Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg ha alvás...

Hogy oldjátok meg ha alvás miatt csúszik a napirend, tápos babánál?

Figyelt kérdés

már egy ideje beállt a napirendünk, de pár napja többet alszik a kisfiam (4 fél hó), tápszeres, tehát nem úgy etetem hogy "akármikor"...

Ha pl 7, 10, 14:30, 17:30, 20:30 kor evett eddig, fürdés 20:00, alvás 21:00 szokott lenni kb.

Mos meg 8 ig aludt, aztán délelőtt is nagyot aludt így 12 körül volt a köv evés, így csúsztuk mindennel,és volt hogy csak 18:30 kor evett, ehhez képest mivel tápos nem adhatok neki 2 óra múlva ugye? így csúszott a fürdés , mert tudja hogy utána kajcsi és alvás, ez miatt csak 22 h kor tettük le, de már nyügi és másnap is nyügös, mert nem alszik tovább (még jó , mert még jobban csúszna) szóval van hogy még jobban megcsúszunk , azt javasolták hagyjak ki egy evést, de azt nem szeretném. Mit csináltok? csináltatok ilyenkor?


2011. ápr. 30. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:

ne az etetéshez és az alváshoz igazítsd a napirendet, egy kicsit próbálj meg lazább lenni :)

sorrendet tarts de az, hogy egy órával később kel fel, nem nagy dolog, majd a fürdéssel utoléritek a napirendet!

2011. ápr. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne görcsölj ennyire a pontosságon,ha csúszás van,légy laza,és adj neki enni amikor ébred.

a köv etetést meg számold innen.

2011. ápr. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

nem görcsölök, (remélem)csak érdekelt volna hogy más hogy oldja meg, mert mint írtam azt javasolták, hogy akkor egyen 4x, ezt meg nem szeretném.

A fürdetéssel sem tudom behozni a napirendet, mert ha fél 7 7 között eszik, akkor ha ugyanúgy 8 kor fürdetném akkor elvárná hogy fél kilenkor egyen (legalábbis igy gondolom,), és 2 óránként nem akarok tápit adni.

2011. ápr. 30. 10:48
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja és ahhoz nem szeretném hozzászoktatni, hogy későn feküdjön, vagy ennyi idősen ez nem gond?
2011. ápr. 30. 10:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem gond ha ugy alakul h néha 4x eszik.

ha ugy gondolod h 2 oránként sok lenne neki,probáld meg,lehet nem is fog annyi tápot kérni.

2011. ápr. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a kicsi, 3hónapos 10kor fürdik, addig ő ugyan alszik egyszer, de 5ig alszik fürdetés után.


A napirend nálunk ismeretlen fogalom. Amikor éhesek enni kérnek, amikor álmosak altatom/alszik a két gyerek. Nem órára etetem őket, a tápis baba is igény szerint eszik szerintem. Ha 1óra után éhes jelzi, nem? És jelzi, ha épp a következő etetéskor nem kér. Az alvás idejét sem órához kötöttem. A nagy ha sokat "dolgozik" akkor előbb elalszik, nem tarthatom ébren, mert akkor csúszunk, evésnél is, nem tömhetem meg, mert szerintem nem elég amit evett.

2011. ápr. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
add csak neki oda 2 óra után a tápit, ha nem akarod később fürdetni. tényleg próbálj meg lazább lenni, nekem tényleg úgy tűnik, hogy elég görcsösen ragaszkodsz mindenhez a napirendetekben márpedig egy babától ezt nem várhatod el :)
2011. ápr. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!

tisztázni szeretném, hogy a napirendet nem én alakítottam, mikor szopiztunk akkor is igény szerinte volt, ezt a kicsim alakítja, nem ragaszkodom az időhöz, van hogy két és fél ó után adok neki, van hogy ha alszik akkor 4 óra is eltellik két evés között. Ami miatt felmerült bennem a kérdés, hogy a tápos dobozon van , hogy ennyi idősen hogy kell adni, hényszor.....

Ez sem lehet szentírás, mert nekem pl nem így eszik a babám, de a védőnéni szerint nem jó ha többet, v többször adok (ezt pl nem tartom be, nincs szívem hallgatni a babám sírását)de azt már több helyen is hallottam, olvastam hogy a két és fél 3 órát a táposoknál azért kell tartani, mert nehezebben emészthető mint az anyatej, itt nem jó az igény szerinti evés.

Nem görcsösen ragaszkodom a fürdés fekvés keléshez sem, mert mint írtam olyankor csúsztatunk. Mára már azt is tudom mikor fáradt a pici, és nem az óra miatt, hanem mert már tudom mik a jelek, és beviszem az ágyába és 2 perc múlva egyedül elalszik, és kel amikor kel, sosem ébresztettem semmiért....

szóval én csak véleményeket szerettem volna hogy ki hogy csinálja.:))

köszi, azért még írjatok

2011. ápr. 30. 12:53
 9/9 anonim ***** válasza:

szia

én sem ismerem a napirendet:)

nekem azt mondták,nem az idő az nem lényeg,hanem,hogy mindig egymás után-sorban történjenek a dolgok

én így csinálom régóta

2011. ápr. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!