Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki az aki elitéli a házasságon...

Ki az aki elitéli a házasságon kivül született babát és ki az aki nem? Illetve kinek van házasságon kivül született gyermeke?

Figyelt kérdés
Mi volt a család reakciója?
2009. márc. 2. 10:54
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
0%
Én nem a babát ítélem el, hanem a szülőket. Vagyis nem is őket, hanem amit tesznek, és ez más! A szülőknek ez nem nagy dolog, a gyereknek viszont az lesz, később pedig a szülőnek is ciki lesz a gyerek előtt, plusz a gyerek ezt a mintát fogja látni, hogy ez így rendben van. Aztán nem csodálkozz, ha a lányod beállít tizenévesként, hogy terhes, mert ő úgy gondolta, akkor biztos az is rendben van, pedig a többi gyerek szülője azt mondta, hogy nem...
2009. aug. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Igen, azt a mintát látja, hogy rendben van, mivel semmi rosszat nem is tesznek a szülők azzal, hogy nem házasodnak össze. Az pedig marhaság, hogy a nem összeházasodott szülők gyerekei 16 évesen szülnek, és ennek az lenne az oka, hogy nincs egy nyamvadt papírjuk a szülőknek. Akkora hülyeséget írtál, hogy az fáj.
2009. aug. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

A 21. században élünk, nem az inkvizíciók korában.

18 éve vagyunk együtt párommal, ő 36 én 37 éves vagyok,nem vagyunk házasok

Van egy 9 és fél éves fiunk és egy 5 hónapos lányunk.

Ja és nincsenek megkeresztelve sem (még a párom sincs).

A családban ez fel sem merült kérdésként, hogy mi házasodjubk össze.

2009. aug. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem, hogy mi összefüggés van a nem házasságpárti szülők és a 16 évesen teherbeesők között.

Ha valaki azt hiszi, hogy csak azzal mutat jó példát a gyerekeinek, hogy összeházasodott, akkor nagyon tévúton járt...

Az hogy egy gyerek 16 évesen terhes lesz és azt hiszi, hogy ez normális, nyilván nem azon múlik, hogy a szülei házasok-e vagy sem... Gondolom ezt te sem gondoltad igazán komolyan!

Mi házasok vagyunk, de hogy a gyerek felvilágosítása nem ezen fog múlni, abban biztos vagyok.

Bocs kérdező az offért, ezt az oildal első válaszára reagáltam.

2009. aug. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem vagyunk összeházasodva a párommal 5 éve vagyunk együtt és van egy 11 hónapos gyönyörű kislányunk.Engem őszintén nem is foglalkoztatott a házasság gondolata.Majd remélem azért persze lesz, de ha nem,akkor sem esem kétségbe.

Ja nézzétek vissza a pontozást (csak érdekességképp, csak azolnak vannak lehúzva a pontjai akik nem élnek házasságban, vajon ki pontozott le??) :)

2009. aug. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem vagyunk összeházasodva!És nem is fogunk.Feleslegesnek tartom az egészet.Ha valaki szereti a párját,az esküvő és lagzi nélkül is szeretheti és boldog lehet mellette.És elárulok még egy titkot.4éve vagyunk együtt,van egy kislányom,aki 8hónapos,és nem az élettársam az apa!Ezt a párom tudja is,és akkor is tudta amikor teherbe estem.Mégis a nevére vette,és azóta is együtt neveljük.Imádja a kiscsajt!
2009. aug. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
47%

22.03:ha 4 éve együtt vagytok,akkor hogy-hogy nem a párod a kicsi édesapja??

gondolom,szabad kapcsolat...de ez már tényleg nem jó példa a gyereknek.

ha majd felnö,elmondod-e neki,hogy apa csak névszerint az apukája?és hogy ki az édesapja?mert szerintem jogában áll tudni.

2009. aug. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Nem ítélek el emiatt senkit. Az én gyerekem házasságban született már, de az esküvőn már a hasamban volt, igaz csak hat hetes volt. Lagzink volt, szóval nem a baba miatt lettem elvéve, hanem, mert mi így akartuk. Számomra, számunkra nem csupán egy papíros a házasság, esküvő, nem az tart össze minket. A kapcsolatunk, szerelmünk rokonok, barátok előtti "törvényesítése" volt. Nekünk ez fontos volt, és hangsúlyozom, nem a papír miatt. Fontos nekem, és fontosnak tartom, hogy a gyerekemnek ne azt mondjam majd, hogy apa és anya élettársak, nem volt esküvő, mert papír nélkül is szerethetjük egymást. Szeretném, ha majd a gyerekem is így gondolkodna, és végül ki lenne számára a követendő példa, ha nem a szülei?
2014. ápr. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!