Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Véleményetekre vagyok kíváncsi...

Véleményetekre vagyok kíváncsi! Együtt vagy külön alszotok-e a babával? Miért?

Figyelt kérdés

Előnye? Hátránya?

Az én lányom 15 hónapos, soha egy éjszakát nem aludt át, pedig már mindent kipróbáltunk (külön szobát is).

Este a nagyágyon alszik el és mindig átraktuk a saját ágyába, de 2-3 óra múlva felkel és addig nem alszik vissza amíg nem rakjuk közénk.

Sajnos most úgy alakult, hogy apának el kellett mennie messzire dolgozni és csak 2 hetente jár haza, így este nem szoktam visszarakni az ágyába, hanem velem alszik.

A védőnő szerint két módszer van: vagy majd ha nagyobb lesz akkor magától átszokik a saját ágyába, vagy nem veszem ki éjszaka hanem hagyom sírni(na én ezt nem tenném)

.

Szerintetek nem ártok vele hogy mindig velem alszik?


2011. ápr. 16. 09:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez pont olyan kérdés, amit csak ti tudtok. mármint, hogy nektek melyik a jó megoldás. ha titeket nem zavar, akkor biztosan jó megoldás a gyereknek is, ha veletek alszik. biztosan sokkal megnyugtatóbb, hogy érzi a közelségeteket.


(nekünk szimpatikusabb volt, hogy mellettünk, kiságyban alszik. de én rossz alvó vagyok, nem tudnék úgy elaludni, hogy azon izgulok, hogy rá ne feküdjek, meg rá ne húzzam a takarót az arcára.)

2011. ápr. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Első pillanattól saját szobájában,saját ágyában külön alszik,az első néhány hetet aludtam a szobájában egy kanapén.Nekünk ez így bevált,nagyon jól alszik egyedül.

Szerintem annyit árthatsz vele,egy barátnőm járt így,hogy később nagyon nehéz lesz "kirakni" a hitvesi ágyból.

2011. ápr. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. ápr. 16. 09:26
 4/12 anonim ***** válasza:

A mi kisfiúnk a saját ágyában alszik. Napközben van, hogy a mi ágyunkn alszik el, s ott is hagyom, de este mindig betesszük a kiságyba. Én nem tartom jó ötletnek a szülőkkel alvást. Utána nehezebb lesz át szoktatni.

Egy ismerősöm most próbálkozik az 1 éves fiával, de nem jön össze nekik, megszokta hogy szülökkel alszik. A hugaim is 1-2 éves korukig anyámékkal aludtak, s még 10-14 évesen is oda akartak bújni a szüleimhez. S Én attól is tartok, hogy nehogy ráfeküdjek Nagyon mélyen alszok, s ha mellettem lenne, nem lenne egy nyugodt éjszakám se. Pár éve egy falumbeli lánynak úgy halt meg az iker babái közül az egyik, hogy a csaj anyukája, bár igaz részeg volt, kivette a kiságyból a babát, s vele aludt. Reggel arra kelt, hogy a kicsin fekszik, s az addigra megfulladt.

2011. ápr. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Három gyerekem van. Soha nem csináltam ebből gondot. Ha nem aludtak nyugodtan, mindig magam mellé vettem őket. Az első kettő már nagy, simán, mindenféle nagyobb balhé nélkül szoktak külön szobába. A harmadik nekem is 15 hónapos, együtt alszok vele. De úgy, hogy a kiságy egyik oldalát levettem, nekitoltam az ágyamnak. Így most velem alszik, de mégis külön. Kis idő elteltével, visszarakom majd az oldalát, és egyre messzebb és messzebb tolom az ágyamtól. Így csináltam a másik kettővel is. Sírások nélkül megoldódott a dolog.
2011. ápr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló a szitu nálunk is: szintén 15 hónapos a Kislányom, és este a nagyágyon alszik el, átrakjuk a kiságyba, majd valamikor 2-3 körül megébred, (van h picit később), és akkor átvisszük közénk, és velünk alszik reggelig. Én már úgy megszoktam, szerintem ő is. Este szopival alszik el, és én azt hallottam, hogy ilyenkor éjjel azt az elalvási módot keresi, ahogy elaludt. (MEllettem). Nekem momentán nincs bajom ezzel az együttalvás dologgal, hogy mi lesz később, az majd elválik.

2011. ápr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

3 hónapos kisfiam csak ringatva alszik el.Eddig ha bealudt betettük a kiságyba.Ő is úgy volt mint a ti babátok,hogy pár óra múlva felkelt és sírt.Egy éjjel akár 5-6 alkalommal is.Pár napja nem a kiságyba tesszük hanem közénk és nincs sírás nincs éjjeli felkelés.Mi is és Ő is pihentebbek vagyunk.

2011. ápr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia,

Kisfiammal az első két hónapban együtt aludtam, az ő szobájában, kanapén, majd egy hónapig még ott aludtam ő meg a kiságyban. 6-7 hónapos koráig ez jól működött, majd a mozgásfejlődés, fogzás miatt sokat ébredt, de ilyenkor elég volt a cumi és aludt vissza. Ezrét megint átszoktam a szobájában, ahol este megágyaztuk a kinyitható kanapét, a babát elaltattam ahogy tudtam, ment az ágyába, én is az enyémbe, és éjjel mikor kezdődött a macera, mentem vele együtt a kanapéra.

14 hónaposan kapott leesésgátlós heverőt, mellé feküdtem míg elaludt, ha éjjel ébredt, mentem mellé és addig ott voltam, míg visszaaludt. Ekkortájt lettem terhes, ahogy nőtt a hasam már kényelmetlen volt befeküdni mellé, így csak mellé ültem, és úgy aludt el. 22 hónapos volt mikor szültem, akkor apa volt vele itthon, három nap alatt beszoktatta a nagyágyba. A kicsi 2 hónapos koráig a bölcsője melletti kanapén aludtam, a fiam apával a nagyágyban. Három hónapos volt a kicsi mikor átkerült a gyerekszobába a rácsos ágyba, a nagy (ekkor kétéves) azóta köztünk alszik el, de tudja, hogy át fogjuk vinni az ágyába. Van hogy a saját ágyában akar elaludni, ha a kicsi már mélyen alszik akkor nincs gond. Elalváshoz még ott kell legyek a naggyal, de már 7 éjszakából 4-5* a saját helyén ébred. Sokszor észre veszem hogy éjjel felkel, iszik, és visszafekszik. Ha valami zavarja szól, hogy anya, odamegyek, megsimizem, visszaalszik. De heti 2-3* előfordul, hogy szó nélkül átjön éjjel és bebújik közénk. Ilyenkor nem viszem vissza, összebújunk és alszik.

Nappal is ebéd után ő mondja, hogy menjünk aludni, ha a kicsi sír, elfogadja, hogy most oda kell mennem, és van, hogy mire visszaérek, már alszik. 2-2,5 órát alszik ilyenkor, egy éve, még 45 perc volt, és alig lehetett visszaaltatni.

Úgy gondolom, ő most érett meg az önálló alvásra, már érti, hogy a fáradtság ellenszere az alvás, az nem egy rossz, dolog, hanem szükséges.

2011. ápr. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 2 hónapos, az ágyunk melletti kiságyában alszik.Engem megnyugtat, hogy hallom a szuszogását.Ha mozgolódik csak odanyúlok,megsimizem, megnyugszik.Ha külön szobában lenne, egy perc nyugtom nem lenne, folyton rohangálnék megnézni.Egy éves koráig biztos hogy így marad az alvás.Lehet hogy a későbbiekben majd átkerül a mi ágyunkba, minket ez egyáltanán nem zavar.Egyéves kora után lesz majd saját ágya, aztán majd akkor alszik ott, ha akar.

5 évet vártunk erre a babára, semmi pénzért nem raknám ki tőlünk. Szerintem ez kegyetlenség, de hát mindenkinek más a véleménye.Amíg se anyukát,se apukát nem zavarja a dolog, addig nyugodtan alhat a közös ágyban a baba.

2011. ápr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nálunk úgy vannak az ágyak, h karnyújtásnyira van a kiságy, így ha ébred ott vagyok azonnal, hozzáérek... és alszik is, de nálunk is volt h köztünk aludt, mikor beteg volt, jött a foga... mi nem tudunk úgy aludni, ha ő is ott van :( pláne mostanság, h 360fokban bejárja a saját kiságyát, és ha velünk van, akkor rúg, üt... miközben helyezkedik :) szerencsére nem szokott mellénk, de pl anyuéknál is mellettünk alszik, mert ott nincs kiságy.
2011. ápr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!