Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyot hibáztam? Most szombato...

Nagyot hibáztam? Most szombaton múlt 4 hónapos a kisfiam és már 2 hete elkezdtem a hozzátáplálást. Üveges babakonzervet és tejpépet kap.

Figyelt kérdés
2009. márc. 23. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Dehogy. De egy kis krumplit főzhetsz te is, almát reszelhetsz, répát is főzhetsz, ne egyen csóró mindig konzervet!
2009. márc. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Ha a babád anyatejes, akkor igen, hibáztál, mert anyatejes babáknak 6 hónapos korukig nincs szükségük másra, mint az anya tejére. Ha tápszeres a babód, akkor szokták ajánlani már, hogy 4 hónapos kortól kezdődjön meg a hozzátáplálás, de akkor sem muszáj előrébb hozni a 6. hónapnál. Amúgy attól is függ, hogy hogyan vezetted be a babakonzervet, tehát fokozatosan, pl. egy-két kiskanál almapép, és ez növelve napról napra vagy hirtelen benyomott a babád egy egészet. Szóval kicsit részletesebben írhatnál róla, mert így nehéz megmondani, hogy hibáztál-e, de a hozzátápinál óvatosnak kell lenni, mert jöhet allergia és az emésztőrendszerük sem fejlett még a babáknak. Egy 6 hós babájú, a HT-t most kezdő anyuka
2009. márc. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Szopizik még? Ha igen, 6 hónapig kizárólag az anyatejet ajánlják, nyilván nem véletlenül. Ha tápit eszik, 4 hónapos kortól már szokták kezdeni a hozzátáplálást. Én úgy láttam jónak, ha minnél tovább csak szopizik a kisfiam. Te úgy tünik nem így gondolod. Miért?
2009. márc. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem, mert most olvastam, hogy a túl korai (5 hó előti) hozzátáplálás tönkreteheti a bélflóráját és megnöveli néhány betegség kialakulásának az esélyét.

Persze utánaolvashattam volna előbb is.

Igazából arra lettem volna kiváncsi, hogy más is eteti-e már ilyen korban az anyatejen/tápszeren kívül mással is a babát.

2009. márc. 23. 15:01
 5/10 A kérdező kommentje:

Szóval: 3 hónaposan egyszerűen elválasztotta magát, még üvegből sem volt hajlandó meginni az anyatejet. Aztán 3 hete a tápszerből is csak 50-60 ml-eket volt hajlandó megenni. Hát innen jött az ötlet.

Fokozatosan vezettem be, de már eszik 3-4 fajta konzervet. Nagyon ízlik neki, a tejpép is, de mindig csak a tápszer után kapja, változó, hogy milyen mennyiségben.

2009. márc. 23. 15:04
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kisfiam szinte születésétől fogva tápszeres, a védőnőm javaslatára 4 hós korában kezdtem el adni a gyümiket, kicsit később főzeléket. Ha tápszeres a babád, akkor semmi baj nem lehet abból, hogy már gyümiket próbáltok enni. ( Van olyan jó mint a tápszer!) Persze ha szoptatsz még, akkor viszont korai volt. Boldog babázást!

2009. márc. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismertem olyan babát, aki igényelte a szilárd kaját ilyen korán. Egyszerűen nem lakott jól mással.
2009. márc. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Ne aggódj és nem hibáztál szerintem.Én is kb.4 hónaposan kezdtem kóstoltatni vele a gyümiket és anyatejes.(1hét és 5 hónapos lesz).Nekünk a védőnő(nagyon normális és szoptatáspári,de nem minden áron))ajánlotta,hogy az tízórai v. uzsi előtt kapjon gyümit és utánna szopizzon,mert többször volt olyan,hogy 1 hétig nem volt kaki.Azt monta,hogy már szinte mindent megemészt a pindúr és nincs salakanyag.Most így,hogy uzsi előtt kap gyümit és szopizik,minden rendben,2-3 naponta tuti van kaki.
2009. márc. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Szerintem sem hibáztál, az én kislányom anyatejes, de 4 hósan elkezdtük a hozzátáplálást. És őszintén megvalva nagyon örülök neki, mert most lassan 7 hónapos, és alig van már tejem, ha csak 6 hósan kezdtünk volna mást is enni, akkor most kaphatná a tápszert, így meg egy pár szopival és evéssel szépen fejlődik.

2009. márc. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előzőnek:

Nem azért lett kevesebb a tejed mert hozzátápláltad?

Nem kötözködésből,csak kiváncsiságból.

Mi most vagyunk 5hónaposak,de csak tervezem a hozzátáplálást a 6.hónap után.Addig elméletileg nem eléggé fejlett a gyomorrendszere.És sokáig szeretném szoptatni min. 1éves koráig.Gondolom ha hozzátáplálás megkezdődik,jól lakik-->kevesebbet szopizik-->kevesebb tejcsi lesz hamarosan semmi.

Én ezért félek a hozzátáplálástól.


A kérdésre válaszolva:

Szerintem ha tápszeres akkor nem,de ha anyatejes én vártam volna a 6.hónapig.


Jó babázást!

2009. nov. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!