Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ferber-módszert próbáltad?...

Ferber-módszert próbáltad? Bevált? Hogyan bírtad elviselni a sírást? A családnak (férj, szüleid stb) mi volt a véleménye?

Figyelt kérdés
Az ellenvéleményeket is szívesen olvasom, előre is köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 15. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
ez az amikor 5 majd 10, 15, 20 percig hagyod sírni a babát?
2011. máj. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, ez az!
2011. máj. 15. 21:37
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem próbálta, nem is fogom soha!Egy pici azért sír, mert csak így tud szólni, hogy valami nem jó!És ebbe az is beletartozik, hogy egyedül érzi magát, anya közelségére van szüksége!

Én úgy vagyok vele, hogy "elvárom" majd a fiamtól mikor nagyobb lesz, hogy mondja el a problémáját, jöjjön hozzám bizalommal.De ha most, mikor pici, azt tudatosítom benne, hogy hiába szól nincs válasz, akkor miért jönne majd később hozzám, ha valami baja van??


Csak azért írtam le, mert kérted az ellenérveket is!

Persze nem állok folyamatosan a kiságya fölött, és nem kapom ki, mikor nyikkan egyet, meg van olyan, hogy képtelen vagyok felvenni(pl engedem a fürdővizét, mikor apa nincs itthon és már nyűgös)ilyenkor persze beszélek hozzá, de SOHA nem hagytam magára mikor sírt, és soha nem is fogom!

7 hós kisfiú anyukája:)

2011. máj. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Én nem próbáltam, bár néha volt, hogy a kisfiam egy kis ideig sírt, mire odaértem hozzá, de nem volt szándékos, így alakult. Amíg nem hisztizik egy csöppség, hanem valamit közölni akar, addig nem is tartom emberséges módszernek. Eddig előbb vagy utóbb mindig kiderült, hogy mi a baja, és legtöbbször tudtam is rajta segíteni. Még nem tudom, később mi lesz (most 9 hónapos), de most még úgy gondolom, hogy ha sír, meg kell valahogy nyugtatni. Nem utolsósorban így az én lelkem is nyugodt, hogy mindent megtettem.
2011. máj. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Én nagyon sok módszert kipróbáltam de inkább felhagytam velük.

Kisfiam mindig is kézben aludt és meg akartam tanítani egyedül aludni az elhatározás nagyon erős volt de a szívem szakadt meg ahogy ordított a kisfiam.

16 hónapos koráig kézben altattam és utána egyik napról a másikra saját maga leszokott róla.

Hozzá teszem hogy én soha nem hagytam sírni a kisfiamat.

Én nem hiszek ebben hogy ettől egy baba megtanul egyedül aludni....

De ha te hiszel benne akkor készülj fel hogy nagyon nehéz lesz és nagyon sok kitartásra van szükség.


2 éves baba anyuja

2011. máj. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

én se próbáltam, úgy voltam vele mindig, hogy oka van annak, hogy sír és ha kielégítem a vágyát akkor egy boldog, mosolygós babám lesz. szóval ha sírt, mentünk végig azokon amik zavarhatják. nem egyszerű azért ez se :)


most már nagy culák, szokott is hisztizni rendesen, most már bírom is hallgatni :D de ez. kb. 1,5 éves kora óta van. ha tényleg valami baja van akkor most is rohanok és megvigasztalom :)

2011. máj. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én próbáltam, de nem úgy, hogy 5-10-15-20 perc, hanem fél perc, egy perc, két perc... Ötig soha nem jutottunk el. Egy hét után normalizálódott a helyzet és végigaludta az éjszakát. Ha jól emlékszem, kb. 7 hónapos volt ekkor a fiam. A bizalomról meg annyit, hogy a mai napig úgy van, hogy ha rákiabálok valamiért, van nem engedek neki valamit, vagy akármi rosszul esik neki tőlem, azonnal a nyakamba kéredszkedik vigasztalódni. Eszébe sem jut, hogy máshoz menjen vigaszért. Annak ellenére, hogy amit nem szabad, azt a vígasz és összebújás után sem szabad, szóval nem azért csinálja.
2011. máj. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Nem próbáltam csak olvastam róla, de nem tetszik, Ranschburg Jenő is elveti, pont azon a véleményen van a könyvében (szülők könyve c. könyv) mint az első hozzá szóló. Ha sír azért sír mert mondani akar valamit (éhes, csíp a pelus, nyűgös, unatkozik, fáj valamije, álmos) bár a ferber módszer arra vonatkozik hogy elaludjon a baba egyedül ezért kell fokozatosan magára hagyni 5-10-15 percre és persze előbb utóbb álomba sírja magát, de ezzel egyidőben az is tudatosul benne hogy nincs válasz, nincs segítség hiába sírok. A babák valóban nem emlékeznek az első 1-2 évükre viszont amit ebben az időszakban megtapasztalnak azt viszik tovább Ranschburg szerint egész életükben. A negatív élmények hatására olyan kémiai anyagok szabadulnak fel a testében és ivődik bele az agykéregbe ami később tör csak elő. Pl. Ő mondja azt hogy 6-8 hós koráig kell karban, ölben tartani a babát a lehető legtöbbet ezáltal ha ezt az igényét kielégítjük akkor 2-3 évesen kevesebbett vagy nem is fog ölbe kérezkedni.


A lényeg, nem tartom jó és empatikus ötletnek.

2011. máj. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

Nem konkrétan a Ferber-módszert próbáltam, de hasonló.

Amikor látom rajta, hogy fáradt, akkor beteszem a kiságyba. Van, hogy becsukja a szemét, vagy picit nézelődik, és elalszik. De olyan is van, hogy kicsit túlpörög, és nem alszik, helyette sír. A szemét már nem tudja kinyitni, annyira fáradt, de sír. És nem lehet megnyugtatni. A felvesz-letesz módszert kb. 2-szer lehet eljátszani, meg is nyugszik, harmadszorra hiába veszem fel, csak sír. Kézben nem tud elaludni, és nem is akarom kézben altatni. Egyébként sem szeret kézben lenni, még böfiztetni is nehéz, mert le akar menni a szőnyegre, vagy a pihenő székbe. Régebben elaludt ölben, ha ringattuk, már úgy sem.

Így elérkezett az a pont, hogy hagytam sírni. Először sírt kb. 10 percig, mire elaludt. Aztán sírt 5-6 percig, kicsit megnyugodott, újra sírt. Azóta már max. 2-4 percig sír, aztán megnyugtatja magát, és elalszik. Ha 5 percnél tovább sír, nála az azt jelenti, hogy mégsem álmos. Olyankor kiveszem, játszunk még kicsit, és visszateszem, amikor újra jelzi, hogy álmos.

Nem azért sír olyankor, mert rossz ott neki, egyszerűen csak túl fáradt.

Esténként pl. vacsi után elkezd sírni, olyankor be kell őt tenni az ágyba, és pár perc után teljesen megnyugszik. Máshogy nem lehet megnyugtatni.

2011. máj. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!