Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jó dolog vagy...

Szerintetek jó dolog vagy nem, ha egy anyuka nem ad cukros, lisztes vagy tejterméket tartalmazó élelmiszert a gyerekeinek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 09:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyi idős a gyerek.

Fontos a mérték. Pl. ne egyen egy nap 1 tábla csokit, 1 zacskó gumicukrot stb.

A tejtermékkel mi a baj? Szüksége van rá, hogy fejlődjenek a csontjai.

Amúgy meg ha ezeket nem adod neki, akkor mit?

Nem jó az egyoldalú táplálkozás se felnőttnek, se gyereknek.

2011. máj. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Sziasztok, gondoltam leírom, hogyan csinálja. Egyik kedves válaszoló írta, hogy mit adok a gyereknek... nem rólam van szó, egy barátnőmről, az én babám csak anyatejet kap:) Szóval az egész család így eszik, anya, apa, 3 és 5 éves kissrácok. Tuti ért hozzá, egy csomó könyv ott sorakozik a polcán, még valami ilyen irányú végzettsége is van, nem tudom pontosan és állandóan a netet bújja. A fiúk izmosak, egészségesek, tök aranyos gyerekek, szerintem minden rendben van velük, nem kövérek, nem soványak és a ami a leghihetetlenebb, hogy a szülők is jól néznek ki! Úgy értem, a barinőm bőven 30 felett és két gyerek után kb szerepelhetne a playboyban és a férje is jól néz ki, semmi pocak vagy ilyesmi bár ő néha felszed 1-2 kilót, mert szokott "bűnözni" :) Nem esznek, tejet, gabonát, feldolgozott élelmiszereket, cukrot. Egyedüli kivételek a sajt és a zab, azt esznek. Legtöbbször húst, zöldséget és gyümölcsöt látok náluk, nasinak magvakat. És a legdurvább, hogy a múltkor vásárolni mentem velük, elvittük magunkkal a nagyobbik srácot és végig nyaggatta az anyukáját, hogy "anyaa, léééégyszi vegyünk epret!" Értitek, nem gumicukrot, hanem epret! És kisbaba korukban sem kaptak tejpépet vagy rizs alapú dolgokat.
2011. máj. 20. 10:19
 13/21 anonim ***** válasza:
20%
Már bocs, de mi ebben a durva, az én gyerekeim sem gumicukrot, hanem epret kérnek. És drágább, mint egy zacskó gumicukor. Gondolkodj el, gyerekeid nevelésén, ha a tieid egy boltban gyümölcs helyett gumicukorért nyúznak. mert akkor te vagy az példa, akit szintén nem kéne követni. Pláne nem kéne tanácsokat és az észt osztogatnod. Mert valamit nagyon rosszul csinálsz és rosszabbul, mint az ismerősőd.
2011. máj. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Valamit nagyon félreérthettél, nem osztogattam tanácsokat, feltettem egy kérdést... és nem gondolom, hogy bármit rosszul csinálnék a gyerekem táplálkozásával kapcsolatban, aki egyelőre csak ANYATEJES:) Az ismerőseim pedig a legnagyobb csodálatot váltották ki belőlem, gondolkodom, hogy én is áttérek erre az életmódra, annyira meggyőzőek voltak! Csak engem megdöbbentett, hogy így is lehet és kíváncsi voltam, hogy mit szól a többi anyuka! És szuper, hogy Te epret veszel a gyereknek, de én a legtöbbször péksüteményt látok a kicsik kezében.
2011. máj. 21. 10:50
 15/21 anonim ***** válasza:

Én most várom az első babámat. Az az elvem (már előre, és majd meglátjuk, hogy mi lesz belőle), hogy azokat a dolgokat, amelyekről tudjuk, hogy egészségtelenek, csak nagyon kis mértékben, vagy egyáltalán nem adok majd a babámnak.

Pl. a fehér cukrot a lehető legkésőbb ismertetem meg vele, lisztből készült termékek esetén a rozs- és teljes kiörlésű búzaféléket fogom előnyben részesíteni.

A tejtermék nálam nem tartozik ebbe a kategóriába, óriási fehérjetartalmuknál fogva a gyerekek egyik fő (és kedvenc) eledele szokott lenni.

Ettől függetlenül természetesen TELJESEN kizárni valamit éppoly' káros, mint túlzásba vinni... Szerintem.

2011. máj. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Szia, sajna én is péksüteményt (kiflicsücsköt) adok a 10 hónapos gyerekem kezébe, ha a pénztár felé nekiáll sírni meg feszegetni magát azért, hogy vegyem ki. De hogyan vegyem ki, ha az első ülésen ott ül a másik aki 2 éves múlt (naná h ő is fel akarná vetetni magát egyből) a másik kezemmel meg tolom a kosarat... És hogyan is adhatnék neki epret??? (na jó, értem én, nem feltétlenül epernek kell lennie...) Kiflicsücsöknél jobbat erre még nem találtak ki (na meg fogzási problémára sem utolsó...)


Nem vagyok híve én sem a finomított élelmiszereknek, de úgy gondolom, h teljesen nem tudom kikerülni, ezért inkább lassan vezettem be a gyerkőcöknél, még szoptatás alatt (amit 12 éve ösztönösen, megérzésből tettem így, mára a tudósok is egyre inkább azt mondják, h igazából nem az a lényeg, h az allergiát kiváltható élelmiszereket mikor vezetik be, sokkal inkább, h szopik-e még a baba abban az időpontban), és próbálok minél kevesebbet az asztalra tenni belőlük.

Minden tiszteletem azoké, akik teljesen ki tudják az életükből a finomított, "mű" alapanyagokat iktatni!!!

És az is biztos, h sok függ a neveléstől (na meg h terhesség alatt milyen ízekhez szokott már odabent...)

2011. máj. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy ismerőseid Szendi Gábor Paleolit táplálkozás című művét vagy valami hasonlót követnek? E szerint (leegyszerűsítve persze) a népbetegségek (szív, bél, cukorbaj, mindenféle autoimmun) igen nagy része a gabonának és a tejtermékeknek köszönhető. Mivel evolúciósan a testünk még nem alkalmazkodott ezek emésztéséhez (pl. az előbb letelepedett dél-európai és keleti népek körében kevesebb az elhízott, mert jobban bírják a tésztaféléket, nem úgy, mint mondjuk a magyarok vagy az indiánok.) Ja és a WHO-t is kritizálja pl. hogy az ajánlások az éhező országok népeire vannak inkább "tekintettel", mivel a szénhidrát olcsó, ...plusz a gyógyszerlobbi... És hát eléggé meggyőző érvei vannak, sok-sok tudományos eredménnyel alátámasztva (aminek ki néz utána?).

Ugyanakkor anyukaként én sem tudom, nem teszek-e nagyobb kárt, ha csak későn találkozik bizonyos élelmiszerekkel a babám szervezete. Így próbálom az arany középutat: sokáig szoptatni, zöldség, gyümölcs, hús mellé gluténból főleg zab, tönkölybúza, de néha becsúszik egy babakeksz, és tejtermékből eddig csak natúr joghurt (9 hós). Kérdés, hogyan is tovább... :)

2011. máj. 23. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Hát hogyha az diétáról/életmódról szóló könyv, akkor tuti, hogy olvasta, de nem tudom! Ő is valami hasonlót magyarázott... :) Mindenesetre elkérem tőle valamelyik könyvét, mert tetszett, amit láttam!
2011. máj. 23. 11:42
 19/21 anonim ***** válasza:

Nekem az az egy bajom van, hogy a paleolit korban 18-20 év volt az átlagéletkor, ma meg 85. A másik meg ki tudja biztosan nem szív-bél akármilyen betegségben hunytak e el abban a korszakban 25 évesen.

Mert például cukorbetegség Egyiptom korában is létezett, vannak írásos feljegyzések. Jó ez nem paleolit kor, hanem már az ókor. De valójában az összes civilizációnak és civilizációs étkezésnek tulajdonított betegségek léteztek. Viszont ha már i.e 3500-ban ennyire rossz volt az emberek táplálkozása, akkor mitől nő mégis az átlagéletkor, a várható élettartam?

2011. máj. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Nem értek hozzá, de az tuti, hogy az ősemberek nem az elhízástól haltak meg korán:) Szerintem nem a cukortól nőtt meg a várható élettartam, inkább gondolnék az orvostudomány fejlődésére, az oltásokra, a központi fűtésre... Messze vinne ez a vita, inkább utánaolvasok. Köszönöm mindenkinek a választ és ha bárki szeretne még válaszolni, szívesen olvasom a véleményeket!
2011. máj. 23. 14:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!