Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha reggel nem hajlando megenni...

Ha reggel nem hajlando megenni a babam a tapszeret, akkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
se tejpepet semmit nem fogad el,felborul a napi rendszerunk,es mar nem tudom mikor mit adjak neki?szoval semmmibol nem eszi meg az adagjat,akkor mit tegyek?mikor adjam a kovetkezo kajcsit?mert o soha nem sir hogy ehes...6 honapos
2009. márc. 4. 12:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is sokszor előfordul. én már nem aggódom rajta, egyszerűen kihagyom a reggelit. 10-11 között adok neki gyümölcsöt. akkor azt már elfogadja, 1-2 között pedig ebédel főzeléket. délután megint falami főzelék vagy gyümölcs, este tejpép, de csak fele adagot eszik meg. aztán 11 körül este felkel, akkor betöröli a 240 ml tápszert, és általában 5-6 között kel reggel, olyankor még hajlandó meginni 60-100ml tápszert. én ezt tekintem nála a reggelinek, mert később már nem kér semmit. Gyümölcslét szoktam neki 8-tól folyamatosan, kínálgatom, mert csak 20-30 ml-ket iszik belőle. a délelőtt megiszik kb 120 ml-t, ez szerintem kitesz egy kisebb étkezést neki, így nem nyaggatom reggelivel.
2009. márc. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
sztem ne erőltesd, a nem kéri nem kéri...te se eszel minden nap ugyanannyit...ha nem eszi meg az adagját akkor nem, én ezen nem problémáznék ha szép egészséges s nem fogy..majd eszik ha éhes köv alkalommal
2009. márc. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
hat azert aggodom mert nem hizik szinte semmit,es folyadekot sem akar inni,meg fozi utan sem,max.1-2 korty.nalunk a 24 ora alatt eszik meg 200-300ml tapszert...
2009. márc. 4. 13:13
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szopik? Miket adnál neki? MIket adtál már neki?

Ezt szinte mindenki átéli egyszer nyugi. Az én babám 10 hónapos, egy korty tápot, se tejet, semmit nem fogad el, a tejpépet meg csak este.

Szóval. Bébi joghúrt? Vagy vaníliás krémtúró? Gondolom ezeket még nem szabad adni, de mivel már keveset szopik én adtam neki, megetette. Egyébként én reggel teát adok (mert mást nem iszik meg) kicsit várok, és meg lehet tanítani neki, jelezze ha éhes, cuppogj neki mikor adod az ételt, megtanulja, vagy mutasd fel a kanalát, felcsillan a szeme ha éhes. NA tea után egyből felrakom neki főni a főzelékét, ami különböző zöldség kombináció (sütőtök-alma-krumpli-sajt) pl, és ez mire elkészül, tuti éhes, a sajt helyett tehetsz túrót és akkor adsz kálciumot. Utána lassan alvás, felébred joghúrtot kap, bevallom legalább 3-at megeszik. Aztán gyümi, rendszerint naracs evés ami abból áll, hogy gerezdenként kirácsálja a nedvet, jó malac módra a többit kiköpi. Aztán később a főzelék másik fele, aztán vacsira tejpép.

Egyébként egy 6 hónapos babának csak anyatejet kellene ennie... 7 hónapos koráig csak anyatejet adtam neki, de mostanra már minden kellene neki, cuppogva üldöz. JA a narancs étvágyfokozó.

2009. márc. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Az előző vagyok! Vizet itass vele, csak vizet! Akkor lesz étvágya... nem szabad elrontani a sok édes löttyel...
2009. márc. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
200-300 ml tápszer az már elég jó! Nekem azt mondta a gyerekorvos, ha kétszer megeszi a tápszeradagot nagyjából, az már jó. Igaz, azt is mndta, hogy jó lenne, ha reggel és este, de ha nem, akkor nem. Próbálj minél laktatóbb főzelékeket és gyümölcsöket adni neki. Mi pl nagyon sokszor eszünk egy nap, mert egyszerre nem eszi meg semmiből az adagokat. Így van, hogy 2 óránként kínálom valamilyen péppel, főzelékkel. Nagyon szereti az őszibarackos dolgokat pl. Miket ettetek már amúgy? húsos dolgokat kóstoltatok már?
2009. márc. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajt, túró? joghurt??? 6 hósan? hát azért én azt még nem adnék neki!!!
2009. márc. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%

NEm akarok vitatkozni az előttem szólóval, de mondja meg nekem valaki, mitől jobb egy tápszeres nagyfejű gyerek, mint egy túrót, joghúrtot és sajtot fogyasztó gyermek és itt főzelékenként egy kanálról beszélünk..

Azonkívül mennyi kálcium van a tápszerben és a túróban?

Azután kell a kérdőjeleket írni... (én írtam a tejtermékeket)

2009. márc. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem beszéltem tápszerről. vitázni sem akarok, véleményt írtam, hogy én nem adnám neki. Nem a tápszer mellett vagyok! Te írtad, hogy 10 hós a gyerkőcöd, a kérdezőé pedig 6 hónapos. Én erre kérdeztem vissza, hogy biztos-e, hogy a 6 hós gyereknek jó a tejtermék! Úgyis mindenki maga dönti el. Én mindesetre inkább még két kanál főzeléket adok neki, és 10 hós kor alatt tejtermékek nélkül.
2009. márc. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok: miért szólod le a tápszeres gyermekeket egyébként? nagyfejű???? azért ez enyhén szólva is sértő nagyon sok anyukára nézve! ilyet nagyon nem illik írni senki gyermekére!
2009. márc. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!