Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 3 hónapos utál hason...

Kisfiam 3 hónapos utál hason feküdni mit lehet a következmény?

Figyelt kérdés

Barátnőm lánya soha nem került hasra.

De már 6 hónapos és mászik.

a fiam hányásig üvölti magát ha hasra teszem.

Úgy hogy nem is erőltetem nálam.


2011. jún. 1. 11:54
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
próbáltam kb 2 perc és kitör a sírás.
2011. jún. 1. 13:34
 12/19 A kérdező kommentje:

azért ez furi mert én sem feküdtem hason, meg nyomtam ki magam. És nem lettem értelmi sérült! És 5 hónaposan másztam.

Ami érdekli arra figyel. Sok módszert ki próbáltunk de 1-2 perc és ki készül.

2011. jún. 1. 13:36
 13/19 anonim ***** válasza:

Vannak babák, de azt ajánlják, hogy este, mikor már elég fáradt, akkkor érdemes hasra tenni, a csípője miatt is, meg az említett izmok miatt.

Nekem egy olyan anyuka mondta, hogy akárhogy kiáltják ki, hogy lusta a gyerek, ne higgyek nekik, vigyem fejlesztésre... az ő gyereke 8 éves volt, és TOLÓKOCSIBAN volt. Együtt utaztunk a buszon. Mondta, hogy az övén nem lehetett segíteni mert több probléma volt, de nagyon sok tornán jártak, ahol bizony sok anyuka sajnálta, hogy annak idején csak legyintett, hogy lusta baba, majd megszokja. Így később lettek problémák.

Jó, hogy ma vizsgálják a babákat. Engem is beutaltak, és azt mondták, hogy nem igényel tornát, el se fogadta a pénzt a dévényes, pedig szépen áttornáztatta, végigvizsgálta.

Én óvónőként láttam, hogy milyen rossz, mikor később viszik tornára kikezelni a bajokat... és ők még időben voltak. Iskolában már sokkal rosszabb... mert utálja a sulit a figyelemzavar, diszes dolgos stb miatt... annak pedig nem kell leírni a következményeit...

2011. jún. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

a 2 perc az tökéletes! 20 percenként ismételd meg. délután meg ha elaludt, fordítsd a pocakjára.


azt nem értem és elnézést ha kötekedésnek tűnik egyáltalán nem annak szánom, de hogy a fenébe lehet 5 hónaposan mászni ha nem voltál hason? hasról támaszkosz fel, térdelsz fel majd lesz belőle mászás. vagy mit értek félre?

2011. jún. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
anyum szerint elkezdtem oldalra fordulni 4 hónaposan és rá egy hónapra már kúsztam-másztam. Gondolom az alatt nyomtam ki magam.
2011. jún. 1. 14:03
 16/19 anonim ***** válasza:

szerintem is jó az a 2 perc! több mint a semmi. napi párszor megcsinálod, és legalább nyugodtabb leszel a témával kapcsolatban.

Mi is próbáltuk, mint egy előttem szóló, h a felső teste alá raktunk egy párnát, h ne érjen a szája semmihez, és így nem hergeli magát, és csörgőztünk előtte.

Meg a férjem azt vette észre, hogy ha jár a szája a babónak, keres bekapni valamit, és közben simiztem a hátát, kicsit masszíroztam, akkor abbahagyta a szájmozgást, és arra figyelt, h simizem.

2011. jún. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Enyém is orditott, aztán nem is erőltettem és mégis megtanulta amit kellett. 8 hósan mikor már mindenhogy tudott forogni akkor kezdte élvezni a hason fekvést. Most 11 hós és szinte csak úgy alszik.
2011. jún. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

12:00 válaszoló vagyok. Nekünk 12 hetesen mondták, hogy le van maradva. De már nincs, mert 1 nap alatt behozta. Sőt... ma már majdnem teljesen elfordul hasról hátra. Már csak a keze akadályozza, arra még nem jött rá, hogy hogyan kéne elvenni onnan.

Meg délután ahogy kinyomta magát, felhúzta a lábát is, majdnem mászó pózban volt. Még néztem is nagyokat, hogy mit művel. :)

Emellett persze folyton fel akar ülni. Azt már a dokinő is mondta, hogy ülésbe felhúzva nagyon erős, és úgy kell a nyaki izmot tornáztatni, hogy felhúzom ülésbe párszor naponta. Aha, csak most meg már olyan erős a háta, hogy ha mondjuk az ölemben van, akkor előredől.

2011. jún. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

egyetértek azzal, h sem erőltetni, sem aggódni nem szabad, ha a 3 hós baba még nem szeret hason, vagy nem akarja tartani a fejét. azonban rendkívül friss tapasztalatom alapján, tiszta szívvel tanácsolom, h PRÓBÁLJÁTOK MEG RÁVEZETNI, az én kislányomnál ugyanis ez BEVÁLT!! 2 hete még kínlódva sírt, ha hasra tettem, fejét nem akarta tartani (takaróba fúrta), bár emeléskor már tartotta. ennek ellenére következetesen hasra tettem napi 3-4 alkalommal, az épp most evett és a már elfáradt állapotok között valamikor, és csak addig, amíg már majdnem sírt. ez néha csak 20 mp volt, néha 2 perc. csörgőztem az orra előtt, ezzel próbáltam motiválni. segítettem, h az alkarjára támaszkodjon a "repülőzés" helyett. masszírozgattam a hátát, nyakát, karjait. egy hét alatt megkedvelte hason annyira, h már egyáltalán nem sírt, legfeljebb fáradtan szuszogott, de ilyenkor is megfordítottam, nem akartam kínozni, vagy hogy megutálja az egészet. egyre tovább bírta. közben elkezdtem finoman rávezetni, hogyan lehet átfordulni. tetszett neki, de semmi hajlandósága nem volt egyedül megpróbálni. viszont 1 hét elteltével már alkarján kitámasztva feküdt hason kínlódás nélkül percekig!!! a második héten magától elkezdett nem megmaradni hanyatt, minduntalan valamelyik oldalára fordult (attól függött, hol látott érdekesebbet). ösztönöztem, odafeküdtem én is vagy odapakoltam a játékait. egyre többet fordult oldalra, nyújtózott a játékok után, nyakát (amely mintegy "meglazult", mert ilyen előtte nem volt) oldalt homorításban 90 fokos szögben a feje fölé fordította, és ritkán véletlenül hasára billent, aminek nagy megszeppenés lett az eredménye. hason, alkarján továbbra is szépen, elég sokáig (4-5 percig) kitartotta magát, és azért csak eddig, mert motiválóbb volt a keze maga előtt, amit be akart kapni.

aztán ma reggel, 15 hetesen csoda történt: segítség nélkül, tudatosan!!! (azaz többszöri próbálkozásra) hátáról hasára fordult, majd amikor segítettem a kezeit maga alá-elé helyezni, ugyanolyan tudatosan visszafordult a hátára. és nagyon élvezte, én meg majd elszédültem az ujjongó örömtől.

köszönöm mindazoknak (babamasszázst vezető védőnő, Vida Ági blogja, több fórum-hozzászóló anyuka), akiktől bátorítást hallottam/olvastam e témában, és ösztönzést arra, h megpróbáljam. nagy örömet okozott, amit szívesen továbbadnék.

2012. jan. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!