Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Majd 9 hónapos babám fogzik....

Majd 9 hónapos babám fogzik. Belázasodott. Tényleg van "lázcsillapító" az anyatejben?

Figyelt kérdés

Tegnap délután kezdődött a láz. A fogzás már hamarabb, múlt hét kedden kezdett el kibújni a jobb alsó kis foga, de a bal oldali még mindig nincs kinn. Tegnap már gyanúsan kicsit melegebb volt a gyerek, de csak estére mértük meg, akkor volt 38,1. Ma reggel pedig 38,6 volt, azóta nem tudtam megmérni. Azóta, hogy bújik ki a foga, nem eszik szinte semmit, csak szopizik.

Olvastam, hogy 38 fok felett már valamilyen vírusos fertőzésről lehet szó. Mikor vigyem dokihoz? Már vigyem?


2011. ápr. 19. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:

"Olvastam, hogy 38 fok felett már valamilyen vírusos fertőzésről lehet szó."


ebből nem lehet így következtetést levonni.



lázcsillapító a tejben? nem .. de megnyugtatja a szopizás.

igyon sok folyadékot. ha vírusfertőzése lenne nem a láz lenne az egyetlen tünet.


a dokit ebben az esetben max felhívnám de nem indokolja az orvost.

2011. ápr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én még nem vinném. Ha a popsijában mérted, leszámoltad a 0,5 fokot, és így jött ki s 38? Náluk a 37 körüli még nem gond. Mi is most vagyunk 9 hónaposak, már az 5. fogunk jön, de nálunk nagyon bevált a panadol szirup. Eperízű, és a fecskendője is nagyon praktikus. Nagyon gyors a javulás. Én először vagy ezzel, vagy nurofen sziruppal próbálkoznék, ha nem lesz jobb, holnap vinném.

Jobbulást Nektek!

2011. ápr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Panadol szirup nekünk is bevált, javasolni tudom. Egy kis állotvizes langyos borogatást csavarj a teste köré, az is hatni szokott (vizes borogatás+száraz törölközö+pléd vagy a ruhája). Szopizon csak, nagyon megnyugtatja a bébiket.
2011. ápr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugtató van a tejben. Ha már reggel 38,6, az csak feljebb megy. Szerintem vidd dokihoz! 38 fok felett nappal is kell lázat csillapíítani
2011. ápr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Vírusos megbetegedés volt, be volt gyulladva a torka. Érdekes mód, ahogy áttörte a 2. foga az ínyét, abbamaradt a láz. Reggel még 39,3 fokos láza volt, aztán egész nap normális, majd a következő napokon se volt már láza. Túléltük:D
2011. ápr. 26. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!