Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki az aki elitéli a házasságon...

Ki az aki elitéli a házasságon kivül született babát és ki az aki nem? Illetve kinek van házasságon kivül született gyermeke?

Figyelt kérdés
Mi volt a család reakciója?
2009. márc. 2. 10:54
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez manapság nem olyan elítélendő, mint régen volt. Sokkal rugalmasabban állnak ehhez az emberek.

Én nem akartam esküvőt, felesleges pénzkidobásnak tartom. Nem a papír számít, nem az tartja össze az embereket. Elválni is nehezebb, mint egyszerűen csak búcsút inteni a másiknak.

Nem akartam és nem is akarok esküvőt.

4 hónapos a lányom. És csak "összeálltunk, mint a lovak". Ezt így az egyik ismerősöm mondta. Nem vettem magamra. :)

A család nem szólt semmit. Sőt! Anyukám (33 éve házas) a legnagyobb ellenzője a házasságnak, habár semmi extra problémájuk nincs az apukámmal.

2009. márc. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
92%
Na hát én házasságon kívül szültem. Védekezés melett fogant a kis törpe. Egyedül nevelem, de nem is adnám semmiért. Az én döntésem volt, hogy így legyen, nem is kérek az apukától semmit. Az tényleg nem szép dolog ha valki egy babával szeretné megfogni a fféit, de azért mert valakik nincsenek összeházasodva, attól még szerethetik egymást, és vállalhatnak babát. Én kívétel vagyok, mert a fiam apja nem akarta a gyerkőcöt, ezért nem is kényszerítek rá semmit. Nekem így jó. A családom pedig imádja a fiamat.
2009. márc. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Sok függ attól, ki hol lakik. Itt Ausztriában egy kicsi faluban sem foglalkoznak vele. Olyan szinten, hogyha férjem családjától kérdezem, akik mindig itt éltek, hogy X+Y összeházasodtak-e, sokszor fogalmuk sincs. Egy ismerős pár mégis most fontolgatja a házasságot, mivel a nagyobbik iskolába megy és nehogy véletlenül ebből problémája legyen, esetleg a többi gyerek miatt.

Szerintem minél nagyobb település, annál jobban elfogadott. Ha meg nagyobb településről költözik a pár kisebb-be, nem biztos, hogy sokat foglalkozik a magukétól teljesen eltérő véleménnyel, ilyenkor "csak" az ide születő, itt felnövő gyerek miatt fontos a kérdés.

2009. márc. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
85%

Ja, és engem a szüleim "megköveznének". (Mivel még udvarlás idején sem állhatott meg előttünk a fiú autója, nemhogy ott aludni vagy egyéb. Szóval ég és föld lehet a különbség)

Ay előző voltam.

2009. márc. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Az a legfájdalmasabb amikor a szülök nem állnak mellettünk,lehet hogy amúgy a többit még elviselné akárki.Ezaz utolsónak szólt
2009. márc. 4. 07:55
 16/38 anonim ***** válasza:
76%

Mi 12 éve vagyunk együtt (erre mondják ez már egy házassággal is felér. Azaz mi sem vagyunk házasok!)


2 gyermekünk van. Szerelemgyerekek-ezen esküvő v. csak szimpla élettársi kapcsolat sem tud változtatni.

Nem lenne se több se kevesebb egyik se (és mi sem) ha házasságba születtek volna.


A családban egyedül én nem vagyok házas, és az én kapcsolatom bírta eddig veszekedés, szétköltözés nélkül-gondolom mindenkinek rosszul jött ki. De miért rontanám el a már működőt?

Engem senki, soha nem szólt meg-senki nem nézett rám v. a gyermekeimre rondán.


Egyébként meg, 12 év után már mindenki azt mondja nekem a férjem, a páromnak meg, hogy a feleséged :) (ennyire nem számít a papír manapság-mondom ezt úgy, hogy én is szeretnék esküvőt, de nem áll meg a világ ha nem lesz).

2009. aug. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
68%

Én nem ítélem el, hiszen egy gyerek neveltetése nem attól függ, hogy van-e a szüleinek papírja arról, hogy együtt élnek. Amúgy az én fiam sem házasságba született, ráadásul az apukával sem vagyunk már együtt (már terhesen szétmentünk, ne részletezzük, hogy kinek a hibájából).

Szerintem nincs ebben semmi elítélendő.

2009. aug. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
68%

Mi amikor összejöttünk a párommal elterveztük, hogy a 2 évfordulón eljegyzés, és 2 éven belül lagzi. Az eljegyzés megvolt még az előző évezredben, 1999-ben, de a lagzi azóta sem. Mindig volt valami, amire kellett a pénz. Autó, építkezés, gyermek.

Több, mint 12 éve élünk együtt boldogan, van egy gyönyörű kisfiuk, egy házunk, egy autónk, és tervben a kistesó.

Mindenünk megvan. Tele a fiók mindenféle papírral, kacattal, nem hiányzik onnan még egy papír.


Amúgy nagyon sokan azt hiszik, hogy mi házasok vagyunk. Tágabb család, barátok is úgy emlegetik, hogy a férjem. Ilyenkor mindig helyesbítek, de csak legyintenek rá.

2009. aug. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
70%

Ugye? -utolsó válaszoló :)


Én is mindig javítgatom őket, de senkit nem érdekel. Nekik ennyi idő után már házastársak vagyunk (hősök :) -sokan még papírral sem bírnak ennyit egymás mellett. Egyébként a párom meglátása, esküvő után mennek tönkre a kapcsolatok. Ha így van, mi még 100 év múlva is együtt leszünk :))

2009. aug. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
68%

szia,

mi sem házasodtunk össze-és valószínüleg nem is fogunk- 5 hónapos a kisfiunk.

váratlanul érkezett,nem terveztük,de mivel már egyikünk sem tini- én 28,párom 30-,úgy döntöttünk,hogy megtartjuk.

a család semmit nem szólt bele,örültek a picinek,nem is kérdezik,hogy összeházasodunk-e vagy sem.

soha nem tudni mit hoz az élet,papír nélkül bármikor tovább lehet állni...papírral viszont sokan kínlódnak együtt.

bár lehet én azért is vagyok ezen a véleményen,mert tanúja voltam a szüleim rossz házasságának.

2009. aug. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!