Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után mennyire tartjátok...

Szülés után mennyire tartjátok/tartottátok be a 4-6 hétig ne nagyon jöjjön senki látogatóba témát?

Figyelt kérdés
Én elvileg szeretném ha jó pár hétig csak a Férjem, Babóka és Én lennénk együtt. Anyum és Apum segítsége persze jól fog jönni azért, de nagyon másra nem fogok vágyni szerintem,. Meg ami még fonosabb hogy amíg az immunrendszere se olyan erős egy babának, addig nem szeretném ha átjáróház lenne nálunk. Persze a férjem szüleit-rokonságát se tilthatjuk el, de megmondom őszíntén nem nagyon hiányzik majd 5 ember jelenléte - még ha segíteni is akarnak csak, és nagyon kedvesek amúgy - több napon keresztül ( vidékiek uh. ha jönnek, több éjszakára fognak ) Szivem szerint mondanám nekik is a 4 hetet, hogy addig ne, de az meg nyilván nem igazságos így hogy az én szüleim meg kezdetektől láthatják majd. Lehet túl aggódom a dolgokat, de én egyre inkább így gondolom... Persze lesznek sértődések az tuti... Ti hogy látjátok ezt a témát?
2009. márc. 6. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

A babának nyugira van szüksége, akármennyire is segítenének a jószándékú rokonok, de egyrészt őt is zavarnák, másrészt Te sem tudnád megállni, hogy ne foglalkozz velük, az meg Neked sem kell, hiszen nemrégen szültél, szüksége van a Te szervezetednek is a pihenésre (már amennyit egy pici baba mellett lehet pihenni).

Arról nem is beszélve, még mindig influenzás-náthás időszak van, nem kell az nektek, hogy odavigyenek valamit.

A szülők persze közvetlen családtagoknak számíthatnak, de senki nem sértődhet meg ha megkérde őket, hogy várjanak egy kicsit a látogatással.

Én se engedtem az én picimhez senkit, nem is sértődtek meg.

2009. márc. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a vidéki rokonokkal beszéljétek meg, hogy szívesen látjátok Őket, de csak egy órácskára és persze csak akkor, ha nem betegek. Szerintem ezen senki sem sértődhet meg. Különben egy ilyen pici babával úgy sem lehet mit kezdeni, főleg mert vagy alszik és azért nem lehet zavarni, vagy eszik és akkor meg azért. Szóval az egy óra még sok is. Ök meg majd eldöntik, hogy megéri-e nekik ezért utazni vagy megvárják inkább amíg nagyobb lesz és addig beérik a fényképekkel. Egyébként Gratulálunk a babához! Sok boldogságot Nektek!
2009. márc. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, hogy megerősítettél ebben. Néha azt gondolom hogy csak én parázom túl a dolgokat, amikor olyanokat hallani hogy már 3 hetesen viszik a babát ide-meg oda meg már minden szomszéd-rokon-barát megnézte odáig. Ráadásul nem is tudom mit tudnak kezdeni egy olyan kis picikével még, azon kívül hogy jól összepuszilgatják, fogdosgatják. Próbálom majd megbeszélni a férjemmel, hogy támogasson ebben a dologban, csak szar amikor másfelől meg azt nyomatják a fülébe hogy nem kell így meg úgy félteni meg steril körülmények között tartani... stb... Persze ebben is van valami, meg amilyen jövős-menősek vagyunk, fogunk mi majd járkálni, de az első pár hét szerintem tényleg nagyon fontos hogy csak együtt legyünk, és összehangolódjunk, és nyugis körülményeket tudjunk biztosítani.
2009. márc. 6. 13:02
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Nem aggódod túl. Azt, hogy ottalvós vendégeid legyenek nem fogod bírni sem fizikailag, sem idegileg. Először neked is össze kell szokni a babával másodszor a ti napirendetekbe is be kell szoktatni őt. De leginkább a ti napirendetek fog összezavarodni és idővel átalakulni. Nálunk csak az anyukám lesz itt és kész. A többiek maximum jönnek mennek, pedig 300km-re vannak. Nálunk is elkezdte már anyós hogy majd ő jön, és hetekre ideköltözik. Majdnem megszültem ijedtemben, de párom leállította. Már csak ő hiányozna a mindent jobban tudó erőszakosságával. Akkor azon problémázott, hogy akkor ő mikor fogja látni a babát, mire a férjem közölte vele, hogy láthatod még eleget életében. Nekem nagy mázlim van, hogy a férjem így áll hozzá. Ő is anyukámat igényli jobban, ráadásul anyósom dohányzik is és még akkor sem mondott volna le egy fél szál cigiről sem amikor már tudta, hogy terhes vagyok. Pedig nagyon jó ember,csak önző.

A múltkor azon viccelődött a párom, hogy nem kell aggódni, mert ha anyukám nem tudna jönni, akkor sincs baj mert azt mondja: vesz az én anyám egy karton cigit aztán jön ő szívesen. Ezen nagyon röhögtünk. Szóval a saját és az új kis család érdekében ne engedd a vendégjárást és kérd meg a férjedet, hogy segítsen ebben, támogasson.

2009. márc. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Hát igen, nagy dilemma ez nálunk is (vagyis nálam). De nálatok még rosszabb, hogy vidékiek, és ott akarnának aludni. Na, azt tuti nem bírnám ki, hogy ott töltsenek több napot. Akkor megkérném őket, hogy menjenek szállodába, (vagy ahova akarnak). Te is akkor szültél, nem érzed magad úgy, hogy vendégeket fogadj, még ha ők azt is mondják, hogy segíteni mennek. A másik meg az, hogy te vagy az anya, hagy élvezd már az első napokban, hogy született egy kis csoda! Amúgy lehet csak mi vesszük ám ezt így, mert nekem sok anyuka mondta, hogy először ő is így gondolta, aztán úgy örült, amikor végre ment hozzájuk valaki (na, persze nem napokra!)
2009. márc. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak is köszönöm. Most láttam hogy jött még válasz. Köszi a gratulációt, de még 4 hét hátra van szülésig, amíg Babóka-Drága kibujik majd :) Csak kicsit előre gondolkodtam ebben a témában, mert most megyünk majd le a rokonokhoz, és gondoltam jobb velük is előre tisztázni a dolgokat.
2009. márc. 6. 13:05
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem a steril körülmények miatt ne menjenek, hanem mert zavarják a nyugalmatokat. A steril körülményeknek azzal, hogy otthon vagytok és nem a kórházban, azzal nagyjából vége. Persze nem kell összefogdosni egy párnapos babát a vendégseregnek. Meg mi is nagyon menősek vagyunk, de az első pár hétben alig ha lesz erőm meg kedvem menni bárhová is. Ragaszkodj ahhoz ami neked és a babának jó. Most nem neked kell udvariaskodni, hanem a kivülállóknak!!
2009. márc. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat, a megerősítést. Már csak a férjemmel kéne ezt valahogy megértetni, és ha Ő támogat benne, akkor azért könnyebb lesz. Nagyon kedvesek a rokonok, de nagyon sértődékenyek is sajna. Az én oldalamról a távolabbi rokonok, barátnők megértik szerencsére. Tényleg nem fog hiányozni a nyüzsgés, sem Babónak sem pedig nekem. Mert hiába állnak neki a rokonok mondjuk főzicskélni helyettem, hát csak nekem kell majd megmutatnom hogy mi hol merre...stb... Csak nem járkálhatok egy szál pólóban otthon, és csak jó képet kell vágjak, még ha fáradt vagyok is. Arról meg nem is beszélve, hogy bár odáig legalább lemegy ez a nagy influenzás szezon, azért nem hiányzik semmi más baci vagy vírus esetleg. Mert az én szüleim már most a terhesség alatt is teljesen korrektül álltak a dolgokhoz, ha volt valami torokfájás-hasmenés részükről... hát inkább nem találkoztunk, de nem hiszem hogy egy szomszédot/havert....stb. annyira érdekelné ez. Szóval köszönöm Nektek a válaszokat!
2009. márc. 6. 13:19
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk ezt csak én gondoltam így...Császáros szulés után 7 napot voltam korházban. Mikor hazamentunk, jottek a szuleim meg a férjem szulei egy picit, elég is volt. Nem a fájdalom volt a probléma, hanem életemben még ilyen kimerult nem voltam. Allva aludtam volna. Ehhez képest 3. napja voltunk otthon, amikor jottek anyósék és a párom nagynénje családostul, vagy 10 ember, látogatóba...Totál kibuktam. Kovetkezo nap ugyancsak jott veluk egy látogató...Persze, szoltak elore, na de mégis...

ekkor azt mondtam, senkit sem akarok a kereszteloig - 6 hetesen volt. Erre persze nem jottek az én rokonaim, akik picit rossz néven is vették...De hát más az, ha valaki jon segíteni (pl. anyum), vagy befut csak egy pillanatra meglesni, mint másfél órát vendégeskedni.

Szerintem jogos, ha eloszor nem kívánsz másokat a nyakatokra, akiben van egy kis joérzés, nem is rohan. Ha mégis, illedelmesen megkérheted, várjon még.

2009. márc. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

utolso vagyok megint:

Anyut talán elfogadtam volna segítségnek, de nem kapott szabit (esténként azért mindig jott és orultem neki), de anyosom jott volna napokra...Hasonlo megfontolásbol, ahogy te is írtad, nem kértem - kerulgetni valakit állandoan, nem ismeri ki magát nálunk, és persze nem is olyan a pihenés. Sokkal terhesebb lett volna, mint állandoan pelenkázni meg szoptatni.

2009. márc. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!