Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ötleteket kérek ivással...

Ötleteket kérek ivással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nem akar inni semmit a kisfiam, 1 éves, még szopizik, de se teát, vizet, gyümölcslevet nem akar inni, cumisüveget utálja, csőrösből nem tud inni, pohárból sem, pedig már minden félét vettem neki, kanállal szoktam adni neki, de kifolyik a szájából, volt hogy fecskendővel itattam, de az nem megoldás! Kétségbe vagyok esve, mert jön a meleg, Ö pedig nem iszik!
2011. máj. 23. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem is eszik még?

Hát nem irígyellek. Nálunk sokáig ment a 2-es cumi, már 1 éves is elmúlt, amikor megvettük neki a csőrös itatót, csak utána tudott a 3-asból inni, szóval tényleg érdekes dolgok ezek. Cumisüvegre van többféle formájú gumi, talán próbálj még meg abból. Ha a pohár mellett döntesz, biztos idő, mire megtanulják. Még én sem erőltetem. Ha a fecskendőt elfogadja, akkor esetleg szívószál?

2011. máj. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
eszik már mindent, csak neki az ivás az a cici,ez pedig nyáron a szabadban már nem megoldható, meg éjszaka is felkel szopizni 3*, szopizik egy picit, és már alszik is tovább.
2011. máj. 23. 22:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a sportkupakos palack jött be. Tudod, Jana babavizet is lehet kapni így, egészen kis kiszerelésben, 2 vagy 2,5 decisben.
2011. máj. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem kicsit furcsa ez, nálunk evés közben is iszik többször. De biztos elég neki annyi folyadék, amennyit szopizik még.
2011. máj. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ha szopik még akkor valszeg megvan a napi folyadék mennyisége ami neki kell

ha szomjas lesz akkor kérni fogja az inni

nekem az lányom az első (4-6 hó) és a második nyarat (16-18 hó) is túlélte csak szopival


esetleg adj neki csörösbe anyatejet (ismerős iz miatt) és ha megy neki akkor lassan higisd fel neki vízzel pár hát alatt csak sima víz lesz benne és addigra meg is tanulja


persze csak akkor ha ö is akarja

2011. máj. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én vízzel kísérleteznék eleinte, az nem baj, ha mindenfelé folyik. Kisebb pohárból (kávéscsésze nagyságú) próbáld meg, keveset tegyél bele, és pici kortyonként add neki. Amikor kifolyik a szájából, lehet, hogy tényleg nem szomjas, de ne add fel, kínálgasd gyakran. Másrészről az anyatejjel is kiválóan tudja oltani a szomját, tehát ne aggódj, hogy szomjan hal a melegben.
2011. máj. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

próbáltad kis likőrös pohárból? aztán nagy (nromál) üvegpohárból, amire a kezét rá tudja tenni 2 oldalról?


remélhetőleg, ha sokszor próbálgatod, és szomjas lesz, akkor úgyis inni fog vizet.

esetleg pár órára menj el otthonról, és a párod/anyukád... próbálja pohárból itatni.

2011. máj. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szia, mi éppen így vagyunk. az én kislányom 11 honapos és semilyen folyadékot nem iszik a tápszeren kívul. Mi is probáltunk már mindent. én is sokszor kínálgatom de nem iszik. csak nem szomjas, kulonben én is aggodom emiatt.
2011. máj. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!