Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka itt, akinek...

Van olyan anyuka itt, akinek a babája allergiára veszélyeztetett, esetleg ekcémás gondja is van/volt?

Figyelt kérdés
Nálunk sajnos most jött elő, ekcémás kiütései vannak, és valószínűleg a tejpéptől amit evett, mert nem HA-s volt. most mindenből HA-st kap, meg kencéket! Esetleg ha valaki hasonló cipőben jár, vegyük fel a kapcsolatot, érdekelnének a tapasztalatai! Köszi!
2009. márc. 13. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
mi is voltunk ekcémásak(legalábbis doktorúr szerint az volt), de megfigyeltem, hogy ha zöldségfőzeléket eszünk, utéána 1-2 napja jelennek meg a pöttyök.a 4 hónapos kortól adható főziben van karfiol, ami ugye k betűs zöldség, ha olyat kap, amiben nincs, nincs kiütés sem!eleinte mi is HipoAllergén tápot használtunk, most már sima milumilt eszünk, azóta sincs kiütés!
2009. márc. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk még akkor kijött mikor még csak szopizott, 2 hónaposan. Máig sem tudom mitől. A doktor néni írt fel neki saját keverésű kencét, avval bekentem vagy két nap és azóta nem volt gond. Most 8 hónapos a lányom de sem ennivalótól sem mosóportól nem jön ki neki, pedig akkor nagyon csúnya volt és nagyon megijedtem én is.
2009. márc. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
remélem, hogy nálunk is múlik majd a dolog, ha csak meghatározott kajákat eszik. Már 2 hete megvannak a kiütések, és egyre csúnyább, ezért vittem el dokihoz, mondta, ha egy ételtől lenne, elmúlt volna már. Remélem nálatok nem jön elő újra!:-)
2009. márc. 13. 14:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt , ilyen allergiás szak. Hol ezt, hol azt hagytuk el, de nem jött össze a siker.

Hol ezzel, hol azzal kenegettük, el-el múlt.

Hol allergiát, hol ekcémát mondtak. Gyerekorvos, védőnő, bőrgyógyász háromszöget jártuk.

Egy mentőtiszt tanácsa az volt, hogy ne vigyük sehova, adjunk neki mindent, módjával, és majd a gyermek deszenzibilizálódik (védett lesz, kvázi hozzászokik, érzékenységét elveszíti) és kész, mert szőke, és fehér bőrű.

Neki lett igaza.

Mindent adunk, most már hébe-hóba van kiütése, és hamar elmúlik.

2009. márc. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
és ha előjön neki, akkor kenitek valamivel? vagy egy idő után elmúlik magától? mert nekünk 2 hét alatt csak egyre csúnyább lesz. Nem látszik, hogy viszketne neki, mert nem nyúkál oda, de azóta nagyon nyűgös, szinte folyamatosan, mióta ez előjött nála. És viszonylag sokat alszik is. nem biztos, hogy ezzel van összefüggésben, lehet hogy csak véletlen.
2009. márc. 13. 16:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem mindkét fiamnál még szopis korszakban kezdődött. a nagyobbiknál nem tudtuk mitől, így nem is vontunk meg tőle semmit, a kicsinél a tejfehérjétől van. a nagyfiam már két és fél éves, rengeteg kencét kipróbáltunk. Nekünk egyedül az FLP-s propoliszos krém vált be. kb. egy éve használjuk, azóta szinte tünetmentes. Nagyon tudom ajánlani.

Üdv.

egy két és féléves, és egy 7 hónapos kisfiú anyukája

2009. márc. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!