontos,az erős fény is zavarhatja)majd cumi,simogattam még a hátát egy kicsit és kijöttem!ha esetleg még nyüszögött visszamentem megnyugtattam,simogattam és kijöttem!így szépen elaludt!Az én babám 3 hónaposan max 1-1,5 órát bírt fent lenni!lehet,hogy már túl későn teszed le aludni és már túlpörög!

2011. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
szia kedves Kérdező,szerintem ne aggódj,az én kislányom is ilyesmi volt ennyi idősen,én sem tudtam rajta segíteni,tényleg kinőtte.Ma már csak akkor sír,ha éhes,nagyon kis jókedvű. 7 és fél hónapos.
2011. ápr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
20.22-es vagyok. Igen, az én babám is max. 1,5 órát bírt ennyi idősen fent lenni, ennyi időre gondoltam, a napközbeni "ébrentartásra". Nem írtad, hogy a 2 órát milyen formában alussza, az én kisfiam 1-1,5 órát volt ébren, és 0,5 órát aludt, ezt ismételte 3-4-szer egy nap (így jön ki a napi 2 óra). 0,5 óra alvás után lépett volna át a mélyből-felületes alvásba, de felébredt rá. Ha nálatok is ez van, akkor ilyenkor próbáld még visszaaltatni valahogy (cumi, egy kis simi, vagy ringatás, nálam séta közben a babakocsiban is hasrafordítás is bejött). Az esti fürdés nálunk 6körül (utána még 0,5 óra alvás) vagy 9körül jött be, és így sikerült kb. 9.30-10re előrehozni a 11órási elalvást. A kettő között bármikor is volt máskor a fürcsi, 11re aludt csak el. Én is csináltam azt, hogy pár napig írogattam, mikor mennyit/hogyan aludt, mikor nyűgösködött, stb., és ebből tényleg rájöttem, mikor mi a jobb neki.
2011. ápr. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Bocsi, megint az utolsó vagyok, most látom, hogy kétszer alszik napközben a babád! Szerintem még 3szor simán aludhatna! AZ én kisfiam 5 hósan tért át a 2db alvásra. Ha babakocsiban ilyen jókat alszik (az enyém sose aludt jól benne), akkor most hogy jönnek a jó idők, mehetnétek kora délelőtt is egy kis sétára alvással, majd mondjuk ebéd után otthon alvás, aztán még 5-6körül még egy séta alvással, és akkor biztos bírná este!
2011. ápr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Mi kézben altattuk és altatjuk, ha itthon vagyunk, a most 14 hós kisfiunkat. Ennyi idősen még délelőtt 2 és délután is 2-szer aludt. Nem tudod 2-szer elvinni sétálni? Én délelőtt viszem sétálni, akkor alszik a babakocsiban, de ha nem elég neki, akkor délután valahogy bealtatom, ha tudom, de már nagyon nem tetszik neki. Én is a hordozós ringatást ajánlanám neked, bár a mi kisfiunk sosem maradt meg benne itthon, sem pihenőszékben, csak kézben volt el, ha mászkáltunk vele. Mondjuk én könnyen beszélek, most 9,5 kg körül van, szóval könnyebb dolgunk volt.

Mikor fürdeted? Lehet azt lehetne későbbre tenni. Én megfigyeltem, mikor alszik hosszabbat és a 6 óra körüli evés után volt. Szóval utána már nem altatgattam, hanem a fürdés következett. Sosem bukta vissza a kaját. Ma már 7-kor fürdünk és legkésőbb 8-kor alszik. Félhomályban altatom és van egy zene, ami mindig szól elalváskor. Próbáld ki többféleképp fogni, hátha valahogy neki is jó. Mára már este eljutottunk odáig, hogy melléfekszem a nagyágyon és ott alszik el mellettem, miután megitta a tápszert. Majd kb. 10 perc után beteszem az ágyába. De 20 percet javasolnak egyébként, a tuti mély alvás fázisát akkor érik el. Szóval, ha úgy érzed, nem mozdul a dolog, akkor próbálgass ki praktikákat. Gyakorlatilag nem tud úgy elaludni, ahogy most próbáljátok. Nekünk a babakocsiban is volt ilyen időszak, majd egy zene a David Getta egyik száma segített, a telefonomról szól neki, a mai napig. Talán hülyének néznek néha az utcán, de ez van. Ki kell nekik zárni a külvilágot, hogy ne tartsa éberen a figyelmüket semmi és akkor könnyebben el tudnak aludni.

2011. ápr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!