Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor jött el nálatok az a...

Mikor jött el nálatok az a pont, hogy elég az éjszakai cicizésből és valahogy le kell szoktani róla a babátokat? Hogyan sikerült?

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 12:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak pohárból hajlandó inni. Amikor már éjszaka is sikerült adnom neki pohárral onnantól kezdve éjszaka is adtam vizet (teát nem szabad). Kb egy hónap volt mire végül elfogadta a cici helyett a vizet, és nem kért a víz után egyáltalán szopit. Az elmúlt két hétben meg a víz se kell, alszik mint a bunda. Volt ugyan 2 nap mikor kellett a cici éjjelre de már csak 1szer, az eddigihez képest az is csoda. 1 éves.

Ha sír a víz miatt akkor szerintem korai. Tudom, hogy nagyon nehéz. Valószínű nem érett még meg, hogy átaludja az éjszakát.

2011. máj. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerencsére elég gyorsan ment. Észrevettem, hogy ha éjszaka szoptatom nem rendesen szopizik (azaz nem az éhség miatt ébredt fel), hanem csak cumizik. Mikor elkezdte azt csinálni, hogy éjszaka ilyen formán már 2 óránként "kérte" a szopit míg nappal csak 4 óránként azt mondtam ezt nem csinálom tovább, és nem szoptattam meg csak simogattam az ágyában, meg beszéltem hozzá egy keveset. Először több idő volt mintha megszoptattam volna. De 3 nap alatt elmúlt és azóta nem ébred fel. Ez 6 hós kora körül volt. De ha rendesen szopizott volna nem csak cumizik valószínűleg hagytam volna, mert akkor az éhség miatt kel, az más.
2011. máj. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
66%

Miből gondolod hogy ha elvennéd tőle a cicit akkor nem ébredne?


Most jön a szeparációs szorongás, a nagymozgások kora, a fogzás java...Ezek miatt mind ébredhet!ÉS van rá lehetőséged, hogy ciciztethetsz akkor szerintem az a leggyorsabb módja a visszaaltatásnak!


17 hós szopizó kisláyn anyuja vagyok, aki ugyan hat hós koráig átaludta az éjszakát és utána 15 hós koráig meg nem!De volt olyan hogy 16* kelt fel, nem 2*!


Ebben a korban nagyon nagyon nagy szükségük van anyára a babáknak, a bizalom kiaalakulásában!

Nem mondom hogy én nem voltam sokszor kibukva, hogy ezt nem bírom tovább, de nekem mai napig is nagyon jó érzés, mikor jön reggel és bújik és választ cicit, aztán mikor kifogy felnéz ad egy puszit (megköszöni) és utána kezdődhet a nap!

Én nem a leszoktatást javasolnám!De természetesen akkor már nem jó a szoptatást erőltetni, ha valamelyik félnek teher!

2011. máj. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Dehogy akarom még leszoktatni, meg elég gyorsan 5-8 perc alatt le is tudja a cicizést, és már igazán hozzászoktam, csak kíváncsi voltam,kinek mennyi ideig kelt a babája és hogyan sikerült leszoktatni. 3 hós koráig nálunk is átalduta az éjszakát és volt már nálunk is 16x-i kelés is, na az kemény volt:):)
2011. máj. 11. 14:39
 15/18 anonim ***** válasza:
13 hónapos koráig éjjel, de terhes lettem és 10 hetes terhesen már nem akartam szoptatni tovább. EGyik este csináltam neki junior tejitalt, gondoltam na, akkor most vagy soha. oaadtam neki, és huppsz megitta, aludt reggelig. onnantól nem szopizott sem éjjel sem este, sem reggel. Szóval egyik napról a másikra. fogalmam sincs hogy csinálta de ügyes volt....
2011. máj. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nekem gyógyszer miatt kellett elválasztanom 7 hónaposan. Addig nálunk is az ment, hogy 2 óránként kelt cicizni. Azt hittem nagy balhé lesz ha nem kap, de két éjszaka ébredt, nem én mentem hozzá, és elég hamar, pár perc alatt visszaaludt.

Azóta átalussza az éjszakát, ha valamiért felsír cumival egyből visszaalszik.

2011. máj. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

4 hónaposan!!Ekkor láttam, hogy már nem is igazán éhes, ráadásul a 4 órás szopizás után már nem is aludtunk rendesen...szóval leszoktattam.Én cumit adtam neki, azzal elvolt.Először elhagyta a 2 órás etetést, akkor egy ideig még megszoptattam 4kor(utána már köztünk aludt)Aztán mikor átaludta a 2 órás etetést(1-2 nap kellett) leszoktattam a 4es evésről is.

Azóta szépen alszik éjjel, most 7 hós.Persze van, hogy 5 körül felkel, de akkor csak átveszem magunkhoz és alszunk tovább...általában fél7fele van ébresztő.

Én maximálisan megértelek!Lehet, hogy gyorsan lezavarjátok az éjszakai szopit, de akkor is fel kel kelni.Amúgy meg szerintem, ha a baba elér már egy bizonyos súlyt, akkor nem is éhes igazán éjjel, csak a közelségre vágyik!De ezt meg is kapja!Amúgy meg neki is jobb, ha sokat tud aludni egy huzamban!

2011. máj. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kérdező,örülök,hogy így gondolkozol.Ne hagyd befolyásolni magad.Sokan vannak,akik mondanak ezt-azt.Persze ,egyetértek,fárasztó tud lenni.Enyém magától hagyta abba az éjszakai szopit 2 és fél évesen.
2011. máj. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!