Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3hónapos múlt a fiam, doki...

3hónapos múlt a fiam, doki tanácsára elkeztük a hozzátáplálást. Adhatok neki bébi ételt ami 4hótól van?

Figyelt kérdés
vagy még nem tölti be a 4hónapot, addig csak olkyat kaphat amit én csinálok?nem lustaságból, csak van olyan gyümölcs amit még nem lehet kapni.ha mégis akkor meg mesterséges felfújt ízetlen valammi
2011. ápr. 18. 13:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon-nagyon korai még szerintem... tudom, hogy most kapsz majd eltérő véleményeket is, de az anyatej, illetve a tápszer hat hónapos korig bőven elég. A hozzátáplálást ezt követően tanácsos megkezdeni. Még elég éretlen ehhez szerintem az emésztőrendszere egy gyereknek...
2011. ápr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem az a legjobb ha egyáltalán nem v. alig adsz bébiételt.


ha teheted főzz neki olcsóbb is.!

csak egy jó hozzátáplálási táblázat kell hogy tudd mikor mit kaphat.


nem azt mondom hogy én nem adtam bébiételt soha de utólag már olcsóbb és egyszerübb lett volna ha itthon nem adok mert drága és nem is túl bonyolult.


annyira nem ízetlen egyébként csak az is olyan hogy a drágább a legtöbb gyereknek jobban ízlik.

2011. ápr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Adhatod nyugodtan.

Nekünk 3 és fél hósan szintén doki tanácsára kezdtünk hozzátáplálni.

4 hónapos kortól való bébiételekkel(alma,banán,sárgarépa,borsó)

Szerintem ezek jobbak,mert gondos odafigyeléssel,ellenőrzött alapanyagból készülnek.

Viszont amit a boltban lehet kapni gyümit,sokszor azt sem lehet tudni honnan való,nem permtezeztt-e,és sokkal alacsonyabb a vitamintartalma is.

2011. ápr. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%

Kedves első válaszadó.

Bocsáss meg de nincs igazad.

Kisfiamnak 3 hósan nem volt elég a tápszer(szoptatni nem tudtam)

Óránként kérte a tápit,de mégis mindig éhes volt,korgott a gyomra.Ugye nem gondolod,hogy ezt 6 hós koráig igy kellett volna csinálnom.

2011. ápr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
16%

Első vagyok:

Kedves előttem író! Nem egy ismerősöm van, aki így tett. Én mondjuk hat hónaposan kezdtem mindhárom gyereknél a hozzátáplálást, ők anyatejesek voltak. De nagyon sok példa van rá ismeretségi körömben, akik 6-7 hónapig csak tápszert, ill. anyatejet adtak, és szerintem nem tették rosszul:)

2011. ápr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Mikor kezdjük a kiegészítő táplálást?


Hat hónapos kor előtt semmiképpen sem szükséges a kiegészítő táplálék, mert a kizárólagos szoptatás kielégíti a 6 hónaposnál fiatalabb csecsemők táplálkozási igényeit.


Ugyanez vonatkozik a tápszerrel táplált csecsemőkre is. Az Ő gyomor-bélrendszerük sem érettebb az anyatejes babákénál.

Hat hónapos kor körül fejlődési mérföldköveket lép át a csecsemő, emellett emésztőrendszere is elég fejletté, éretté válik az anyatejen kívül más táplálék feldolgozására is.

2011. ápr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%

Kedves első szerintem,nem értetted a lényeget.Vannak olyan gyerekek akiknek nem elég a tápszer(nem gyarapszik a baba) és nagyon korán el kell kezdeni a hozzátáplálást.Ezért javítottalak ki a válaszommal,mert amit leirtál az nem igaz,nem lehet igaz minden gyerekre.Lehet nálad elég volt,lehet 100-ból 80 anyukának elég 6 hós korig,de hidd el vannak sokan akiknek nem.

Szóval hiába linkelsz be bármit ami erről ir,azt nem alkalmazhatja mindenki.Nem szabad általánosítani.Az én fiam mint irtam nem lakott jól,és nem is hízott,ugyen te sem hagytad volna ilyen esetben a gyermekedet még 2 és fél hóig éhezni és esetleg fogyni?

Na de mindegy nem akarok vitázni,csak nem szeretem ha általánosit valaki és ezzel félrevezet mást.

Minden jót neked.:)

2011. ápr. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

nálunk is volt ilyen probléma,hogy nem lakott jól a tápszerrel és állandóan éhes volt,de nem hozzátápláltam,hanem váltottam tápszert.amivel nem lakott jól az a milupa milumil volt és sokan panaszkodtak is rá,mert csak ette-ette a baba és nem volt elég neki.én bebára váltottam és minden megoldódott



szerintem,ha mindenképpen hozzátáplálsz,csinálj te neki finomságokat:)

2011. ápr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Tanuljuk már meg kedves anyukák, hogy a google nem ad orvosi diplomát!!!

Nyilván nem azért mondta az orvos a kérdezőnek, hogy kezdje meg a hozzátáplálást, mert ő ennyire tudatlan, vagy mert hiányzott pont akkor az egyetemről.

Kedves Kérdező! Beszéld át a témát alaposan a dokival. Én mindezek ellenére csak azt és úgy adnám neki, amit ő tanácsol és persze ami ízlik a babának.

2011. ápr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
30%
Nekünk is a doki tanácsolta, hogy kezdjük meg a hozzátáplálást. Egyrészt iszonyat sok fajta tápit kipróbáltunk, kakilni nem tudott, másrészt meg az Isten tápszere nem volt elég kisfiamnak. De a hozzátáplálás megoldott mindent. Most már elmúlt másfél éves, makk egészséges gyerek. És el nem tudom képzelni, mit csináltam volna vele 6 hónapig, ha csak a tápszerrel szenvedünk. Akkor tuti megőszültem volna.
2011. ápr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!