Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » MIÉRT csinálja ezt néhány...

MIÉRT csinálja ezt néhány játszótéri anyuka, ez valami pszichés defekt?

Figyelt kérdés

Utálom a játszótereket!!!


Mindig belebotlok egy-egy zseni 10 hónaposba, aki már pacalt eszik, EGYEDÜL, persze beszél no és bilizik.


Miért kell vetíteni állandóan meg hencegni??


Én mindig őszinte vagyok: a gyerekem szép, aranyos, kedves és okos. De van, hogy rossz napja van. van hogy nem alszik éjszaka, és van, hogy a képemben landol a főzött ebédem, és ezek után van, hogy üvegest adok. (húúúúú)....


Ennyi.


Tökéletlen anya vagyok, de a gyerekemet imádom. Büszke is vagyok rá.


DE nem füllentgetek, no és nem boldog, boldogtalannak!


Vélemények?


2011. máj. 10. 11:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%

Ugyanezen okból a védőnőhöz sem szeretek járni. Nem értem, miért kellene versenyeztetni a gyerekeket?! Állandóan azt hallom, hogy más gyereke magasabb, nehezebb az enyémnél, és hogyhogy nincs még foga 14 hónaposan, és miért nem beszél már?

4 gyerekem van, 3 már iskolás. Volt közöttük olyan, aki 1,5 évesen beszélt, de tényleg egyszerű mondatokban, a másik ugyanezt 3 évesen tette. A másik 2 évesen full szobatiszta volt, a harmadik csak 3 évesen. Ezek a különbségek elvesznek egy idő után, a suliban már kb. egyformán teljesítenek.

Úgy érzem, néhány anyukának túl sok a szabadideje.

2011. máj. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Szerintem erre a kérdésre nem válaszol az olyan anyuka akinek tökéletes a gyereke, mert valószínű csak tudatja magával, hogy "ezek szerint tényleg vannak átlagos gyerekek, és az enyém valóban több náluk...hm...na megyek és elmesélem a játszótéren..." :)
2011. máj. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
58%
Nem arról van szó, hogy nem hallgatom meg! Persze,hogy jó dolog, hogy ha Petőfit szaval, legyen is rá büszke. De,hogy pont akkor meséli, amikor a kisfia hatodszorra borítja Pistike fejére a homokos vödröt, aki ordít szegény,mint a sakál. Na nálam ez ott kezdődik, hogy én ilyenkor inkább először rendbe kapom a gyerekem, majd utána dicsekszem el azzal,hogy miket tud. Mert fordított esetben érthető,hogy hülyén néznek rám!
2011. máj. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Másik: sokszor az anyat elfogultság is beszél az emberből. Pl. amikor először az mondja a baba véletlenül hogy mama, lehet hogy még csak véletlen, de az anya azt hiszi hogy tudatos, és úgy adja tovább hogy képzeljétek megszólított!


Ilyen az emberi természet. Iskolában amikor osztálytársam kapott egyszerre két Barbie-t, és büszkén elmesélte mert rég vágyott rá és örült neki, mentem haza és panaszkodtam hogy anya anya ugye hogy nem kaphat valaki egyserre kettőt, ugyeugye??? Holott de igen, megkapta, csak én nem hittem el és egyből úgy gondoltam csak dicsekszik. Holott csak örült.

2011. máj. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
62%

Valaki írta hogy sok az anyukák szabadideje. Igen, gyk-ra járni és más anyukákat szidni kalákában, erre bezzeg mindig van ideje mindenkinek :)


Nem veszi észre SENKI hogy itt a gyk-n (ebben a kérdésben is) ugyanaz van, mint a játszón? Kibeszélés és pletykálás más anyukák szokásairól? Aki "megy és elmeséli a játszón" hsz-t írta, nem gondolja hogy idejönni és itt kibeszélni valamit ugyanaz a kategória, sőt, itt még könnyebb, hiszen MIND arc nélkül tesszük?


Komolyan, megmosolyogtat amikor az ember ennyire nem ismeri fel hogy amit szid az sokszor önnön tulajdonsága is. Gyakorlatilag a gyk a nemjátszóterező anyukák pletyka és kibeszélőhelye.

Egy internetes játszótér. Most is, amíg a kisfiam játszik a szőnyegen, beszélgetek más anyukákkal más anyuká szokásairól. Hát nem ez megy a híres és gyűlölt játszótéren :))

2011. máj. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Én írtam a ráérő anyukát. Nem időmilliomosra gondoltam, hanem arra, hogy a saját gyereke nem tölti ki a gondolatait, ezért versenyezteti.

A Gyk is pletykahely, ez tény. De azt a fajta magatartást, amit a játszókon tapasztalni, itt még nem vetem észre.

2011. máj. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Én igen, itt is szokás kitárgyalni más anyukákat gyakorlatilag napi szinten. Csak itt valóban sokkal könnyebb mert nem kell arcot vállalni hozzá.


Itt is minden kérdésből az derül ki hogy mennyivel jobb anyukák vagyunk mint mások mert mi nem dicsekszünk, vagy sokáig szoptatunk, vagy nem adunk korán húst, stb. stb......valahol ez is nagyzolás szerintem, csak itt könnyebb és kényelmesebb mint odalent :)

2011. máj. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nem időmilliomosra gondoltam, hanem arra, hogy a saját gyereke nem tölti ki a gondolatait, ezért versenyezteti.


Ezt a fentit mondjuk azért nem értem, mert hogy a fenébe ne töltené ki a gondolatait a gyermeke, ha róla beszél? Ha állandóan róla beszél és vele "dicsekszik" akkor hogy lehet hogy nem tölti ki a gondolatiat? Na meg az hogy kapcsolódik az időmilliomossághoz? :) Ha valakinek van sok szabadideje, azt tesz benne amit akar. Van aki itt írogat, van aki meg a gyerekéről mesélget.

2011. máj. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a többi hozzászólást,de már nem azért,itt a gyk.-n is ez megy.A gyerekeim már másfél évesek,és nem sokat voltam itt,úgy fél évet intenzíven,de nagyon-nagyon bánom hogy ide jártam,egyrészt a "hencegés" miatt-amiről tényleg nem tudni hogy hencegés e v igaz-másrészt a rengeteg veszekedés miatt.Sok kellemetlenségtől kíméltem volna meg magam ha nem jövök ide,mivel a gyerekeim átlagosan,idejében csináltak mindent,sőt!,én mégis aggódtam,hogy miért nem már 10 hónaposan jártak,stb..
2011. máj. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ha nagyon zavar, akkor próbáld meg elterelni a témát. Én imádom a kislányomat, de nagyon jól esik ám néha másról beszélgetni!!!

Ha valaki jön azzal, hogy az ő gyereke ilyen meg olyan, akkor bólogatok, majd belekezdek egy másik témába. S láss csodát, sok anyuka vevő rá. S már vége is a hencegésnek, vagy inkább nem is így nevezném, hanem csak arról van szó, hogy arról beszélnek, ami lefoglalja a napjukat, az pedig nem más mint a baba. Van aki nem is dicsekszik, csak hát egyszerűen más inger nem éri. De én adok nekik más ingert, és általában bejön. :)

2011. máj. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!