Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisgyermekes anyukák, mennyi...

Kisgyermekes anyukák, mennyi időtök van magatokra a pici (k) mellett?

Figyelt kérdés

Pl olyan anyukák válaszát is várom, akik továbbra is fontosnak tartják, hogy a férjük szemében ugyan úgy csinosan és kívánatosak legyenek. Vagy, akik szeretnek csinosan kimenni az utcára, még akkor is, ha csak sétálni mennek a babával.

Hogy szoktátok csinálni? :)


Köszi!


2011. jún. 2. 13:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szia!

A terhességem előtt és közben is törődtem a külsőmmel,nem akartam a baba születése után elhanyagolni.

Igyekszem 2 hetente beiktatni a fodrász és a manikűröst,bár ez nem mindig sikerül.

Heti egyszer eljárok masszíroztatni,ilyenkor vagy apa vigyáz rá,vagy ha Ő nem ér rá,akkor az egyik ismerősünk lánya vigyáz rá.

Néha a 9 hós lányunkat is viszem magammal,amikor vásárolok,de olyankor nem nagyon tudok semmit felpróbálni,szóval hétvégente legalább 2-3 órát apára van bízva,amíg én a barátnőimmel vagyok :D

Szerencsés vagyok,mert a terhesség alatt nem híztam sokat,de már kb. fél éve járok újra futni és teniszezni,így már annyi vagyok,mint a szülés(császár :D) előtt.

Reggelente én is korán kelek,hogy emberi külsőt csináljak magamnak,mire felébred a párom és a pici,de ez csak 30 percet jelent.

2011. jún. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Magas sarkút én sem hordok mostanság, de nem a magasságom miatt (177cm) :D hanem, mert séták közben jobban értékelem a kényelmes lapos talú cipőket.. :)

Egyébként a szoknyákat nagyon szeretem.

Abból a szempontból én is szerencsés vagyok, hogy kb meg sem látszik rajtam, h szültem. Nem híztam sokat a terhességem alatt, és az a felesleg is szülés után teljesen eltűnt.

Gondolkoztam azon, hogy levágatom a hajam, hogy könnyebben lehessen kezelni, de :) nem tudom magam rávenni. :)

Köszi a válaszokat!!

2011. jún. 2. 17:35
 13/17 anonim ***** válasza:
irigyellek titeket.... nekem egy 2 éves lányom van kertes házban élünk vidéken.. napi 3 szor takaritok... fözök reggel bolt e közti idő a gyerekkel enni nekem sincs idő egész nap futok a szuper mozgékony drágám után este lefekvésnél lenne időm magamra de az egész napos hajsza után nincs erőm .. gyors zuhanyzok és ágy... festeni mióta megvan nem festem magam csak ha néha bulizok...sajnos se a férjem sem senki a környezetemben nem figyel oda hogy pld ha bejön a lakásba leveszi a cipőt vagy hasonló dolgokra..így kb mikor lenn időm magamra takarítok..már sokszor azt hiszem nem birom
2011. jún. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

:(( Ez nem túl jó.. Sajnálom, hogy ennyire nem könnyítik meg a már amúgy is nehéz napjaidat...

Mi is kertes házban lakunk, de szerencsére az én férjem nagyon rend és tisztaságszerető(inkább mániás).. Sokszor ő áll neki takarítani. :) Néha ki is akaszt vele, mikor este akar porszívózni..

Az az igazság, hogy segítség nélkül szerintem senkinek sem menne a lazítás. :S

2011. jún. 2. 22:27
 15/17 anonim ***** válasza:

nagyon örültem, amikor láttam a sok hozzá szólást, hogy ennyien igyekszünk csinosak és fittek maradni!! de komolyan!! csak mi tudjuk, hogy ez komoly munka a gyerkőcök mellett :) Anyuka társak igazán büszke vagyok magunkra!!!!!! :) csak így tovább!!


Ági

2011. jún. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Sziasztok.Tornaznom nem kell igy 1 tevekenyseg kihuzva.Most 7 honapos a kislanyom.

Hajat akkor mosok mikor alszik vagy apaval jatszik.Festeni nem festem MAR,vasalni nem kell termeszetes gyuru gondor.Gyantazast hazilag oldom meg vagy epillalom.A kormeim mindig is magamnak csinaltam,eros hosszu nincs szuksegem mukoromre.Terhesseg kezdetetol (rendeltem diszitot,pontozot,koveket stb)sajat magam csinalom a kormom.

Festes 5perc alatt(spiral,szemhelyfestek),oltozni meg ugy is feloltozok mindegy ha mar csini ruhat veszek fel.Paromat sose erdekelte hogy nezek ki de engem igen.:DEzeken felul meg takaritani es fozni is marad idom.

Bar erdekes a kerdesed korulbelul 2-3 hete volt egy kerdes"Mennyi idod van a hazimunkara kisgyermek mellett?"

Na most 10valaszolobol 10nek semmi ideje nem volt a hazimunkara.:D

Ja bocsi nincs ekezetem.

2011. jún. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

:)Hm... érdekes, nekem van időm a házimunkára, és plusz munka van a kertben is.. De nekem a kertben tevékenykedni kikapcsolódás.. :)

Egyébként én sem járok körmöshöz, mert magamnak csinálom..nem szeretem a műkörmöket. Volt egy időben, de soha nem tudtam megszokni.. Kozmetikushoz kb 2-3 hetente járok szemöldököt szedetni, és szempillát festetni..

A hajamat meg magamnak vágom ill. festem.. :)

Tornázni ritkán szoktam, szerencsére az alakommal nincs gond.. Viszont szeretek sportolni, s ez nagyon hiányzik.

A kicsi születése előtt többek közt a férjemmel jártam esténként kocogni, de ez így nehéz lenne, mert nem tudnánk hova tenni a kicsit.. Egyedül pedig nem szeretek futni :)

Majd valahogy megoldjuk... Nem akarom minden nap fél-1 órára lepasszolni anyuhoz a bébit, meg ugye Ő sem ér rá mindig... Max heti 2-3 alkalommal megkérem, hátha tudna vigyázni fél órácskát a babucira. (szerencsére nagyon közel lakunk egymáshoz)

:) Még egyszer köszi a sok választ!

2011. jún. 3. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!