Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok az öntudatos anyukák,...

Azok az öntudatos anyukák, akik saját bevallásuk szerint soha nem hagyják sírni a babájukat, mit csinálnak, amikor a gyerekük 1 éves korára már úgy hisztizik, hogy az tűrhetetlen?

Figyelt kérdés

Nagyon sok olyan anyuka válaszát olvastam már, akik írják, hogy soha, egy percig sem hagyják sírni a babájukat. Sőt, elítélően és felháborodva nyilatkoznak, ha valaki bevallja, az ő gyereke bizony már sírt egyszer-egyszer 10-15 percig. Mit tesznek ezek az anyukák akkor, amikor a gyerek 1 éves korában már olyan szinten hisztizik, hogy az több a soknál? Akkor is rögtön ölbe kapják? Vagy az ilyen anyukáknak soha nem sír a gyereke? Kíváncsi lennék...

(Mielőtt bárki egy lelketlen anyukának bélyegezne, én sem vagyok híve, hogy félórákig sírjon egy gyerek, de velem előfordult már egy párszor, hogy hagytam.)


2009. márc. 3. 15:45
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ha sir a gyerek, baja van. Ehes, almos, szomjas, bekakilt, beesett a jateka valahova...szoval problemaja van.

Ne keverd ossze a hisztit a sirassal! Nagy kulonbseg. Az a gyerek, aki nyivakol, ha nem kapja meg az 500. jatekot, vagy mindennap a szelet csokijat, es ezert nyafog, hat hagyni kell sirni. Csak a legtobben nem hagyjak, hanem a bekesseg kedveert megkapja a gyerek amit akar. Ez a hiszti! Ilyenkor nem azert sir a gyerek, mert problemaja van, hanem tudja, hogy a nyafogasaval eleri, hogy megkapja amit AKAR. Nem szeretne, AKAR.

Nem szabad eljutni addig, hogy hisztizzen, cirkuszoljon.

Ha 1 evesen hisztizik, azert van, mert mindent megkap amit akar.

Nem kell neki mindig mindent megengedni, odaadni. Nem fog hisztizni.

Viszont azt hiszem, hogy nem minden gyerek egyforma, meg csaladon belul sem. Vannak konnyebben, es nehezebben kezelheto gyerekek. Vannak jo evo, es rossz evo gyerekek. Vannak jo tanulo, es gyengebb felfogasuak.

Mindenki mas. Mar babakorban.

Elkenyeztetni nem szabad, mert hihetetlen milyen cirkuszokra kepesek, igazabol a semmiert!

2009. márc. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
40%

16.13-as vagyok és a 16.15-ös anyuka soraira annyit reagálnék, hogy nekem senki ne modnja hogy az ő gyereke még soha nem hisztizett, ugyanis ezen mindenki átesik. Ez egy természetes emberi vonás. Itt arról van szó, hogy egyesek hogyan reagálják le a HISZTIT és nem a más okból történő sírásról beszélek! De ezt már az első válaszomban kifejtettem. Úgy látom hogy mégsem egyértelmű mindenki számára. Írtad az ésszerüséget. Hát én is az ésszerüség határain belül megengedek neki dolgokat de nem mindent! Ez a fogalom is szubjektív, mert nekem az már nem ésszerü hogy a konnektorban túrkál a gyerek vagy a sütő ajtaját nyitogatja maikor éppen üzemel és sorolhatnám. De tapasztaltam én már olyat hogy az anyuka ezt is megengedte.

"Mint már írtam,törődni kell velük,még ha fáradt az ember akkor is.Néha nekem sincs kedvem sok mindenhez,de ez nem így működik...ha vállaltam,kutya kötelességem a legjobbat és legtöbbet nyújtani nekik(és most nem az anyagi dolgokra gondolok)." Erre a mondatra pedig csak annyi a válaszom, hogy én törődök a gyerekemmel, és nem tudom honnan vetted hogy nem, mert ilyenről szó nincs és hát nem is ismersz! Mindene meg van a gyerekemnek anyagi és nem anyagi értelemben is. Rengeteg szeretet kap tőlünk, de nincs ajnározva. Akkor is ha fáradt vagyok és akkor is ha nem. A gyreknevelés nem a fáradtságtól függ. Mindenben a legjobbat kapja amit én a legjobbnak vélek, de mint már írtam is nem egy toporzékoló akaratos kis zsarnokot nevelek belőle, hanem egy inteligens és szófogadó, tisztelettudó embert. Az én lányom is egy mosoly baba mindenki másnak is ez a véleménye és képzeld el hogy ő is elvan bárkivel. Annál is inkább mert nincsenek rokonaink így közvetlennek neveljük őt és bartáságosnak mert ha nagy ritkán másra kell bíznom akkor nem biztos hogy ugyan az a személy jön rá vigyázni mint előtte. Nincsen ebben semmi különleges. A babáknak is van már egy személyiségük amit mi csak igazítgatni tudunk. Mert ez egy adottság náluk is.

2009. márc. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
72%

a 16:15ös anyukának teljesen igaza van.

szerintem köztünk mindenki vezet háztartást és nevel gyereket. tudjuk, hogy mivel jár... és igen, a gyerekek sírnak is és hisztiznek is. ÉS AKKOR??? Nekünk az a dolgunk, h ilyenkor megvígasztaljuk őket vagy eltereljük a figyelmüket. az én fiam hihetetlen akaratos, de nem hagyom, h hisztizzen, felveszem, rászólok és elmagyarázom neki, h nem szabad. és azt is, h miért nem. ennyi. nem hagyom, h sírjon.

és nem lesz neveletlen tini meg én nem tudom milyen elmebeteg agyatlanságokat soroltatok itt fel.

és üzenem annak, akinek a gyereke intelligens lesz, mert most az anyukája hagyja sírni, hogy az intelligencia 2 l-lel írandó... ennyit az intelligenciáról és a sírni hagyásról és ennek következményeiről.

és az 1. válaszoló véleményét is osztom. MIÉRT KELL ILYET KÉRDEZNI??? vita-vita-vita.

én is anya vagyok és nő is. és mégis azt mondom: a nőknél nincs undorítóbb....

2009. márc. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
15%
"Kedves utólsó" válaszoló. A helyesírásommal semmi gond nincsen, de sajnos pont megcsörrent a telefonom és az utolsó sorokat már több részletben írtam le. Egyébként pedig ne üzengess mert nem vagyunk haverságban. És ha tudnál értelmezni mondatokat akkor megértetted volna hogy öt percnél tovább nem hagyom a gyerekemet sírni, de nála ez amúgy sem tart öt percig mivel két három perc után észre veszi hogy a hisztivel nem ér el nálam semmit. Intelligens pedig nem attól lesz vagy nem lesz valaki, hogy sír vagy nem sír, hanem attól hogy milyen neveltetésben részesül. A te gyermekednek részedről sajnos esélye sincs megkapni az alapvető emberi viselkedéshez szükséges színvonalat mert akkor nem írkálnál ilyen primitív stílusban. Sajnos most én is ilyen stílust vettem fel(vagyis próbáltam lealacsonyodni a te színtedre),mert az emberi primitívséget nem tudom tolerálni.
2009. márc. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ez az egész dolog gyerekfüggő! Én sem vagyok a sírni hagyás híve, de mikor 9 hónaposan a gyerekem még nem kúszik és nem mászik elgondolkodtam azon, hogy vajon jól tettem-e, hogy maximálisan kiszolgáltam minden igényét... Most tartok ott, hogy rá kell szoktatnom a gyereket arra, hogy egyedül legyen, elmozduljon a játékaiért. Lehet ha hagyom néha-néha sírni akkor már régen mászna. Vannak olyan babák akik akkor "szólnak" ha bajuk van, és vannak olyanok, akik nyafognak ha unatkoznak vagy álmosak vagy ha nem velük foglakozik mindenki...
2009. márc. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
50%

látod, látod... ezért írtam, h a nőknél nincs undorítóbb.

ha semmit nem jelent, h azóta zokogok mióta elolvastam a válaszod, akkor...

a gyermekem a legtökéletesebb kis lény a világon, akit nincs jogod sem megsérteni sem bántani.

ennyit pedig a primitívségről.

2009. márc. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
81%

"A te gyermekednek részedről sajnos esélye sincs megkapni az alapvető emberi viselkedéshez szükséges színvonalat mert akkor nem írkálnál ilyen primitív stílusban. Sajnos most én is ilyen stílust vettem fel(vagyis próbáltam lealacsonyodni a te színtedre),mert az emberi primitívséget nem tudom tolerálni."


Azt hiszem erre szokták mondani, hogy bagoly mondja...

2009. márc. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell egymást bántani?Sajnálom a 22.25-ös válaszolót.Ja ,és teljesen igazad van és egyet értek veled,de felesleges ilyen meddő vitába szállni,Mintha a falnak beszélnél.De gondolom erre már te is rájöttél.
2009. márc. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
28%
Hát akkor nem kellett volna üzengetned és írkálnod a számomra sértő dolgaidat ugyanis én egy kérdésre válaszoltam úgy ahogyan én gondolom ezt a dolgot. Te kezdted a kötözködést, tehát ne várd hogy most majd még sajnállak is. Nekem is rosszul estek a soraid, és ha valaki támad én arra bizony támadással válaszolok. Ez van. Azért mert nem vallunk egy nézetet még nem kell lealázni mert azt mindenki tud, látod még én is képes vagyok rá pedig nem ilyen a természetem, de te most ezt hoztad ki a soraiddal belőlem. És tudod ha már itt tartunk mindenkinek a saját gyereke a legtökéletesebb lény a világon. Legközelebb előbb gondolkozz mielőtt másokkal kötözködni támad kedved. Tudod másokat megbántani könnyű ahhoz nem kell érettségi. A soraiddal megbántottál és én azt szerettem volna ha te is átérzed hogy én mit érzetem a te soraid láttán. Látom célba találtam. Talán jó lecke volt ez neked is és nekem is....... Vitát lezártam. Jó éjt mindenkinek.
2009. márc. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 22:50-es. köszönöm.

tudnék most olyat írni, hogy az anyukára rászakadna a mennyezet, de igazad van, teljesen felesleges.

2009. márc. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!