Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az hogy nincs időm...

Miért van az hogy nincs időm külön főzni az 5 hónapos babámnak? Nagy baj ha csak üveges bébiételeket kap? Más is jár hasonló cípőben? Egy három gyerekes anyuka.

Figyelt kérdés
2009. márc. 24. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia,én meg csak neki főzök...magamnak rendelek,mert egyedül vagyok itthon a bébivel.De nem nagy főzés-még csak alma;répa...de kap mellette üvegeset is.

Szerintem nemgond :-)

nem lehet szét szakadni

2009. márc. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem biztos sokan vannak így. Azért három gyerekkel nem lehet egyszerű az élet. Én mondjuk magam főzök a kisfiamnak, de nekem csak ő az egyetlen. Esetleg annyiban tudsz változtatni, hogy ha magatoknak főzöl ebédet minden nap, akkor abból egyre többet megehet a baba is. Pl. köretnek főtt krumpli, főtt rizs, főtt zöldség (sárgarépakockák, zöldbab, borsó, kukorica, stb.) és abból már csak ki kell venni pár kanálnyit és bevágni a turmixgépbe. Kész is a baba étele. Én legalábbis 10-15 percnél többet nem töltöttem a baba ételével, mert így szoktam. Mostmár pedig eszik szinte mindenfélét, mert 1 éves lesz. De megértelek, néha nekem sincs időm, pedig csak egy gyerkőc nyűglődik rajtam. :-)
2009. márc. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk meg az volt h nem ette meg amit én főztem neki. Krumli ezzel azzal, répa meg a szokásos 1 hónapig próbálkoztam aztán nem érdekelt, valamiért jobban ízlett neki az üveges. Úgyhogy csak azt kapott.
2009. márc. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Azért egy 5 hónapos baba még ne kapjon abból ami sóval lett főzve. Akkor inkább bébiételt :)
2009. márc. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A nagyoknak még Én is főztem most 17 és 14 évesek és megszóltam azokat akik bébiételen nevelték a gyerekeiket.Most meg Én is úgyan azt teszem.A nagyoknak minden nap főzők mert nem eszik meg az iskolai menzát de azt a pici még nem kaphatja.Ráadásul izlik is neki.
2009. márc. 24. 13:48
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem csak kettő manó van (2 és fél éves és 8 hónapos), és úgy szoktam, hogy a mi kajánk alapanyagából külön teszek kis lábasba a picinek is. (pl most tökfőzeléket csinálok épp) neki só és fűszer nélkül főzöm, májjal vagy husival. És nagyobb adagot, így pürézés után csak bedobom a fagyóba, a maradék 1-2 adagot, egyet meg kap frissen. Mivel szinte minden nap kell főzni, így napi 1-2 plusz adag van a fagyóban. Ha valamiért elcsúszok, neki akkor is van főtt kaja.

De semmi baja nem lesz tőle.



Judy

2009. márc. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem csak egy babám van,de én is bébiételt adok neki.Evett már főzött kaját is (anyukám csinálta)azt is szereti meg a bébiételt is.Én azért szeretem ezeket az üveges kajákat,mert minden nap változatos kaját adhatok neki,én nem tudnék minden nap ilyeneket megfőzni neki(gesztenyés,sütőtökös,brokkolis,halas...stb.),főleg só cukor meg minden ízesítés nélkül,meg ilyen pici adagokat.Az én kisfiam 6.5hós,ha már eheti amit mi úgy ahogy én ízesítem már nem adok neki bébiételt,de addig igen.Nem lesz semmi baja,az én fiam 8.5kg és mindenevő:D
2009. márc. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy darabig én is azt adtam neki, mert nem ette meg a főztömet. Semmi lelkiismeretfurdalást nem éreztem emiatt. Itt sokan konzervnek titulálják a babakajákat, pedig szerintem nem azok. Én pl nem tudom olyan fincsire elkészíteni a rizses zöldségkrémet husival, mint amilyen a babahami, pedig a lányomnak ez a kedvence. Hát ha szereti had egye! Majd ha eljön az ideje eszik általad főzött hamit, amit valószínüleg ugyanúgy fog szeretni, mint most ezeket.
2009. márc. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat.Azt hittem hogy sokkal többen fognak megszólni de örülök hogy rosszat nem teszek vele.Különben egy nagyon jól fejlett 8500g baba és az igaz hogy ennyire változatosan nem tudnék neki főzni és remélem ha jön a tavasz és a nyár a nagyobb választékból majd Én is többet fogok neki saját étel adni.

Mindenkinek jó babázást!

2009. márc. 24. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!