Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden baba megtanulja, hogy...

Minden baba megtanulja, hogy aludni kell és magától elalszik bizonyos korra? Vagy meddig cirkuszolhatnak az alvás miatt.

Figyelt kérdés

10 hónapos a fiam és igazából az érdekelne, hogy minden baba cirkusz nélkül megtanul elaludni rendszer nélkül is, vagy ez a napirendjének köszönhető.

Ebéd után van napközben alvás és még két hete néha-néha ellenállt, mikor betettem az ágyába, de aztán varázsütésre elmúlt és most ha nem is alszik el egyből, akkor is csak fekszik nyugodtan egyedül (engem nem lát közben), aztán lecsukja a kis szemét és elalszik. Meg lehet zabálni.


2009. márc. 10. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát nagyon remélem, hogy ez nálunk is így lesz. 10,5 hónapos a lányom, de iszonyatos cirkusz van a nappali alvásoknál. Babakocsiban séta közben megy, de kiságyban legtöbbször sírás, ellenállás. Aztán kb fél óra alvás. A kérdésre a válasz engem is nagyon érdekel! Nálunk egyébként a napirend nem kőbe vésett, de azért van. Még 2szer alszik naponta, és az esti altatás nem ilyen necces, az simán megy. Hát én is megzabálnám a drágámat ha végre így aludna.
2009. márc. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia, az én babám egyéves lesz, o is elalszik maga, mióta kialakította a saját idobeosztását. délelott, délután 1-1 óra, a megszokott idoben vihetem lefekudni, 10 percen belul bealszik. Csupán az a bibi (?), hogy mellette kell lennem. Altalában nem kell csinálnom semmit, csak megvárni, vészhelyzetben simizem picit. Ehhez én szoktattam hozzá, még mikor nehezen aludt el, és én tutira akartam menni, hogy alvás lesz és inkább megvártam, hogy bealudjon.
2009. márc. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Régebben cirkuszolt a déli alvásnál, de mióta közvetlen ebéd után teszem le, azóta mintha várná az ebéd utáni szunyókálást. Eddig ha nem aludt el egyből, ahogy betettem, akkor azért kellett egy kis ráhatás, hogy ne akarjon kijönni, de most még az sincs. Csak nem vagyok benne biztos, hogy összefüggés van.
2009. márc. 10. 22:54
 4/7 anonim ***** válasza:
első vagyok. Mióta alszik csak ebéd után? Nem nagyon nyűgös? Mennyit bír alvás nélkül? És mennyit alszik ilyenkor? Bocs a sok kérdésért... :) És mi a kis behatás?
2009. márc. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg lehet szerettetni velük az alvást, ha nem kényszernek érzi. Ahogy írtad is, hogy leteszed, nem mindig alszik el, de aztán mégis elálmosodik. Ez jó, mert leteszed, akkor is pihen már, hiszen szép lassan lassul le. Így nem fogja azt érezni, hogy neki most aludnia "kell",észre sem veszi, milyen jót pihent:-)

Hamar rá fog jönni, hogy egy ilyen jó kis pihi után, mennyivel vidámabb, és többet bír játszani. Összekapcsolja ezt a két dolgot, és nem lesz gond az alvásokkal! A rendszer viszont sokat számít nekik! Próbáld ebéd után mindig letenni, a programokat úgy szervezni, hogy az ebéd utáni alvás ne maradjon ki neki!

2009. márc. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

7-kor kel, aztán fél 10-től alszik egy fél órát, ezt ha tud, akkor babakocsiban séta közben. Szóval még kétszer alszik, de reggel néha negyed óra is bőven elég.

Nem nyűgös, max néha a foga miatt.

Délután van fent max 5 órát egyben kettőtől hétig.

Mostanában kettő vagy néha három órát alszik ebéd után.

Régebben simogatni kellett amíg le nem csitult, vagy visszatenni, mert tolta fel a kis fenekét. Ja és most délben is zsákban alszik.

:-)

2009. márc. 10. 23:09
 7/7 anonim ***** válasza:
köszi szépen a választ! Adtál egy jó ötletet! Éjjel nekem is zsákban alszik a csöppecske, majd megpróbálom a napközbeni szundinál is így. A 2-3 órás alvás gyönyörű! Bárcsak....
2009. márc. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!