Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz evo babak anyukai! Hogy...

Rossz evo babak anyukai! Hogy birjatok idegileg amikor a babatok nem eszi meg a kajat amit adtok? Engem mar a siras kornyekez!

Figyelt kérdés
2009. márc. 21. 20:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehezen :(

Próbálok arra gondolni, hogy anyum elmondása szerint én is iyen voltam, mégis egészséges gyerekkorom volt.

Sajnos nekem sokszor felmegy a pumpa... , ilyenkor próbálok mély levegőt venni és mosolyogni, közben pedig arra gondolni, hogy másoknak milyen komoly gondjuk van (betegségekre gondolok), nekünk pedig ez a legnagyobb problémánk:)

2009. márc. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ó ne is mondd, én kedden viszem szakrendelésre, mert ezt már nem hiszem el, amit művel evés közben, most is 13 órakor evett utoljára, és semmi, simán elaludt, ha nem tömném eszébe nem lenne a kaja! Kíváncsi vagyok mikor fog enni! Van hogy 15-16 órát kibír kaja nélkül! A falra mászok már tőle!

6 hós kislány

2009. márc. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szopizno nem akart egy hóig normálisan:( anyukám próbált sokszor nyuktatni, de néha már orditoztam emiatt. Én komolyan haragudtam szegény kicsire, mert tudtam hogy igy el fog menni a tejem, ha ezt csinálja és ez a gondolat annyira idegesitett, hogy ki voltam bukva az egész kajatémától, meg szopi előtt tiszta ideg voltam hogy most talán eszik rendesen hisz ma még alig evett, na mikor még ezek után is alig valamit, akkor már sirtam. A doki erre annyit tudott mondani hogy nem látott még éhenhalni gyereket, aki előtt ott az étel.... Hát ezzel sokat segitett:( aztán egy hó gyötrelmes evészet után egyszer csak megtáltosodott, mostmár legalább eszik. Igaz fele tápi, de nem érdekel, a lényeg hogy eszik végre! Szóval gondolom mit érzel néha, tiszta őrültek vagyunk ebben a kajakérdésben szerintem. Túl jól akarjuk csinálni de a pici nem mindig azt csinálja és ugy ahogy azt mi elképzeljük:) valahol a dokinak volt igaza, ha jobban átgondoljuk.... Próbálj ne idegeskedni rajta, valamiért most ennyi az ő szükséglete. Sok türelmet neked!
2009. márc. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
az utolso válaszolo minha mirolunk irt volna...ezzel azt akarom hogy mi is igy voltunk 5 hosan tejci meg tápi.aztán elaoadt a tejci igy maradtunk a tápinál és elkeztük a hozzátáplálást 2 héten után mindent evett és 200gr -okat.Kitartás...6 hos kislány anyucija
2009. márc. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Utsó elötti vagyok, és tényleg öthósak vagyunk:) tehát a hónap is stimmel:)
2009. márc. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hat nagyon nehez foleg ha nem is hizik rendesen. De minden reggel abban bizom hogy talan ma jobban fog enni. De meg nem jott el az a nap sajnos:((
2009. márc. 21. 21:31
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a Kicsi? Lehet, hogy folyamatosan fogzik? Én legalábbis ennek tudtam be, amikor az enyém nem akar enni. Ilyenkor összezárja a száját és rázza a fejét! Fenomenális! Én is eszem a kefét miatta! Nekem a doki mindig azt mondja, hogy a Babóca sokkal jobban tudja, mennyire van szüksége, és bízzam rá, ne tömjem! Persze, könnyű híggadtnak maradni, ha nem a sajátunkról van szó!
2009. márc. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%
Igen, mikor a doki mondta hogy nem látott még éhenhalni gyereket, meg ne tápizzam, majd eszik ciciből ha kell neki meg nembaj ha nem hizott a héten semmit.... Na akkor gondoltam én is hogy éheztetsd a saját gyereked, de ne az enyémet, te görény!!! Fúü , nagyon ideges voltam rá!!!
2009. márc. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Hát az én lányom 11 hónapos de még soha sírt azért mert éhes. Tápis baba és rengeteget sírok mert alig eszik. Ma reggel 80 ml tápi, kettőkor 150 ml tejpép ötkor babajoghurt, és most még nem evett, de már rettegek. Eddig napi 5x evett de egy rémálom volt mert végig üvölt minden etetést, hüppögésig hisztizi magát, közben fuldoklik, kiüti a kajás tányért és a kanalat a kezünkből és a végre annyira belemerül a hisztibe, hogy kihány mindent. Ezért mától 3x fog kapni enni, mert a dokinéni szerint ki kell kicsit "éheztetni". 3540 Kg-val és 56 cm-vel született és most 11 hónaposan 8500 Kg és 75 cm. Nem vékony, nem is kövér de már megy és iszonyú sokat mozog, ezért a súlya már két hónapja nem gyarapszik. Nagyon aggódom és kivagyok készülve idegileg anniyra, hogy mikor már az etetés szóra gondolok is lever a víz, kiszárad a szám remeg a gyomrom és minden porcikám. Azt mondta védőnő és dokinéni, hogy nyugodjak meg mert szépen fejlődik. Neki ennyi kaja kell és kész. De én nem tudok megnyugodni mert így hogyan fog gyarapodni? Az én kajámat sem eszi meg csak az üveges bébiételt de abból is csak pár fajtát, mert annyira finnyás és válogatós. Én is ilyen voltam kiskoromban úgyhogy mindíg arra gondolok, hogy azt kapom vissza a gyerekemtől amit én adtam anyukámnak. Anyu is rengeteget sírt ez miatt és végülis itt vagyok. De idegroncs vagyok. Bármit tudok tolerálni a kislányomnak de ezt a nem evést ezt nem tudom hogyan kezeljem. Ti is ennyire kivagytok már idegileg vagy velem van a baj és menjek pszichológushoz? Segítsetek mert kétségbe vagyok esve, és nem vígasztal, hogy nem vagyok ezzel egyedül csak még jobban elkeserít. Lehet hogy én viszem túlzásba?

2009. márc. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi egy dundi család vagyunk. A párom, és én is hízásra erősen hajlamosak vagyunk. Én csak kemény sporttal tudtam tartani az alakom. Szeretünk jókat enni:)

Gyakran agyaltunk azon, hogy majd nagyon kell vigyáznunk a kicsinkre, hogy ne hízzon el. Hamar megszerettetjük vele a sportot, kerüljük a sok édességet, szóval egészséges életet akarunk neki. A sors, vagy a természet viszont alaposan megtréfált minket. A kicsink a várt (ultrahangos becslés) súlynál jóval kevesebbel született. Az első két hónapban sem hízott túl sokat, és most is napi szinten küzdünk a kajcival.

Most 4 hónapos. Próbálom 5x megtetni naponta, de legtöbbször csak 4 jön össze. Van olyan alkalom, hogy csak 10-20ml-t eszik. Próbáltam gyümit (almát) adni, de abba kellett hagyynom, mert ő ezt fő étkezésnek tekintette, és 4-5 órán át nem evett utána semmit!

Gyakran kínálom, de ha nem éhes akkor inkább sírva fakad, mintsem egy kortyot is lenyelne. Egyébként nem sovány, de nem is husis mint az átlag baba. A diki szerint rendben van így, de én azt hiszem meg fogok bolondulni ha ez így megy felnőtt koráig!

2009. márc. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!