Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babám székletét...

Tápszeres babám székletét mivel lazíthatnám, hogy minden nap legyen kaki?

Figyelt kérdés
Külföldön élünk és itt nem nagyon lehet kapni Mecsek babateát,meg hasonlókat,sőt Pickwick babateáról sem hallottak még,pedig bio boltban is voltam,a boltokban pl.Pickwick sincs.Kamilla tea kilőve mert szárítja a bélbolyhokat állítólag,pedig az nagyon jó volt neki.Édeskömény teától begörcsöl,sima vizet adtam neki amikor nem kapott még kamillát,akkor sem volt kaki.Már nem tudom mitévő legyek.Mit adhatok neki?
2011. máj. 12. 08:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
10 hetes a babám
2011. máj. 12. 08:49
 2/12 anonim ***** válasza:

Már egy másik kérdésnél is írtam, és meglepő módon nem lettem lepontozva: almalé, vízzel hígítva. Én eleinte 20 ml vízhez adtam 10 ml almalevet. Most már felesben kapja, és nem csak laza a széklete, de már nem is kell hőmérőzni, hogy kakiljon. Megy magától is. :)

9 hetes volt amúgy, amikor először kapott 1-2 kanál friss almalevet. Utána már a bolti bébi almaléből csinálom neki, és nagyon szereti. Nem fáj a pocakja sem tőle, szóval nekünk bevált.

Amúgy ő sem itta meg a teákat meg a vizet.

2011. máj. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én babám is szinte kezdettől tápszeres volt.Igaz a védőnő azt mondta nem szükséges, de én pont ebből a célból már ilyenkor itattam vele minden nap 2szer tényleg csak pár korty köményes mecsek babateát.Soha nem volt hasfájása,se nehezen összejött széklete.De semmivel sem ízesítettem, csak forró vízben annyit áztattam a teafiltert, hogy legyen egy kis színe.
2011. máj. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok, bocsi most olvasom, hogy nem lehet nálatok kapni...Akkor amit az első válaszoló is leírt, pici baba almalé, pici vízzel.
2011. máj. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én édesköményből főztem nekik teát.
2011. máj. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk az vált be hogy nem kamilla teát itattam vele, hanem minden nap egy étkezésnél nem sima viz volt a tápszer alapja, hanem ugyan annyi kamilla tea :) nem volt gon vele, most meg hogy hozáátáplálunk elhagytuk a kammilla teát.5 hónapos lesz a kisfiam, és 3 hónapos korától tápos, több mint egy hónapig így evett, és nem lett baja.
2011. máj. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat,azt szeretném csak kérdezni,hogy a higított almaléből mennyit adtál neki egy nap?

A másik kérdésem pedig az lenne,hogy(az a kedves válaszadó,aki kamillateával készíti a tápszert),minden egyes etetéshez kamillateába kevered a tápit vagy egy-egy etetéshez?

2011. máj. 13. 14:14
 8/12 anonim ***** válasza:
Eleinte csak úgy adtam neki, hogy 10 ml almalé + 20 ml víz. Aztán felesben, vagyis 15-15 ml. Most már akár 1 decit is megiszik belőle, de azt is csak felesben szoktam neki adni, folyadék pótlásra, mert nagyon "iszákos". :)
2011. máj. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja, és nekem a védőnő azt mondta, hogy ne keverjem kamilla teába a tápszert, mert nem tesz jót a bélrendszernek.
2011. máj. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2011. máj. 13. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!