Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valaki, akinek szintén...

Van valaki, akinek szintén nagyon-nagyon keveset eszik a babája- a kezdetktől-és elutasítja az evést?

Figyelt kérdés
6 hónapos, max.200 g-t eszik, azt is erőltetve, cumisüvegből semmit, csak kanállal. Újszülöttkorától keveset eszik, és napról napra csökken a mennyiség. Üvölt, sír tiltakozik, öklendezik, ellöki a kezem. Szervi bajt eddig nem találtak, minden orvos tanácstalan, azt mondják, soha nem láttak még ilyet. Segítség!!!!
2009. márc. 23. 17:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Próbáltál már gyümölcsöt,vagy csak anyatejes volt eddig?
2009. márc. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
3 hónapos korától kellett bevezetni a gyümölcsöket-pont a nem-evés miatt. Egyébként tápszert enne--ha enne.Próbáltunk már: tejpépek, gyümölcs, zöldség-húsos is, bébiétel, saját készítésű ételek, babajoghurt, gyümölcslébe tápszer, innivaló tejpép, kicsit sós főzelék, édes főzelék---szóval mindent!!!!!!!!
2009. márc. 23. 17:47
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én 10 hónapos kisfiam sem rajongott semmiért,kiderült hogy vérszegény,kapja rá a csöppet,meg a folsavat,azóta van egy kis javulás,Lehet,hogy ez a baj,vagy jön a foga...
2009. márc. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hu,azt hittem talán anyatejes volt eddig,de ha ennyi mindent próbáltatok,akkor nem tudok hasznosat mondani.Ha kivizsgálták,akkor biztos nincs baj,csak ilyen alkat,elhiszem hogy nem mindegy,hisz ez így nagyon nehéz lehet,most talán foga is ha jön,pláne étvágytalanabb lehet,reméljük valaki tud itt hasznosat mondani neked.

Valamennyit azért hízogat mindig? Mert az a lényeg.

És ha nem erőlteted,nem éhezik úgy meg,hogy egyen rendesen? Bocs a kérdésért csak semmi nem jut az eszembe.

2009. márc. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekunk is ez a gond,annyit szenvedek vele hogy egyen valamit.Mi is egeszsegesek vagyunk amugy.Doktorno nekunk a teaba citromlevet javasolt,ez be is jott egy napig de utanna meg sava lett es hanyt.Es vashiany is lehet az ok.
2009. márc. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak: kicsit vérszegény, kapja a vasat--semmi javulás--de egyébként már újszülött korától alig eszik

2. válaszolónak: azért nem lehet a foga miatt, mert nem most kezdődött. Eddig hízogatott a napi 400tól is, de most alig 200 és áll a súlya, ill. fogy. Azt nem írtam, hogy a vizet mgissza cumisüvegből szívesen, csak mást nem. Olyan mintha elutasítaná az evést.Igen, kipróbáltam már, hogy várok, 32 óráig bírtam és a baba egyáltalán nem volt éhes, és 32 óra után is csak 40et evett-nagy nehezen.

Köszi a válaszokat, nagyon-nagyon köszi, hátha valaki tud segíteni

2009. márc. 23. 17:58
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt akár én írtam volna!Kislányom 8,5 hónapos ,mindig keveset evett de februárban kórházba kerültünk mert már semmit nem fogadott el.8280g volt 7 hósan,2 hét alatt visszafogyott 7860g-ra.Volt mindenféle vizsgálata még anyagcsere zavarra is de semelyik eredményünk nem lett rossz.A gasztroenterológus azt mondta hogy nagy valószínűséggel tejérzékeny lett a Ha-s tápszertől.Most egy speciális tápszert eszünk Neocate a neve.6 hósan kezdtük a hozzátáplálást több kevesebb sikerrel.De a kórház óta nem fogad el semmit sem bébiételt sem amit én főzök.A tápszert csak akkor ha megtömöm.A dokinő szerint kb.6 hónap mire a bélbolyhok helyreállnak,de úgy érzem nem bírom már ki addig.Ja ,az én babám semmit nem iszik.Igazából úgy érzem hogy csak találgatnak,gőzük sincs mi baja a kislányomnak.Én is nagyon tanácstalan vagyok!Mi Szegedre járunk gasztroenterológushoz,Ti voltatok már.Ha nem szerintem érdemes lenne megnézetni.Kitartás!És nekem azt mondták hogy meg kell próbálni nyugodtnak lenni mert a végén már azért sem esznek mert érzik hogy idegesek vagyunk.Nekem ez nem sikerült!

2009. márc. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Úr Isten ez szörnyü!!! Nekem se könnyü,mert a 8hetes lányzóm inkább alszik,mint eszik. Az jó,hogy alszik,de ha épp szopizik akkor nagyon rövid ideig,nagyon keveset. Lassan gyarapszik csak,de a dokinőnk nyugtatgat... Van egy ismerősöm akinek a kislánya 1 évesen 7kg volt,és ő is utált enni,agyon vizsgálták és semmi baja nincs!!! Az anyukája is meg az apukája is tök soványok,valószínü ő is csak ilyen alkat. Ti "milyenek" vagytok a pároddal? Anno jó evők voltatok? A dokitok nem aggódik? Akkor talán Te is megynugodhatsz....ha bírsz....Drukkolok Neked!!!
2009. márc. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia!Tesomek kislanya ugyancsak nagyon keveset evett mar ujszulott koratol,(nem tudom pontosan mennyit),de o is tobb orat kibirt eves nelkul,ezert elvittek kivizsgaltatni es semmit nem talaltak nala.Az orvos azt mondta,hogy o ilyen,ennyit igenyel csak es neki is ajanlotta a hozzataplalast mar 3 honapos koratol.O mar 5 eves, azota is nagyon keveset eszik,helyes vekonyka es szerencsere makk egeszseges.
2009. márc. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
18:22es vagyok. eszembe jutott,hogy a Kismamában a W. Ungváry Renáta szoptatási tanácsadónak is a kislány a Wirth Ilonka is tök lassan gyarapodott. Talán írhatnál a nőcinek a www.lll.hu-n biztos megtalálod Őt. Hátha mond vmi okosat!!
2009. márc. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!