Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le 1 éves...

Hogy szoktassam le 1 éves fiamat a köztünk alvásról?

Figyelt kérdés

Korábban a kiságyában aludt, de kb. 7-8 hónaposan hajnalba mindig áthoztuk, mert ott továbbaludt, nem sírt, míg ha ringattuk, és vártuk , hogy visszaaludjon a saját szobájában, volt, hogy 1,5-2 órát is fent virrasztottam vele!

Szépen lassan viszont hozta előrébb az áthozatal időpontját (hajnal 5, 4, 2...) , most ott tartunk, hogy mikor elalszik este, a kiságyba se tudjuk berakni, mert egyből felébred (bármennyi időt várunk) és üvölt, míg ki nem vesszük és ki nem hozzuk! Ha néha sikerül is berakni ébredés nélkül az ágyba, akkor is kb. éjfél-1 óra körül már át kell hozni, mert különben üvölt!


Kipróbált, működő ötleteket várok! Köszi!


2011. máj. 25. 09:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
20%

Ha nagyon zavar a saját gyereked, tedd a kiságyat közvetlenül a ti ágyatok mellé.

Így ha sírna éjjel, át tudod dugni a kezedet.

2011. máj. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%

A válaszom SEHOGY!

Én már megjártam ezzel.

4 gyerekem van s a legnagyobbal elkövettem ezt a hibát.

Akkor szabadultam meg tőle,mikor a kicsivel terhes lettem s mondtam nem tudok tovább így aludni,mivel a másik kettő is odaköltözött aludni.

11 évig ezt eljátszottuk.

A kicsivel ezt a hibát már nem követem el.

2011. máj. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Egyik napról a másikra, radikálisan változtass. Rámegy pár éjszakátok, de megéri. Nálunk is bepróbálkozott 6 hónaposan, mikor komolyabban elindult a fogzás, de én nem vittem az ágyunkba, hanem azt választottam, amit te írtál, hajnali 2-től 5-ig simogattam a hátát. A derekam majd leszakadt, de most nincs ilyen problémám.

Szedd össze magad, és áldozd rá az éjszakáidat a közeljövőben. Különben tényleg nehéz 10 év vár még rátok, közös ágyban.

2011. máj. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
49%

Első vagyok.


Előző:

bocsi de a te gyereked mennyi idős most?


Mellékesen jegyzem, hogy nekem 3 gyerekem van, a legkisebb most 7. Egyik sem alszik az ágyunkban!


Sose tagadtuk meg tőlük, ha köztünk szerettek volna aludni. Vannak a gyerekeknek ilyen időszakaik, amikor jobban igénylik a testközelséget.


Tehát nagyot téved az, aki azt hiszi, hogy ha nem lép fel radikálisan, akkor a gyereke kamaszkorig az ágyukban marad.

2011. máj. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

3.

Az én elveim ezek.

A kérdésre pedig csak tanácsot adtam. A kérdező vagy megfogadja, vagy nem. A babám 20 hónapos egyébként.

A testközelséget másképp is lehet pótolni, nappal, hálószobán kívül. Nekünk ez jött be. A férjem is kérte, hogy ne aludjon köztünk, az ő kérését is tiszteletben tartottam, mindemelett egyetértettem vele.

Kiegyensúlyozott baba, akivel bárhova mehetünk (pl. nemzeti ünnepi ünnepségre is, misére, konferenciára, stb.), szófogadó, barátkozós, és már most viszonozza a szeretetünket.

Te is tartsd tiszteletben az én elveimet, én is tiszteletben tartom a tieidet.

Én hagytam sírni többször, soha nem ugrottam neki rögtön, ha kért valamit, igaz, az esetek 90%-ban nem is tehettem meg, mert dolgozom mellette otthon a lakáshitel miatt... Ettől még nem tartom magam rossz anyának, és a visszajelzések sem utalnak erre.

2011. máj. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Muszáj volt kiemelnem a kérdést, mert érdemleges választ csak a 3. válaszolótól kaptam...

Még várnék tanácsokat, ki hogy csinálta!

2011. máj. 27. 10:49
 7/20 anonim ***** válasza:
Ide kreativitas kell. Mi az, illetve ki az akit szeret kedvenc figurai kozul? Vagy kisauto, barmi. Milyen szavakat ert meg, talan mondja is, vagy utanoz? Irdo ossze egy lapra ezeket es kombinalj. Peldaul, ha egy kisauto az, akkor meselj neki egyszeru szavakat hasznalva, amiket ert, szeret, lassan, hogy a kisautoba beszallt egy kisfiu, mondd a nevet, tudatalatt azonositani fogja magat, akinek volt sajat agya es a sajat agyaban tudott a lejeslegjobban aludni mert mindenkinek megvan a maga helye, nezd, a xy, pl.: bruno kutya helye itt van, a fogpohare ott, (emeld fel, vagy setalj vele kezenfogva a lakasban) mutasd meg hogy mindennek megvan a helye es ezt igy szeretitek, ez ez a szeretet akkor sugarzik a legjobban (pl. ha szeret dvd-t nezni, a bogyo es babocat, ott van szivarvanycsuszda, stb) amikor a helyukon vannak a dolgok, es ejszaka, az anyuka es az apuka egy helyen van es a gyerek is es az alommanok...na, es igy tovabb, folyamatosan, mindig ervvelj! mindig legyen olyan, hogy ezt azert van, mert...es ezt a meset mondd reggel is, tizorainal is, este is...meglesz a hatasa (egyfajta hipnoterapias technika gyerekeknek)
2011. máj. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ez ismerős! Nálunk már apa átment a gyerek szobájába és ott aludt, mert már hárman nemigazán fértünk el. A gyerekünk most lesz 7 éves. Közel 4 éven keresztül aludt velem. 2010. december 6-án a Télapó leszídta és azóta nem alszik velem. Azt mondta neki a Télapó, hogy nem fog legközelebb ajándékot kapni. Nálunk ez bevált.

Egy kicsit szerintem várni kell, hogy lelkileg és érzelmileg (mert kötődik hozzád) érjen a gyerek.

2011. máj. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ranschburg Jenő szerint fokozatosan kell átszoktatni: először az ágya legyen mellettetek egy szintben, így éjjel át lehet gurítani. Aztán egy kicsit toljátok el a szintet, hogy megszokja az áttételt úgy, hogy még mindig veletek van. Aztán áttenni az ágyat a szoba másik részébe, végül át a saját helyére.

Egy másik pszichológus szerint (a sulinkban is dolgozott, nagyon szerettük): jutalmazásos rendszer kell: ahány éjjelt végigalszik a kiságyában, annyi pontot kap, amit aztán beválthat valamilyen családi programra (érdemes egy listát összeállítani, hogy ne kérjen lehetetlent). A második verzió persze nagyobb gyerekeknél válhat be.

Sok sikert! Ja, és próbálj ne visszaesni, ha már egyszer átszokott, ne vidd át, inkább éjszakázz. ti jártok jobban hosszútávon!

2011. máj. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ha van hozzá energiád, akkor valóban csak nagyon következetesen tudod visszaszoktatni. Teljesen átérzem a helyzetedet. A mi fiúnk is kb. ennyi idős koráig teljesen külön aludt, fel sem ébredt. Aztán jöttek az éjszkai sírások, egyre többet aludt velünk. Volt időszak amikor vissza tudtam csempészni a helyére, de ez csak egy-két hétig tartott és megint kezdődött minden. Egy idő után már nem volt energiám csinálni, vissza kellett jönnöm dolgozni és 4.20-kor kelek. Emellett képtelen voltam éjszakázni, úgyhogy a végén már azt mondtam, hogy mindegy hol, csak aludjon. 3 évesen egyik este azt mondta, hogy most már a saját szobájában szeretne aludni. Azóta ott alszik, pedig senki nem erőltette. Hát nálunk így oldódott meg a probléma. Ha újra kezdeném, akkor próbálnék következetesebb lenni és még addig különalvásra szoktatni, amíg nem dolgozok. Próbálj áldozni erre néhány éjszakát... Minden jót!
2011. máj. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!