Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom befolyásolni, hogy...

Tudom befolyásolni, hogy gyermekem milyen kezű lesz?

Figyelt kérdés
Azon kívül én mást nem teszek, hogy amikor valamit adok neki (játék, étel, amit tud fogni) a jobb kezébe teszem, de ő össze-vissza fogja még. Ez jelent valamit? 11 és fél hónapos.
2011. jún. 14. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen még nem tudni, milyen kezes lesz.

A fiam két éves, és még mindig ott tartunk, hogy elképzelhető, hogy kétkezes lesz, mert ugyanúgy használja a kezeit.

Eleinte csak a balt használta, aztán a jobbat, most mindkettőt.


Mindenesetre szerintem ne erőltesd, hiszen nem baj az se, ha valaki balkezes.

2011. jún. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen. Az én kislányom csak a jobb kezét használta, ő jobbkezes. Unokatesó csak a balt ő balkezes. A fiam 13,5 hónapos, mindkettőt használja. Kétkezes. Én várok. Az csak jó nekem, ha mind a két keze ügyes lesz. Anyósom és párom is kétkezesek, én meg ful béna vagyok a balra. Tehát én várok. Majd alakul.
2011. jún. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocs az igen arra vonatkozik hogy "Ez jelent valamit?".
2011. jún. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

nem, nem tudod befolyásolni, és nagyon nagy butaságot csinálsz azzal, ha nem hagyod ahogy az a keze legyen a domináns, ami lenne egyébként, neadjisten még majd át is akarod szoktatni ha bal kezes lesz

megzavarja az agyféltekéi közötti összhangot, és sokkal nagyon baj lesz belőle, annál hogy esetleg balkezes a gyerek

egyáltalán miért baj ha balkezes lesz? az enyém is balkezes , de akkor mi van? nem is értem

hú ne csinálj hülyeséget kérlek szépen!!!

2011. jún. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Erőszakosan biztos, hogy nem szabad ráerőltetni pl a balkezesnek a jobb használatát.
2011. jún. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Félre értettél utolsó előtti!


Nem szándékozom megváltoztatni azt hogy mivel fogjon, azt majd ő eldönti én csak megszokásból adom a jobb kezébe a dolgokat (és van hogy amelyiket érem abba) csak érdekelt hogy ez baj e, vagy majd ő úgy is úgy csinálja ahogy jónak érzi.

2011. jún. 14. 13:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem adom egyik kezébe sem, csak nyújtom neki, ő meg elveszi, amelyikkel akarja. De nem hiszem, hogy gond lenne, úgyis átveszi a másik kezébe, ha akarja.
2011. jún. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

13.10-es vagyok

igen, akkor félreértettem, bocsánat!!

ez így nem baj egyáltalán, majd ő úgyis abba a kezébe fogja ami neki tetszik :)

csak azért írtam ezeket az előbb, mert nekem ismerettségi körömben volt erre példa sajnos, (velem egykorú anyuka) erőszakkal akarták átszoktatni a kislányt a jobb kezességre, és a vége orvos lett, mert a kislány agyában ez vmit nagyon megzavart :(

nálunk mindenki jobb kezes, kisfiam mégis balkezes lett, (vmi távoli őstől örökölhette vagy nem tudom)

2011. jún. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt olvastam egyszer, az emberek 20-20%-a alapvetően jobb- vagy balkezes, a többieknek pedig az alakítja ki leginkább, a szülő melyik kezébe adja a dolgokat, stb.
2011. jún. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Alapvetően adott dolog a jobb és balkezesség,és szigorúan tilos átnevelni másik kézre,mert rengeteg problémája lehet belőle később.Normális,ha egy ekkora gyerek még kétkezes,nem kell a jobb kezébe adni a dolgokat,csak tartsd elé,majd ő eldönti.Az egyik lányom mióta fogni tud,azóta stabilan balkezes,van akinél nagyon gyorsan látszik a domináns oldal.
2011. jún. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!