Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejtermékeket mikortól és...

Tejtermékeket mikortól és hogyan vezettétek be? Nem tejre, hanem túróra, sajtra, kefírre gondolok. Hogy készítitek el?

Figyelt kérdés
Lányom 8,5hós.
2011. ápr. 19. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Kb 10 hónapos volt, amikor először kapott (még sokat szopik, ezért nem sürgettem). Egyelőre natúr joghurtot adtam neki (kb egy fél pohárral kér egyszerre), meg mozarella sajtot, azt ő maga szedegeti fel a tálcáról, azokból a kis golyócskákból 3-4-5 db-ot négybe vágva (szarvasi mozarella a neve azt hiszem). Imádja. A rendes kajája mellé kapja, mondjuk a joghurtot akkor, ha banánt eszik reggelire, a sajtot meg az ebédhez (pl párolt zöldborsó, darabokra vágott répa, cukkini mellé), ha nincs hús.
2011. ápr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kisnita ***** válasza:

8 hónaposan kezdtem el. Natúr joghurttal kezdünk. Ugyan úgy mint a hozzátáplálás elején, először csak két kanállal és másnap többet. Kapott pici sajtot is (trappista, macisajt, kocka sajtok több félét is) és kapott margarint a főzijébe meg rántottát is azon sütöttem neki egy párszor (csak sárgából még akkor). Túrót később kapott. Kb 9-10 hónapos kora körül. Először édesen adtam banánnal, utána már evett tésztát is és túrós-tejfölös tésztát is adhattam neki már akkor.

Nem lett semmi baja a tejtermékektől. Viszont az epres jogobella kiütötte:S De szerintem az eper miatt nem a joghurt miatt.

2011. ápr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

9-10 hónapos körül kezdtem ezeket.

Túrót úgy adtam neki, hogy összekevertem gyümölccsel.

Sajtot ráreszeltem husira, rizsre, krumplira.

Kefírt szerintem még életében nem evett (2,5 éves), nekünk ez valahogy kimaradt az életünkből, én se eszem soha.

Tejfölt főzelékben adtam először.

Joghurtot magában vagy gyümölccsel keverve.

2011. ápr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kisfiam 9 hónapos, egy hete kezdtem neki kefírt adni. Ugyanúgy vezettem be, mint a többi ételt, először 1 kiskanál, másnap 2 stb. Mivel nem savanyú, magában is ízlik neki. Utána jön a joghurt, 10 hónapos korától a túró, 11 hónaposan a sajt, 1 évesen a tej. Amelyiket már bevezettem, később belekeverem majd gyümölcsbe vagy főzelékbe.
2011. ápr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Védőnő tanácsára 8 hónapos korától lisztes joghurtal habartam a főzelékeit majd főzelékbe reszeltem sajtot kb 9 hónapos korában utánna meg már uzsonnára ízesített joghurtot adtam,imádja vagy valamikor gyümölcsel keverem a natúr joghurtot vagy túrót!

Tejet még nem kapott!Most 11 hónapos

2011. ápr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
6 hónaposan adtam neki túrót, joghurtot, csak kóstoltattam.Nagyon ízlett neki, szóval kap más tejterméket is:)
2011. ápr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!