Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos múlt a kisfiam,...

4 hónapos múlt a kisfiam, elkezdeném a hozzátáplálást, de a doki hallani sem akar róla. Miért?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk a 4 hónapos védőoltáson és rákérdeztem, hogy megkínálhatom-e pici almalével a kisfiamat, aki egyébként tápszeres. (3 hónapos koráig kapott anyatejet+tápszert, de zömmel tápszert) Erre a védőnő is meg a doki is majd\' nekem estek, hogy mit képzelek magamról?!

Lehet, hogy csak azért mondták, mert nekik jobb, ha megveszem a több tápszert vagy esetleg tényleg aggódhatnak a babámért?

(Mellesleg védőnőm ajánlotta kisfiam 2 hetes korában a tápszert, pedig lett volna még esély növelni a tejmennyiséget, de annyira belém beszélte, hogy nem fog menni és éhen marad a gyerek, hogy persze tápszerhez nyúltam.)

Szerintetek?


2009. okt. 9. 10:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%

Most ez az új divat, de te egy kis reszelt almát, főtt répát krumplit nyugodtan adj, titokban. Keveset! Hadd kóstolgassa!Hadd legyen valami a kis hasában.

Más is így csinálja. A barátnőm is ad, s tagadja a védőnőnél. Harmadik gyereke, a védőnő meg most jött afősuliról. Nem kell mindig könyvből táplálni, kérdezd meg a mamákat a többgyerekes barátnőket, s nekik higgy!

2009. okt. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
A tápszert vedd ki azt cseréld zöldségre. Gyümölcsre. A tej maradjon! Nem kell mindenről tudniuk!
2009. okt. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Én nem értek velük eggyet!!Meg a többi szülővel sem akik 6-7.hónaposan kezdenek el kóstoltatni,és 8-9 hónapos korára talán eljutnak oda hogy valamit csipeget a baba,és 2éves korában még a főzeléket is turmixolva kapja,mert nem eszik meg semmit...nincs semi betegsége,problémája a fiadnak ami miatt ezt mondhatták?Szerintem lassan nyugodtan adhatsz neki mást is tejen kivül(alma,barack,sütőtök,krumpli,répa,banán)
2009. okt. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Én hat hónapos koráig csak szoptattam a lányomat, akkor kezdtem el kínálgatni. A tápszer valóban rengeteg pénzbe kerül. Az, hogy miért nem akar hallani a hozzátáplálásról a doki meg a védőnő, nem tudom. Ha te úgy érzed, hogy szeretnéd kóstoltatni, tedd azt, és a védőnőnél bölcsen hallgass erről.
2009. okt. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Tuti, hogy az orvosok kapnak valamit a felírt tápszer utána a tápszergyártóktól.
2009. okt. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az énfiam 4 hós koráig volt kizárólag anyatejes, aztán kórházba került és ott elapadt a tejem, én kb 5 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást, de tápszeres babáknál 4 hónapos kortól javasolják. Nyugodtan adj neki először gyümölcsöt, mondjuk tízóraira én megvettem a poharasat (Hipp), mert abban voltam biztos, hogy nincs agyon permetezve. Alma, barack, körte, majd sárgarépa, krumpli. Váltsd ki nyugodtan a tízórait, majd 1-2 hónap múlva az ebédet. A védőnőnek pedig nem kell tudnia róla.
2009. okt. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat!!!

2. válaszoló: tejem már nincs, több, mint egy hónapja csak tápszeres a kisfiam.

3. válaszoló: tegnap is azt mondta a doki, hogy szépen növöget, minden rendben vele. Betegsége nincs, csak annyit mondott a doki, hogy mivel bukós baba volt, az almától még több jönne neki vissza.


Igazából nem feltétlenül akarom elkezdeni, a tápszert is ki bírom még fizetni, csak egyszerűen nem értettem, hogy miért estek rögtön nekem mindketten, hogy ha 4 hónaposan el lehet kezdeni.


Nekem már az elején sem voltak ők ketten szimpatikusak, de mindig hallgattam rájuk, ők az okosabbak, én első gyermekes 25 éves vagyok, gyerekes gondolkozással. Igaz azt is mondták, hogy tápszeren kívül semmit, de nyáron a 40 fokban adtam vizet és teát is a babámnak. De még most is azt mondta a doki, hogy teát se! Nem tudja, hogy kapott már!


Még annyit, hogy a fiam átlag 5* eszik egy nap 120 ml vízből készült tápszert, ha nagyobb adagot adok, kibukja, viszont így néha 2-2,5 óránként enne, ami ugye nem jó. Talán az alma laktatóbb lenne neki. Éjjel is kelünk 1-3 alkalommal.


Félre ne értsetek, nem akarom holnaptól almás lepénnyel tömni, meg két hét alatt átvariálni a menüjét, csak kóstoltatni. Szépen, lassan.

2009. okt. 9. 11:09
 8/14 anonim ***** válasza:
49%

Szia,

én az első lányomat 4 hónapos korától hozzá tápláltam,mert tápszeresek voltunk.Ne mondja nekem senki,hogy ha egy-két étkezést rendes kajával váltasz ki,akkor a babának baja lesz.Szerintem is inkább a kaja,mint a tápszer.Most kilenc hetes a második babám és szerencsére ő szopizik,de nem elég a tejem.Alig várom már,hogy négy hós legyen és ne kelljen tápszerezni.

2009. okt. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én csak annyit mondok, hogy ezt úgyis a babád dönti el, hogy akar-e kostolgatni vagy sem.

Az én kislányomat 4-5 hónaposan szerettem volna hozzátáplálni, szintén tápszeres volt, nem volt hajlandó a cumisüvegből se kiszívni, nem hogy még kanálnak kinyitni a száját:(.

Így vártam 6 hónapos koráig, akkor már elfogadta a kanalat és a gyümölcsöket zöldségeket!

Egyedül a leveket fogadta el a cumisüvegből, az persze nem laktat, csak kostolgatás volt! Tejpéppel próbálkoztunk ami jó híg volt és kijött a cumisüvege, azt megette éjszakára át is aludta az estéket egy éves koráig!

Boldog babázást kívánok.

2009. okt. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én dokim már 2 hónapos koruktól ajánlotta, hogy adjak almalevet (saját készítésű) teával felesben, szépen fokozatosan, és 3 hónaposan adjak almát vagy barackot turmixolva. A vizet, teát már az elejétől fogva mondta, hogy jó lenne, ha legalább 1 dl-t meginnának egy nap (pont azért mert tápszeresek) Most 3,5 hónaposak most kezdtem el a hozzátáplálást, először kis barackkal, mert almát előtte próbáltam, de az megfogja a székletet. POnt ezért nem is tartottam be, amit a doki mondott. Gondolom, azért nem vagyunk lemaradva semmiről, sőt hát valaki azt mondja, még azt a két hetet is ki kellene várnunk. (egyébként ikrek, azért írom többesszámban)
2009. okt. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!