Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tetszik nektek a Kevin név?

Tetszik nektek a Kevin név?

Figyelt kérdés
Nemsokára kisbabánk lesz és ez az egyetlen név, ami mindkettőnknek tetszik. Anyósnak persze egyáltalán nem. Szerettük volna a párom nevét neki, de arról már páromat teljesen sikerült lebeszélnie őt.
2011. máj. 19. 21:19
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
Nekem sem tetszik,de ez egyéni.Fontos a vezetéknévhez passzolás is!
2011. máj. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

21:45

Bár csak egyéni véleményem, de ha meghallanád, hogy valami kisebbséget úgy hívnak, hogy Dominik, akkor töröltetnéd a nevét, vagy mi? Nem az alapján adom a gyerekemnek a nevét, hogy cigány adott e már olyan nevet a gyerekének! Csak szeretném, ha kicsit egyedibb lenne, ne legyen minden második gyereknek ugyanaz a neve! Ja és az ilyen telenovellás neveket "kicsit" cikinek tartom! Szóval ha van valami ötletetek, szívesen fogadnám! Lehet, még más is megtetszene, de egyelőre csak ez az egy, mi mindkettőnknek bejön!

2011. máj. 19. 22:02
 13/42 kisnita ***** válasza:

Nekem nem tetszik, de a páromnak igen. Nincs vele semmi bajom, csak vannak amik szerintem sokkal szebb nevek és inkább azokat adnám a gyerekemnek. Pl: Dávid (a kisfiam) Ádám, Ármin

Fontos nagyon a vezeték név is. Mondjuk amikor nagyon tetszik egy keresztnév akkor lehet az a szempont, hogy mennyire passzol a vez. névhez kissé háttérbe szorul. Én már 3 évesen eldöntöttem, hogy Dávid lesz a fiam és mikor vártuk őt a párommal nem volt kérdés a neve, nem is foglalkoztunk vele, hogy mennyire passzol a párom vezetéknevéhez, de szerintem eléggé jól hangzik. :)

2011. máj. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
nem nagyon értem mit akarsz ezzel mondani....ha úgyis hivnák egy kisebbségit és hallanám,nyilván nem változtatnám meg emiatt a fiam nevét,senki véleménye nem érdekelne ezzel kapcsolatban.Ha a Dominik"telenovellás"név,a Kevinről inkább nem nyilatkozok.Én szerintem normálisan válaszoltam veled ellentétben.De add csak nyugodtan a Kevin nevet,20-19 nem adná.
2011. máj. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:

Jaj nem, nem, nagyon nem..:( De neked kell dönteni nyilván, meg neked kell tetszen. Nekem ez a Brájen, Dilen és ilyesmi kategória, ordít róla hogy nem magyar környezetben használt név.

Amúgy meg hogy ki adja...az én gyerekem nevére is azt mondták hogy cigányos név (MIlán) hát én még egy cigánygyerekkel se találkoztam akit így hívnának:) Szóval ez inkább helyfüggő lehet hol, melyik nevet kedvelik meg a kisebbségiek.

2011. máj. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem tetszik, nagyon nem...
2011. máj. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon nem tetszik a Kevin- bár a fiam Kevin napon született... :( De nekem a Dominik, Norton, Konor és Rikárdó, stb. meg az ilyen külföldi hangzású nevek egyáltalán nem tetszenek, nemcsak fiuba, lányba sem.

Remélem nem bánottalak meg ezzel, sajnálom.

Ettől függetlenül, ha nektek ez tetszik, akkor ne törödjetek vele kinek tetszik, kinek nem- a lényeg, hogy Nektek tetszen!!

Gratulálok a babához!

2011. máj. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
Nem, de mindenki azt a nevet adja a gyerekének, amit a legjobbnak talál.
2011. máj. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%

nekem tetszik, van egy ismerős házaspár, és az egyik fiúk Kevin, ők kelta nevet adtak minden gyereküknek, és amikor a Kevin született még nagyon ritka név volt

viszont ma már tényleg nagyon sok roma kisfiút így hívnak

2011. máj. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

dominik nem "hiperpigmentált" (ez nagyon jóóóó, már el is loptam :D)népnév!

És az Alekosz, mivel magyaro-on nem engedélyezett név, csak akkor kaphatja a baba ha egyik szülője görög.


Kevint azért nem adnék a gyerekemnek mert nekem a régi magyar nevek tetszenek (nem a Józsi meg a Béla :D). ha nektek ez tetszik, adjátok ezt a nevet neki

2011. máj. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!