Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkértem anyumat valamire, a...

Megkértem anyumat valamire, a végén még nekem kellett bocsánatot kérnem. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Délelőtt átjön néha kicsit segiteni a babákkal,és ilyenkor leviszi a nagyobbat kicsit. Mindig megkérem őt rá hogy legyen szives 11 re visszahozni.10 ből 9x fél 12 után nekem kell tátelelfonálni,hogy mostmár jöjjenek.Ez nagyon bosszant. Több okból is azért jó nekem hogy ha a kért időpontra feljönnek,mert ugyis kell neki vagy 20 perc mire lepörög,és el lehet vinni aludni,plusz ha kicsit tulfárad,akkor amint felérnek és rájön hogy ő már álmos,elkezd hisztizni sokszor,találgatni,meg nem utolsó sorban,a kicsinek ilyenkor van az etetés ideje,amikor a nagyot én altatom,akkor addig valaki kint a másik szobában megitatja a kicsit tejjel.Ez azért fontos,mert ha pl.hamarabb kapja a kicsi a tejet,akkor rendszerint ilyenkor tart hangpróbát,amikor én altatnám a nagyot,aki ilyenkor az istenért enm akar elaludni ha hallja a kicsit,sajnos nagyon kicsi a lakás.Ugyhogy ilyenkor a kicsi is tovább várakozik a tejére,ha nem hozza fel a nagyot időben.

Ma már ugy gondoltam szólok neki,amit mosolyogva a következő szavakkal tettem meg:"Anyu,légyszives a 11 órát próbáljuk meg betartani" naggyából eddig jutottam amikor elkzdte leharapni a fejemet,hogy mit képzelek magamrol,milyen hálátlan vagyok,ő ugyis jobban tudja,meg ő látta a gyereken hogy nem volt kinbt fáradt(kint enm,de ilyenkor bent jön rá hirtelen a fáradság meg a hiszti) meg hogy ne hisztizzek,mert felzaklatom a gyerekeket,nem vagyok normális,most nézzem meg mit csináltam(tényleg behiztizett a nagy,mint ahogy mindig beszokott ilyenkor ha feljonnek és tul fáradt már)stb stb stb. Szóhoz sem hagyott jutni,ez nem az első eset,már előre féltem őt megkérni hogy akkor hozza fel a gyereket amikor én kérem.Aztán a végén nekem kellett bocsánatot kérnem,ő meg sértetten elvonult.

Mikor elaltattam anagyot,még az volt a hab a tortán,hogy megkérdezte mint mindig ilyenko,hogy át pelenkáztam e kicsit.Mondom igen,épp az előbb(cca 25 perce) ezt direkt elmondtam neki 3x,kimentem,hát hallom hogy szedi le róla a pelenkát,mert szerinte igenis pisis-persze jó ha volt benne fél pisike.ez is rendszeres esemény...már nagyon ki vagyok tőle:-( bocsi ha hosszu lett.


2011. máj. 24. 13:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
ó dehogynem számít fél óra. nálunk a férjemmel megy ezen a vita, főleg régebben, most már nagyobb, és jobban bírja agyűrődést, de kicsinek nagyon érzékeny volt akár fél órára is. és még ha nem is számítana, akkor is, ha azt kéred, legyen 11, akkor legyen az, miért nem lehet betartani? az nem segítség, hogy ilyenekkel idegesít---meg ez a pelenka dolog is.....nekem nincs segítségem, a kislányom 2,5 éves, most várom a másodikat, szept elejére, biztos nehéz lesz egyedül megbírkózni vele, de inkább örülök is, az én anyósom is ilyen beleszólós ffajta, szerencsére 400 km választ el......nem tetted jól, hogy még te kértél bocsánatot. az egy dolog hogy az ember hálás ha levesznek terhet a nyakáról, de az már nem oké, hogy ezen a címen mindig okosabb valaki, és beleszól olyan dolgokba, amiket az anya hadd csináljon, hadd döntsön el maga, ő az anya........én a helyedben ezt leépíteném sürgősen, pl ezt a pelenkacsere dolgot, meg azt hogy ne akkor jöjjön amikor kéred. pláne itt a nagy meleg, 11 után már nem is tanácsos kinn lenni kisgyerekkel.
2011. máj. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az első válaszolóval: én is inkább egyedül tapasztaltam ki mindent, nem kellett és nem is kell segítség, mert az rosszabb lenne. És simán belejöttem mindenbe. Hidd el jobb lesz neked is! :)
2011. máj. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Még eszembe jutott valami. (én vagyok a négy gyerekes, akinek nem számít fél óra) Szóval a beleszólásokról annyit, hogy ezt még most érdemes leállítani. Meg kell szépen mondani, hogy hogy ebbe nem engedsz beleszólást. Szerintem mond meg neki, hogy örülsz és hálás vagy a segítségért, tiszteled amiért fölnevelt 2 gyereket, de abba, hogy te hogyan csinálod, hogyan öltözteted, neveled, nem engedsz beleszólást. Higgye el, hogy tanácsra lesz szükséged elsőként úgy is hozzá fordulsz. Ugyanúgy meg kell húzni a határokat itt is, mint a gyereknevelésnél. Így nem lehet sértődés. Ezt mindenkinek javaslom akinek kicsi gyermeke van. Minél hamarabb tisztázod, hogy mibe nem tűrsz beleszólást, annál jobb. Felnőtt ember vagy, meg kell hoznod a saját döntéseidet a saját gyerekeiddel kapcsolatban. Még ha az egy bagatell pokróc is, a te döntésed kell hogy legyen, mert te felelsz érte. Húzd meg a határt. Remélem azért tudtam segíteni is. Ha meg tényleg ennyire fontos, hogy hazavigye a kicsit, telefonálj rá, 11 előtt tíz perccel, hogy induljanak. Ha ennek ellenére sem érnek haza, akkor ne engedd le vele a kicsit. A te gyereked a te döntésed.
2011. máj. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Egyszer már kiirtam egy kérdést,vele kapcsolatban,ahol azt tanácsolták itt többen,hogy az a baj hogy nem huztam meg a határokat.Ezt én is igy látom.De létezik olyan hogy ne tudjam őket meghuzni?Ma mindazt elmondtam neki,amit a 4 gyerekes anyuka is leirt probáltam egyértelmüvé tenni,hogy én vagyok az anyuka,persze mindezt szépen tettem,meg sem hallgatott a 2 mondatomtól kb.azt kezdte szajkozni hogy "Most mi bajod van,miért raplizol??"...stb.Meg hogy én mérgesitem a gyereket,mert akkor már elkezdte a gyerek a nyuglődést amit akkor szokott ha későn van felhozva.
2011. máj. 24. 19:51
 15/24 Ancsika34 ***** válasza:
Ne vigye sehova és kész! Én biztos megmondanám neki!
2011. máj. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Na megint én... Ha nem érti szépen, akkor muszáj vagy azt mondani, hogy köszönöd, nem kérsz ebből a segítségből. Lehet, hogy hisztisnek fog megint csak beállítani, de úgy látszik nem megy összekapás nélkül. Most már úgy látom, hogy irányítani szeretne. Azzal, hogy akkor viszi fel a gyereket amikor ő akarja, megkérdőjelezi, hogy jó anya vagy-e. A belebeszélésekkel is az önbizalmad tiporja. Nem kezel egyenrangú félként. Úgy tesz, mintha nálad, te lennél a harmadik gyerek. Ezért is mondja, ha nem tetszik valami, hogy hisztis vagy. Néha nem elég a határokat krétával meghúzni, bizony van, hogy szögesdrót kell.
2011. máj. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Hátb igen,csak az a baj hogy a férjem is valami ilyesmi,és ,már olyan szinten a sárga föld alatt van az önbizalmam,hogy már tényleg nem hiszel hogy jó anya vagyok,és ez miatt sokszor már az szeriNt is viselkedek.(Türelmetlen leszek,mert azt érzem nekem ugysem sikerülhet)
2011. máj. 25. 06:53
 18/24 anonim ***** válasza:
Nekem apukám hasonló. Az a különbség, hogy ő soha nem segített semmiben, csak beleszólt mindenbe. Apósom is ilyen. Soha nem dicsérték a gyermekeimet semmiért, csak kritizálták a viselkedésüket a nevelési módszereimet, bármit amibe bele tudtak kötni. Ők a gyerekeinkkel sincsenek kibékülve, nem csak velem. Határozottan leállítottam őket, mert már pszichológushoz jártam a gyerekekkel, hogy mit nem teszek jól, hiszen szorongnak. Na ott meg kiderült, hogy az én szorongásom ragadt rájuk. Addig nem is változik, míg le nem szerelem azokat akik kritizálnak. A férjed segít a gyerekek mellett? Beszélj vele, kiállhatna melletted. Nagyon nehéz ilyen picikkel, ha a párod sem áll melléd. Kicsit kiszolgáltatott vagy. Állj a sarkadra a férjeddel szemben is. Nyugodtan mondd meg nekik, hogy a gyerekeknek akkor sem esett még semmi baja, ha csak te voltál velük, márpedig, te vagy velük a legtöbbet. A védőnő és a gyerekorvos sem kételkedik a képességeidben, hát kuss legyen. Ha nem segítenek úgy ahogyan te kéred, akkor ne is szóljanak bele abba, amit csinálsz.
2011. máj. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem, néha az ember lelkének már az is jó, ha kibeszélheti, kicsit kidühöngheti magát. Ez az oldal éppen jó arra.
2011. máj. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt írta, hogy jobb egyedül annak van igaza! Bár nekem még csak egy babám van,de tuti nem kérnék segítséget ha kettő lenne se! nekem anyósom itt lakik a szomszédba,itthol van ráér,mégse bíztam még rá soha a babát,pedig most készülök holnap államvizsgázni,tehát lett volna mit csinálni,de megoldottam,mert nem akartam azt hallgatni,hogy ez így azt úgy kellene!és felkészültem!lehet nem lesz ötös a vizsgám,sőt tuti, de büszke vagyok mert megoldottam egedül!Sőt holnap még vizsgára is viszem,megoldjuk apával! Bár tény, hogy ehhez apa hozzáállása is kell! bnőmnek viszont kettő van, egyik 3éves,másik másfél!Mindent egyedül csinál, és megtudja oldani!Úgyhogy hajrá!!!!!!!Bár ezekután kicsit nehéz lesz már megmondani,hogy nincs szükség a segítségre!De kitartás!!!!!!!
2011. máj. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!