Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, aki sokáig...

Van itt olyan, aki sokáig tudott szoptatni úgy, hogy a babája cumizott is?

Figyelt kérdés
A kislányomnak nem mertem cumit adni, mert olvastam és mondták is, hogy bezavar a szoptatásban, minimum 6 hetet várni kell a szülés után vele, hogy megtanuljon szopni, ne keverje össze a cumival. A kórházban még tökre elfogadta volna a cumit, de kb. két hónap múlva újra próbáltam és fintorgott tőle, kiköpte, nem kellett neki. Azóta sok kisbabát látok, aki cumizik és az anyukája szoptatja is. Akkor ez hogy van? Ki mikor adott neki cumit? Nem zavart be? Várandós vagyok és úgy érzem könnyebb lenne, ha nem csak a cicin nyugodna meg a következő babám, de szoptatni is szeretnék. Tudom, hogy nehéz aztán leszoktatni, árt a fogaknak..stb. Ilyen válaszokat nem szeretnék. Köszönöm.
2011. máj. 12. 07:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én 14 és fél hónapig szoptattam a kisfiamat úgy,hogy az első 4 napban nem szopizott,mert inkubátorban volt.otthon kapott cumit,igaz csak alváshoz kell neki.sógornőm egész napra odaadta a cumit,mégis szopizott 9 hónapig.
2011. máj. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem se zavart a cumi a szoptatásban.


DE szerintem valamit félreértettél: a cumi akkor zvarja meg a babát, ha a szoptatás mellett cumisüvegböl is kap mßeg valamit( tápszer, lefejt tej, tea) - mert abból más módszerrel kell kiszopni ami benne van.

2011. máj. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nagyjából 3 hetes volt a kisfiam, amikor cumit kapott. Most 9 hónapos, még mindig nagy szopibajnok, elalváshoz viszont használja a cumit.

Nekem a lányom nem cumizott egyáltalán, szopiban nem látok különbséget, de ő sem volt hajlandó elfogadni a cumit soha, mondjuk nem is erőltettem. Amúgy július végén lesz hároméves és még mindig naponta egyszer szopizik ő is. :-)

2011. máj. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
két éves koráig szoptattam, elalváshoz használtunk cumit, fél éves korától tápszeres kiegészítést is kapott napi egyszer (sehogyse volt elég a tejem), és mégis cicifüggő volt még másfél évesen is.
2011. máj. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

07:34 mondja jól!

Valóban nem a cumi zavarja meg a babát, hanem a cumisüveg használata szoptatás mellett.

Az én lányom kiköpte a cumit, nem kellett neki, igaz csak 3 hetesen próbáltam neki, akkor jött ki a hasfájás. Nem fogadta el...

Most 9 hónapos, néha-néha elfogadja, de csak rágcsálja. Néha (sőt nagyon sokszor) úgy akartam, hogy elfogadja, de ha nem, hát nem... próbáltam én mindent (kb. 15 cumi van itthon), nem szerette. Ez van.

2011. máj. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Megnyugtató válaszok! Köszönöm. Az egyik közeli ismerősöm szoptatási tanácsadó, Ő mondta, hogy nem szabad cumit adni. Akkor, ha majd a babám elfogadja a cumit, megpróbálom.
2011. máj. 12. 09:30
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy jártam,mint az egyik korábbi válaszoló:kb. 2 hónapos korától hozzá kellett táplálni-természetesen tápszert kapott-mert kevés volt a tejem.Cumisüvegezett+cumizott,ennek ellenére amíg volt tejem(a baba 7 hónapos koráig)nagy elánnal szopizott.
2011. máj. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amikor egy hetesen hazahoztuk a kislányunkat a kórházból, egyből kipróbáltuk nála a cumit... sokszor jól jött, segít megnyugtatni... 9 hónapig szoptattam... 7 hónapos koráig csak anyatejes volt...
2011. máj. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem a nagylányom cumizott ,mégis szopott 1 éves koráig.A cumit nem akarta elhagyni sokáig,ezért a kicsinél nem vettünk cumit.2 hónapos koráig bírtuk ki nélküle,akkor kapott,megnyugtatja,végigalussza az éjszakákat,alszik a babakocsiban és 3 óránként szopizik mellette.Nem tudom,nála is olyan nehéz lesz-e majd a cumi elhagyása,de én beadtam a derekam.Voltak olyan helyzetek,amikor egyszerűen semmi más nem nyugtatta meg.Egyszerűen beláttam,hogy kell neki és kész...és nem akartam a cicit megnyugtatásra használni,az nálunk táplálkozásra van,persze megnyugszik rajta,de ezt nem használhatjuk sok szituációban./utcán,üzletekben,vezetés közben...és akkor is kellett volna!/A nagylányom fogai pedig nagyon szépek,nem tette tönkre a cumi. Mi a cumizás idejét addig húztuk,amíg csak bírtuk,mert újszülöttként még nem igényelte,nem is mászkáltunk még annyit persze,téli koraszülött baba lévén.../Remélem,segítettem valamicskét.
2011. máj. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
az enyém 2 éves korig cicizett, és cumija is volt/van /júniusban lesz 2,5 éves). nálunk semmi gond nem volt mint látod. sőt, nagyon ügyes is volt, mert az elején cumisüvegről, tápszerről kellett átszoknia cicire, és sikerült (az elején sajnos intenzíven volt, ahol nem nagyon lehetett szoptatni, és tápszert kapott, kb. 1 hónapos korára tudtunk teljesen átszokni a cicire).
2011. máj. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!