Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkértem anyumat valamire, a...

Megkértem anyumat valamire, a végén még nekem kellett bocsánatot kérnem. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Délelőtt átjön néha kicsit segiteni a babákkal,és ilyenkor leviszi a nagyobbat kicsit. Mindig megkérem őt rá hogy legyen szives 11 re visszahozni.10 ből 9x fél 12 után nekem kell tátelelfonálni,hogy mostmár jöjjenek.Ez nagyon bosszant. Több okból is azért jó nekem hogy ha a kért időpontra feljönnek,mert ugyis kell neki vagy 20 perc mire lepörög,és el lehet vinni aludni,plusz ha kicsit tulfárad,akkor amint felérnek és rájön hogy ő már álmos,elkezd hisztizni sokszor,találgatni,meg nem utolsó sorban,a kicsinek ilyenkor van az etetés ideje,amikor a nagyot én altatom,akkor addig valaki kint a másik szobában megitatja a kicsit tejjel.Ez azért fontos,mert ha pl.hamarabb kapja a kicsi a tejet,akkor rendszerint ilyenkor tart hangpróbát,amikor én altatnám a nagyot,aki ilyenkor az istenért enm akar elaludni ha hallja a kicsit,sajnos nagyon kicsi a lakás.Ugyhogy ilyenkor a kicsi is tovább várakozik a tejére,ha nem hozza fel a nagyot időben.

Ma már ugy gondoltam szólok neki,amit mosolyogva a következő szavakkal tettem meg:"Anyu,légyszives a 11 órát próbáljuk meg betartani" naggyából eddig jutottam amikor elkzdte leharapni a fejemet,hogy mit képzelek magamrol,milyen hálátlan vagyok,ő ugyis jobban tudja,meg ő látta a gyereken hogy nem volt kinbt fáradt(kint enm,de ilyenkor bent jön rá hirtelen a fáradság meg a hiszti) meg hogy ne hisztizzek,mert felzaklatom a gyerekeket,nem vagyok normális,most nézzem meg mit csináltam(tényleg behiztizett a nagy,mint ahogy mindig beszokott ilyenkor ha feljonnek és tul fáradt már)stb stb stb. Szóhoz sem hagyott jutni,ez nem az első eset,már előre féltem őt megkérni hogy akkor hozza fel a gyereket amikor én kérem.Aztán a végén nekem kellett bocsánatot kérnem,ő meg sértetten elvonult.

Mikor elaltattam anagyot,még az volt a hab a tortán,hogy megkérdezte mint mindig ilyenko,hogy át pelenkáztam e kicsit.Mondom igen,épp az előbb(cca 25 perce) ezt direkt elmondtam neki 3x,kimentem,hát hallom hogy szedi le róla a pelenkát,mert szerinte igenis pisis-persze jó ha volt benne fél pisike.ez is rendszeres esemény...már nagyon ki vagyok tőle:-( bocsi ha hosszu lett.


2011. máj. 24. 13:04
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Párom sokat segit a gyerekekkel,amikor tud,de állandóan szorongok mellette.Attól tartva hogy most mit csinálok rosdszul,meg hogy ő menniyvel jobb mindenben,ez miatt persze tényleg feszültz leszek a közelében,és az megint egy negativ "siker" élmény.Régebben sokszor mondott olyanokat,akár csak poénból is,a gyerekek előtt,hogy "anya azt nem tudja","mi igy csináljuk","várj majd én","apa milyen ügyesen megoldottas már megint",stb,keveset dicsért -szinte egyáltalán ezek miatt többek között kialakult bennem 1 kisebbségi érzés
2011. máj. 25. 09:09
 22/24 anonim ***** válasza:

Egy korábbi válaszoló vagyok.

Lehet, hogy látják rajtad, hogy miben vagy bizonytalan, és éppen az a támadási felület? Ne mutasd ki nekik, ha valamiben picit bizonytalankodsz, jól csinálod, hidd el, bízz magadban! Függetleníts magad anyukádtól és ha kell, a férjedtől is ebben a tekintetben! Mitől tudná anyukád vagy a férjed jobban, hogy mi jó a gyerekeidnek? Semmitől! Ők a te gyerekeid, nem anyukád szülte, meg tudsz bármit csinálni egyedül is! Legyen önbizalmad, hited, bátorságod, kitartásod! Építsd le szép lassan a beszólásokat, ilyen áron nem esik jól a felajánlott segítség sem, senkinek szerintem. Ha valamibe belekötnek, és úgy érzed, nem jogos, egyszerűen kérdd ki magadnak! Sok sikert!!!

2011. máj. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Masodik vagyok. Ne hagyd, hogy alkalmatlansagi erzes urra legyen rajtad. Igen is jol csinalod a dolgokat, jo anya vagy. Te vagy egesz nap a gyerkekkel. Gondolom a ferjed nem egesz nap van otthon. Amugy meg csunya dolog tole, hogy nem batorit, az meg kulonosen, hogy a gyerek elott mond olyanokat...

Allj a talpadra, mond meg anyukadnak, hogy igenis szeretned, ha a gyerekekkel kapcsolatban CSakis te hozol donteseket. Ha neki ez nem megy, akkor koszonod szepen, hogy eddig segitett, de majd megoldod egyedul.

Nem lesz konnyu az elejen, de belejossz, hidd el.

A ferjedtol meg kerdezd meg, amikor kettesben vagytok, hogy mifele beszolasok ezek, mert nagyon rosszul esnek neked. Nem jo, ha tuskek lesznek a lelkedben, beszeld meg vele a dolgokat, de ugy, hogy tudd, JO ANYA VAGY!

2011. máj. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm,remélem egyszer sikerülni fog:-) Nagyon tesze tosza lettem,te jó ég.... :-(
2011. máj. 25. 13:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!