Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mas is erezte mar ugy, hogy...

Mas is erezte mar ugy, hogy nem jar le ez a siros idoszak?

Figyelt kérdés
6 hetes kisfiam eleg sokat sir, nem csak a pocakja miatt, barmit csinalok vele kb. 10 perc vagy meg kevesebb ido alatt megun mindent. Ha egyfelekeppen fogom egy par perc mulva mar valtoztatni kell a testhelyzeten mert el kezd sirni, ha a kisgyban van vagy a babahordozoban, vagy barhol 10 perc utan biztos el kezd sirni. Mar nem tudom sokszor hogy mit csinaljak vele mert olyan sokat sir. Mi baja lehet meg? Mas is volt igy? Mennyi ido mulva szamithatok valtozasra? Valamit rosszul csinalok?
2009. márc. 14. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én első babám pont ilyen volt. Sehogyan se volt neki jó. Ő is állandóan sírt.Volt, hogy éjszaka közepén fogtuk, betettük az autóba és kocsikáztunk a városban, mert olyankor legalább aludt))))) Kb. 3 hónapos volt, mikor mint amit elvágtak, megszűnt a sírás, utána angyali baba lett))) Hozzá kell szokniuk a kinti élethez és az átállást sok baba nagyon nehezen viseli. Csak a sírással tudja tudtodra adni, hogy valami nem jó neki. Esetleg nincs melege? Amiatt is nyűgös lehet. Próbáld meg a mellkasodra fektetni, az általában meg szokta nyugtatni a babákat. Sajnos az okot kellene megtalálni, de ez így távolból nagyon nehéz. Csak ötletelgetek)
2009. márc. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom nagyon hasfájós volt, és emiatt rengeteget sírt. Pár hét alatt tanultam meg megkülönböztetni a különböző sírásait, addig én is úgy éreztem hogy mindentől sír amit csinálok.

aztán amint sikerült kiderítenem hogy mikor mire vágyik, onnantól "csak" a hasfájás maradt meg bömbi-oknak.


Nyugi, belejössz!

Tudom, hogy néha nagyon nehéz, de biztos vagyok benne, hogy nemsoká összerázódtok. Igen, így többesszámban, mert ha belegondolsz, még neki is minden uganolyan új (és félelmetes), mint neked.

Amúgy sokszor, pár perc után már nem is tudják miért sírnak, mert ebben a korban kb 5 másodperc a rövidtávú memóriájuk, tehát ha nagyon belelovalja magát, próbáld meg kizökkenteni, hátha elfelejti, hogy éppen nagyon neki volt keseredve. pl: a világos szobából átmész egy sötétebbe stb...


Idővel jobb lesz :)

2009. márc. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nalunk ejszaka nincs problema szerencsere, 2x kel fel enni es alszik is vissza, amugy jol fejlodik es eszik is rendesen. Igen probaltam mar a melkasomra is rakni de ugyanugy mint mashol 10 perc mulva mar ott sem jo neki. Mar mindent vegigprobaltam, vastagabban, vekonyabban oltoztetni, van amikor kezben tobb ideig el van, de egy ido utan biztos kell valtoztatni a testhelyzeten.
2009. márc. 14. 19:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kicsim is ilyen volt 7-8 hetes koráig. Éjszaka szerencsére kb. 5 hetes korától alszik, de a nappalok szörnyűek voltak. Nagyon keveset aludt (ez most is ígyvan) nappal, és folyton volt valami sírnivalója. 7-8 hetes kora körül viszont el kezdte nézegetni a kifüggesztett játékokat (minél színesebb annál jobb), és szép lassan elfoglalta magát. Először csak negyed órára (egy hajmosás), majd 20 perc, fél óra, és így tovább! Minden nappal jobb lett. Most négy hónapos, és minden ok. Eszik, játszik, szundizik, majd kezdjük újra:). Közben én is megtanultam figyelni rá, tudom hogy mikor mit szeretne, mikor fárad el, és mikor kellemetlen neki valami. Mostmár értjük egymást! Nálad is így lesz majd, hidd el nemsokára! Figyelj rá,és babázz vele önfeledten!

2009. márc. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!