Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány év korkülönbség van...

Hány év korkülönbség van gyermekeitek között, és ennek mik az előnyei ill. hátrányai?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

23 és 27 hónap korkülönbséggel születtek a gyerekeim, most 6, 4, 2 évesek.

Abból a szempontból jó volt, hogy még nem estem ki a napi rutinból, nem szoktam hozzá, hogy könnyebben mozoghatok, hogy elfoglalja magát a gyerek, és onnan kezdek újra minden káoszt. Viszont nehezebb volt, mert még a nagy is igényelte a segítséget, és sokszor nem volt egyszerű megoldani. Viszont hihetetlen gyorsan összenőnek, és imádják egymást. Nem volt köztük soha testvérféltékenység, gyönyörűen tudnak együtt játszani. Vigyáznak egymásra, amennyire tudnak. nekem jó volt így.

2011. ápr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két gyermekem van, 18 hónap a korkülönbség. Azt kell hogy írjam, nem könnyű, de most hogy már több mint fél év eltelt, kezd kicsit lazább lenni a dolog. A nagyfiam két éves múlt, a lányom most 7 hónapos, már együtt "játszanak" beszélnek egymáshoz, sőt..:) Az elején nagyon nehéz volt, leginkább azért, mert a nagy fiam nem értette, hogy miért nem CSAK vele foglalkozom, hogy került be a családunkba egy kiscsajszi, na és persze, hogy mikor visszük vissza oda, ahonnan jött..:D Mára már teljesen máshogy látja a dolgot, sokszor segít nekem, hozza a pelenkát a büfiztetéshez, fürdetésnél odaadja a kislányom törölközőjét, hozza neki a cumit ha sír...stb. Ha összegeznem kellene több előnye van a kis korkülönbségnek, mint hátránya. :)
2011. ápr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

17 hónap van köztük, most 2.5 és 1 évesek.

Ahogy előttem is írták, az eleje necces, de aztán kialakul a körülbelüli napirend és eddigre mindenki megszokja az új családi felállást. Nálunk szerencsére a lányom jól fogadta az öcsit, kisebb dacoskodások előfordultak, de összességében zökkenőmentesebb volt a dolog, mint remélni mertem :-)

nálunk is az okozta a fő problémát, hogy a nagy is még sok segítséget és törődést igényelt, és bár kezdetben egyáltalán nem így volt, mostanra megtanult türelemmel lenni és megérti, hogy olykor rangsorolnom kell és mivel ő az okosabb, neki kell várnia ügyesen. Nála egyébként is bevált ez az okos-ügyes-nagytesó szerep (sokat segít a kicsi körül, és mostmár hogy az öcsi tud ezt-azt, büszkén újságolja mindenkinek, mintha legalábbis ő tanította volna mindenre...).

szpen összeszoktak, persze vannak kisebb balhék, de alapjában véve jó tesók. eljátszanak, vigyáznak egymásra... remélem ez így is marad. :-)

2011. ápr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Két lányom van, 15 hó a korkülönbség.

Előnyök: a világ legjobb testvérei, két barátnő. Egyszerre kellett hozzájuk kelni, pelusozni, így egy kalap alatt letudtam a fáradozást, nem kellett egy 3-4 éves "önálló" gyerek mellett újra kezdeni az éjszakázást. Nem estem ki a munkából, ami nekem szempont volt, mert aktív vagyok, nem tudnám elképzelni, hogy 7-8 évig otthon "üljek". Véletlen alakult így, de ma sem csinálnám másként.

Hátrányok: a dupla pelusozás bizony sokba került, illetve nehéz volt babakocsival közlekedni az utcán, mert volt egy sportkocsisom és egy bébikocsisom. (Persze, láttam már olyat, hogy ahol kicsi a korkülönbség, ott simán beleteszik őket ikerkocsiba.) Szóval, hátránya alig volt.:)

2011. ápr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Majdnem szóról szóra azt írhatnám amit 15:20, nálam 18 hónap van a csajok között.

Azért az eleje nem volt fáklyásmenet, én babakocsival + kendővel közlekedtem, meg az volt a legrosszabb időszak, amikor lehetetlen volt összeegyeztetni az alvást (kicsi 2x egy nap, a nagy 1x). De amióta a kicsi partner a játékban azóta nagyon jó barátnők.

2011. ápr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Két lányom van, 18 hónap van közöttük, a nagy ma 3 éves :)


Az elején azt gondoltam, hogy másból se áll a napom csak a pelenkázás-etetés-pelenkázás-altatás, de hamar belerázódtunk. A nagy mindenben segített az elejétől fogva, így igazi barátnők lettek, nagy a szerelem közöttük. Ha pl. a nagy büntiben van, a kicsi odaül mellé és durcásan néz rám :)

Nem így terveztük, de örülök neki. Az ismerősi körömben a nagyobb korkülönbség (4-5 év) sokkal macerásabbnak tűnik.

Hátránya talán annyi, hogy egyszerre sokat esek ki a munkából, nehezebb lesz visszarázódni.

2011. ápr. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott még egy hátrány: nagyon nehéz volt a szobatisztaság. Elég hamar összenőttek, a kicsi nagyobb, mint a kortársai, a nagy pedig egy évet simán letagadhatna :) - már ami a méreteit illeti. Nagyon nehéz volt neki megmagyaráznom, hogy ő már nagy a pelenkához, bilizzünk, wc-zzünk helyette. "Miért? A tesón is pelus van, én is azt szeretnék."
2011. ápr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

21 hónap.

hiszem, hogy később így jobb lesz nekik, hogy kicsi a korkülönbség köztük.

Most nehéz, de én akartam így, sőt, igazság szerint a harmadikat is így akartam, de erről lemondtam, majd talán 2 év múlva lesz még egy.

Most a naggyal nehéz, 3 éves, dackorszak, testvérféltékenység, és bölcsikezdés sok neki egyszerre...

2011. ápr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem három gyerekem van. 10, 7, és 15 hónapos. Az első kettőnél nem egészen 3 év van. Nem volt vészes, mert mire megszületett a második, már a nagyobbnak nem kellett pelus, önállóan evett, ivott. Most pedig jó barátai egymásnak. A harmadik baba később jött, de mivel az első kettő fiú, a harmadik meg lány, nagyon jó dolga van neki is és nekem is. :-)) A nagyok sokat segítenek. Védik, óvják, és sokat foglalkoznak vele.
2011. ápr. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az előbb kihagytam, hogy a 10 és 7 az évet jelent. :-))
2011. ápr. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!