Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adtok enni a 16 hós...

Mit adtok enni a 16 hós babátoknak? Napi hányszor eszik?

Figyelt kérdés

A babám napirendje:

reggel: tápszer

10h: joghurt

ebéd:leves,főzi /bébikaja/meg amit mi eszünk,de nem igazán ízlik neki.

uzsi:gyümölcs+kifli+szalámi

vacsi:tápszer


Szerintetek ez elég vagy kevés?

Mikor fogja megszeretni a mi kajánkat?


Nagyon megszenvedtük a rágást,nehezen tanulta meg,mindig öklendezett.most már az jól megy.csak az ízekkel van gond.


2011. jún. 20. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
En ennyi idosen mar nem adtam tapszert a kisfiamnak. O most 19 honapos, reggel keves kakaot kap es utana vajas-lekvaros-szalamis kenyeret (vagy ezt vagy azt, nem egyszerre), vacsorat altalaban amit mi, es a kisagyaban mezes tejet. Egyebkent hasonlokat eszik, mint a te gyermeked.
2011. jún. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
baj hogy adok neki tápszert?annyira szereti.már alig várja hogy megkapja,ha meglátja.
2011. jún. 20. 20:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem a tápszert váltsd fel tejitalra!Ennyi idős babónak már nem kell tápszer.

És kaphatna valami szilárdat már reggelire+vacsira.

Pl.uzsira ne adj gyümit is meg kiflit+szalámival,csak gyümit.És vacsira add a kifli+szalámi párosítást.

Attól még lefekvés előtt megihatja a tejcit:)

Az én fiam is ébredés után kap kakaót és utánna reggelizik szilárdat.A vacsinál ugyanez csak fordítva,vacsi majd lefekvés előtt tejci.

2011. jún. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
vacsorát nem is adsz neki? azt már kéne, enyém 9 hónapos korától kap rendes vacsorát a tápi helyett. nem éhes éjjel?
2011. jún. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!16 hós a fiam.Reggel 2dl tejből kakaó kb 7-kor.Fél 9 körül reggeli amit mi vmilyen kenyér,felvágott,májkrém,lekvár stb.11 óra körül vmi gyümi(ez most üveges)utána alvás.Ha ébred ebéd,azt eszi amit mi,nem csak főzi,hanem leves,második.délután vmikor joghurt.Este fél 7 kor vacsi,virsli,kenyér vmivel.8 után 2 dl kakaó.Ebéd után kap sütit,túró rudit,ilyesmiket.
2011. jún. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ma 21:12 vagyok.

nem tápi helyett hanem előtt kapja a vacsit :D bocs

2011. jún. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elso vagyok, szerintem este adhatsz neki tapszert ha nagyon szereti, de szilard vacsora utan, pont elalvas elott.
2011. jún. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hasonlóan nehéz az én lányom napi etetése is mint a Tiéd.

Nagyjából ugyanazt és ugyanakkor eszi mit Neked, csak az uzsonna kevesebb, gyümölcs, vagy joghurt. Vacsorára kap kenyeret, virslit, de sajnos nagyon keveset eszik meg belőle, ő sem szereti még a felnőtt ételt, így megspékelem még egy pohár tejpéppel, amit általában be is szokott vágni.

Szinte ugyanaz a szitu nálunk is. Nehezen kezdte a darabosat, és ha nagyon nem bírom a nyammogását, akkor alaposan szétnyomkodom az ételt villával, de ha marad benne valami nagyobb, akkor még most is öklendezik.

Sokszor adok még ebédre üveges bébiételt, mert a mi ebédünket nem eszi meg, valamiért nem szereti a felnőtt kosztot. Mondjuk nem vékony, 83 cm 10,5 kg, de ez az örökös evési mizéria kikészít!

Én azt mondom, hogy rossz evő az enyém, ráadásul 2 hete 2-3 óránként sír éjjelente, és nem tudom, hogy mitől. Eddig végigaludta az éjszakát.

Mi pont ma este kezdtük el a tejitalra való váltást, hátha a tápszer volt a baj. Még nem tudom, hogy mi az eredmény.

Ja, két hét múlva lesz 16 hónapos.

A múlt héten láttam egy műsort a tv-ben, egy gyermekorvos nyilatkozta, hogy 1-3 éves kor között nem javasolt a tehéntejet inni, ebben a korban a tejital a megfelelő.

Aztán még annyi volt számomra érdekes, hogy a fogak kibújása nem jelenti azt, hogy át kell állni a felnőtt kosztra. 3 éves korig jó lenne külön főzni nekik minimális sóval és fűszerrel, ha ez nem megy, akkor a végső fűszerezés előtt ki kell szedni nekik, így ők is azt látják, hogy ugyanazt kapják, de mégsem annyira nehéz a gyomruknak.

Nekem ez tetszett, nem mondom, hogy ezentúl is bébiételen fogom tartani a lányom, de nem fogom annyira erőltetni a felnőttes ételt.

2011. jún. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!