Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek az milyen, hogy...

Szerintetek az milyen, hogy valaki a saját unokájára azt mondja, hogy csúnya?

Figyelt kérdés

Meg eleve, hogy lehet ilyet mondani?!


Csak költőien tettem föl a kérdést, valahova ki kellet írnom.


2011. ápr. 22. 13:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Most sem érdekel a rokonok véleménye, akkor sem érdekelne (nem azért mert nem szeretem őket). Akkor érdekel ha én kérdezem. Ha meg tényleg ronda lenne a gyerekem akkor azt én is tudnám akkor is ha nem mondom meg.
2011. ápr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Egy nagyszülő, aki ideális esetben rajong az unokáért, az ugyanolyan elfogult mint a gyerek szülei.Tehát, nem láthatja csúnyának.Ha a család nem plántálja bele a gyerekbe az önbizalmat, akkor felnőttként egy komplexusos emberré válik. Ha valakinek sokat mondják, hogy hülye vagy, akkor egy idő után elhiszi és nem csoda ha nem meri majd vállalni a saját véleményét stb.

Egy csúnya ember is dagadhat az önbizalomtól, ha otthon mindenki dicsérte, a fellépése is lehet olyan határozott, hogy fel sem tűnik esetleg a csúnyasága:)

Nagyon fontosnak tartom, hogy az otthoni nevelés megerősítse a gyerek önbizalmát, ez később kihat az egész életére.

Az olyan nagyszülő pedig aki a saját unokáját csúnyának találja, nem érez igazi, feltétel nélküli szeretetet a gyerek iránt.

2011. ápr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
"Kedves" 75%os válaszoló, te aztán jó kis családban élhetsz. Az ilyen embereknek lesz olyan gyerekük, akit mindenki elnyom, és az önbecsülése a béka segge alatt van.
2011. ápr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Hát én ettől most lepadlóztam....egy nagymama a saját unokájára azt mondja,hogy csúnya???na ha nekem vmelyik is ezt mondta volna én eltakarítottam volna a francba!!!
2011. ápr. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
68%

75 %-os! szerinted csak a tökéletesen szép embereket, gyerekeket lehet szeretni? akkor is imádnám a babámat (majdani unokámat) ha csúnya lenne, ha neadjisten beteg lenne

és kedves kérdező, szerintem sem szép dolog ilyet mondani egy nagyszülőnek, nem is értem :(

egyébként meg van egy mondás, nagyon találó, meg is mondhatod a kedves nagyinak: csúnya gyerek és szép öreg nincsen :)

2011. ápr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Mármint anyukának apukának mondta, hogy csúnya a gyerek vagy egy másik rokonnak mert az sem mindegy. Mármint ha a baba szüleinek mondja, hogy jé de randa kis unokám van, az tényleg elég bántó, de ha mondjuk egy másik rokonnal beszélgetnek, hogy szerintük csúnya a baba, akkor miért ne mondhatnák el a véleményüket. Szóval nem mindegy a helyzet, a körülmények és az hogy kinek mondja.
2011. ápr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Az én anyósom azt mondta a kisfiamra 3 hónapos volt,hogy el van torzulva,azóta is kattog ez a mondat az agyamban,a másik ilyen akciója meg az volt,hogy mondtam neki,hogy a férjem(a fia)nem igazán fogta még meg a gyereket(2 hónapos volt a fiam),erre csak annyit felelt,hogy nem is fogja az apja is (mármint apósom) is ilyen volt.

De azért pénzt kérni jók vagyunk meg ilyesmi.Na hát tudod.Úgy leszarom ahogy van.

2011. ápr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
14:24 Nem értetted jól. Attól hogy valaki 'szent' kisgyerek még lehet csúnya ÉS nem azért kell szeretni valakit mert a rokonod. Mindkettőt én mondtam de ez két külön vélemény és semmi köze egymáshoz csupán mindkettő eszembe jutott a kérdésről.
2011. ápr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
13:35 szerintem semmi baj nincs a családommal, egyszerűen van annyi magabiztosságom és önállóságom hogy ne mások véleményétől függjek. Különben meg nem azt mondtam hogy valóban megtörént olyan, hogy valakit lecsúnyáztak...
2011. ápr. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Nem azért szeretünk valakit, mert szép,

Hanem azért látjuk szépnek, mert szeretjük."

Szerintem ez mindent elmond, és én is azt gondolom, hogy ez a nagyszülő nem feltétlenül szereti az unokáját, nagyon szomorú ilyet hallani.És teljesen mindegy, kinek mondta, nekem így is, úgy is nagyon fájt volna.

2011. ápr. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!