Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Belegondoltatok, mit csináltok...

Belegondoltatok, mit csináltok pontosan, ha a babátokra bepittyeg a légzésfigyelő (nem tévesen)?

Figyelt kérdés
Csak mert manapság mindenkinek van szinte, nekem is, és abban segít, hogy ne nézegessem állandóan, lélegzik-e. De HA és sose legyen ilyen, HA esetleg riaszt a kütyü, mit is teszek?! mármint tudom, hogy ki kell kapni, megpróbálni felébreszteni, hallgatni a légzését, ha nincs, légutakat szabaddá tenni kemény talajra fekteni, befújni, figyelni a mellkast meg a pulzust, ha az sincs, szegycsontra ujjal nyomást kifejteni, eközben mentőt is hívni stb. De ez élesben hogy néz ki? meg lehet ezt csinálni? hogyan hívok pl mentőt miközben lélegeztetni próbálok mindenféle gyakorlat nélkül? kiráz a hideg is...
2011. jún. 8. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nek mvan gyakorlatom, a sürgösségin dolgozom, de ebbe nagyon még én sem gondoltam bele.. mekkora a babád? ha lassan egy éves már nem kell ez miatt aggodnod, amugy pontosan ugy csináld ahogy leirtad, kezd hozzá és közben telefonálj, a legjobb ha kihagositod a telefont és leteszed magad mellé a földre igy követni tudod a mentös utasitását mig oda nem ér, és mégis szabad mind két kezed. sztem
2011. jún. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem babavárás közben és persze azóta is ez a legnagyobb félelmem. (bár már 1 éves a kisfiam, szóval elvileg túl vagyunk a kritikus időszakon)

Az elméletét én is tudom, videót is néztem, de ha éles helyzet lenne azt nem tudom mit csinálnék.

Több helyen is olvastam, hogy az ember ilyenkor hirtelen azt sem tudja mit csináljon.

Volt aki tanfolyamra is járt, mégis mikor beriasztott a légzésfigyelő, hirtelen csak annyi jutott az eszébe, hogy csipkedje az arcát a babának. (hál istennek nem lett baj)

2011. jún. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

nekem nem volt légzésfigyelőm és ha lesz másik babám nála sem lesz. Egyrészt úgysem tudunk mi anyák olyan mélyen aludni, másrészt sokszor tévesen riaszt és már idegesíteni. Harmadrészt én mindig próbálok pozitívan állni mindenhez és ez velünk nem történhet meg.

Viszont, hogy válaszoljak is, én úgy hallottam (szerencsére nem kellett alkalmaznom), hogy azonnal kivenni a gyereket és kirohanni vele a hideg levegőre télen, nyáron meg kinyitni a fagyasztó ajtaját és odatenni a gyereket, hogy megcsapja a hideg. Ha nem is ébred fel rá, de vesz levegőt (legtöbbször fel is riadnak) De nagyon remélem, hogy soha nem kell majd alkalmaznom.

2011. jún. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
utolsót kiegészítve : vagy hidegvíz alá a babát , az sokkolólag hat az biztos a szerevezetére.
2011. jún. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát én agyilag készítettem magam arra ha ne adj Isten ez lett volna akkor nem ijedek meg hanem elkezdem a lélegeztetést. Megnéztem a Youtube-on hogy kell elsősegélyt nyújtani egy babának.
2011. jún. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

Kedves 11:46!

Érdekes a hozzáállásod.

1. Nem tudsz olyan mélyen aludni... Mennyire mélyen? Te álmodban hallod a baba légvételét?

2. Gyakran tévesen riaszt. 3. gyerekemnél használom. Egyszer szétcsúszott a vezeték, és riasztott. Egy másik alkalommal egészen a rácsra tapadva volt a kicsi. Nem egyszerű kikerülni az érzékelőpárnákat, neki akkor sikerült. Szerintem ez nem gyakori riasztás.

3. Pozitív gondolkodás. Mindig csak mással történik valaki. Csakhogy más szemében te vagy a másik. Ez nézőpont kérdése. Unokatesómék is így gondolták, 3 hónaposan halt meg a babájuk.

Mindezt úgy, hogy sohasem használtad. Ami ugyan a te dolgod, de nincs alapod másokat lebeszélni róla az általad felsorolt hátrányokkal.

De hogy válaszoljak a kérdésre is. Amikor 13-14 éve forgalomba kerültek, pl. a Madarász kórház tanfolyammal együtt adta ki a légzésfigyelőket. Most már ugye bárhol megveheted, de egész jó videókat találni, sőt nyugodtan meg lehet kérni a gyerekorvost is, hogy mutassa meg az újraélesztés fortélyait.

2011. jún. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is van, mivel korababánk lett, így nem is volt kérdés, hogy használunk. Be is riasztott többször - nem tévesen. Szerencsére a kisfiam sokszor már a sípolásra felébredt és újra elkezdett szépen, szabályosan lélegezni. Volt, hogy felvettem, és akkor. Tehát a legtöbbször arról van szó, hogy olyan mélyen beszundítanak, hogy elfelejtenek levegőt venni. Nekem a szobájában a gyermekorvosi ügyelet és a gyerekorvos száma is ki van írva - hogy sürgős esetben ne kelljen a telefonomban keresgélni, vagy ne adj isten, ne jusson eszembe. Elméletben tudom, hogy kell újraéleszteni, de remélem, gyakorlatban nem kell alkalmaznom (sajnos nem vagyok benne biztos, hogy menne).
2011. jún. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én terhesen elmentem egy babaelsősegély tanfolyamra pont ezért. Minek a légzésfigyelő, ha nem tudod újraéleszteni??? Hogy tudd meg fog halni. 4 perced van újraéleszteni és addig még a mentőt is hívnod kell.
2011. jún. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

11:46-os vagyok.


Hol olvastad azt a hozzászólásomban, hogy én bárkit is lebeszélnék arról, hogy légzésfigyelőt vegyen és használjon. Egyáltalán nem írtam ilyet. A szomszédomnak volt, ahol a gyerek minden egyes forgására beriasztott, pedig a legújabb legszuperebb fajtát vette meg. Másrészt régen sem voltak légzésfigyelők, mégis felnőttünk. Igen nem alszom mélyen, meg inkább nappal alszom pár órát, amíg más figyel rá. Nem vagyunk egyformák. Nem kellene így lehordanod a másikat, mert másként gondolkozik. Igen szerintem sokat számít a pozitív gondolkodás, látszik te mennyire negatívan gondolkodsz. Egy baba nem attól fog meghalni, hogy van-e alatta légzésfigyelő vagy sem (lehet segít, de nem biztos) Amúgy meg ha egy baba teljesen egészségesen születik, nincs komplikáció ott az orvosok is feleslegesnek tartják. Az én fiam 10/10-es apgar értékkel született. Már az első egy percben 10-es, a legmagasabb értéket kapta. Nem volt vele semmi gondom, nem is jutott eszembe sem, hogy légzésfigyelőt vegyek. (attól függetlenül aggódtam, mint a normális szülők) Viszont hozzátenném, hogy nincs 20-30 ezrem sem egy ilyen készülékre.

2011. jún. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

12:38-as vagyok. Ja, ettől függetlenül sokszor eszembe jutott mit is csinálnék, ha baj lenne, de ilyenkor fejbe lefuttattam a tanultakat és megnyugodtam, hogy jó, menni fog.

A 11:46-osnak meg csak annyit, hogy szerintem fontos, de csak tanfolyammal együtt hasznos! A pozitív gondolkodás nem minden! Apukám is pozitív ember volt, de meghalt daganatban, igaz a pozitivitása hozzá tett az életéhez még 5 évet. Sajnos hiába a 10/10-es apgar, attól még igen sok gond lehet.

2011. jún. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!