Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos lesz a kisfiam jövö...

3 hónapos lesz a kisfiam jövö héten. Mindenki mondogatja hogy adtam e már neki mást a tápszeren kivül! De én ugy tudom hogy csak 4 hónapos kortol szabad! Tanácstalan vagyok! Ha lehet már neki adni akkor mit? Mikor? Menyit?

Figyelt kérdés
2009. márc. 16. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Szia!Reszelt almát nyugodtan adhatsz neki/keveset,mert az neki új dolog lesz és szorulást is okoz,persze csak cukor nélkül kínáld/,sütötököt,és őszibarackot.
2009. márc. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
elméletileg tényleg 4 hótól ajánlott a hozzátáplálás, anyatejes babáknál 6 hó. de ha a babád nem igányli, akkor a tápszeres kajálás mellett is megvárhatos a fél éves kort. akik ezzel csesztetnek, gondolom a régi 6 hét utáni hozzátáplálást favorizálják, ami a mi gyerekkorunkban volt. ma már nem ez az elv.
2009. márc. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem a védőnővel beszéld meg mindenképpen. Most az a divat, hogy négy hónapos kortól kezdik el a hozzátáplálást. Almával, őszibarackkal, répával, sütőtökkel. Ha ezek már mennek, akkor jöhet a krumpli, a cékla, stb. Régen már 2-3 hónapos korban megkezdték a hozzátáplálást és nem csak azoknál a babáknál, akik tápszeresek voltak, hanem az anyatejes babáknál is. Szóval most sem lesz baja a babának, ha adsz mást is neki, de erről a védőnőnek/gyermekorvosnak mindenképpen tudnia kell. És mindig csak egyféle ízzel próbálkozz, mert ha allergia lép fel, akkor rögtön tudni fogod, melyik étel váltotta ki.
2009. márc. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Első vagyok!Nem kötelező mindenki"elvárásainak"megfelelni,te ismered a picurkádat.Ha nem érzed őt erre"érettnek"felesleges lenne erőltetni a dolgokat.Különbenis nincsen elkésve semmivel:)Üdv.
2009. márc. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!!
2009. márc. 16. 20:26
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Egy 3 hós babának semmi mást nem kell és nem is szabad ennie.

Ha úgy döntesz, hogy a hozzátáplálás korai elkezdését választod, akkor is minimum a 4 hónapot meg kell várni.


Ne foglalkozz a "mi is felnőttünk a tejbegrízen" tipusú beszólásokkal, mert felnőttünk ugyan, de hogy?! Rengeteg a gyomor- és bélrendszer betegségeiben szenvedő felnőtt ember...

Ahogy halad a kor, úgy halad a tudomány és ehhez muszáj igazodni legalább körvonalakban. Az ősember sem használt autót vagy buszt, most mégsem gyalogol senki 100 km-eket, hogy eljusson a nagymamáig a gyerekkel, hanem buszra száll vagy autóba ül. Szóval az "úgy is felnőttek a gyerekek" -féle stupid dumának ne dőlj be. Antibiotikum nélkül is felnőtt már egy csomó gyerek, mégis beadod, ha a gyerek nagyon beteg.

2009. márc. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
AKI EDDIG MINDENKIT LEPANTOZOTT, PEDIG A VÉLEMÉNYEK NEM EGYFORMÁK, AZ ÍRJA MÁR LE LEGYEN KEDVES, HOGY MIÉRT TESZI???!!! UNATKOZIK??
2009. márc. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én babám is tápszeres, és egyfolytában azt hallgattam miért nem adsz már neki egy kis ezt meg azt meg amazt. Én kivártam a 4 hónapot, nem érdekelt ki mit mond....

Sőt ha most tehetném lehet még várnék egy kicsikét, úgyhogy szerintem ne kezd el, semmi baja nem lesz ha tápszert kap. Az én bébim a mai napig imádja a tápszert, jobban mint a gyümiket vagy bármit, pedig már 6 hónapos. Igazából te döntöd el, ahogy érzed. Ha elkezded akkor meg az alma levét javasolják majd a pépjét szépen fokozatosan, aztán jöhet a többi őszibarack, sütőtök, répa stb.... tejpépek, bár ettől a bébimnek szorulása lett...

Üdv.: Á.

2009. márc. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!