Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy "kell" nevet választani...

Hogy "kell" nevet választani egy születendő gyermeknek? Ti hogy tettétek ezt? Milyen szempontok alapján döntöttetek? Hány nevet adtatok neki? Mi lett a neve? Megbántátok vagy sem, hogy ezt adtátok Neki?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 20:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Mi évekig vártunk a csemeténkre. Tudat alatt tudtam, hogy fiam lesz, továbbá mindenki azt is jósolta nekem. Én egy nem átlagos, de nem is túl különleges magyar nevet szerettem volna. Az Ármin név (mondjuk ez latin) nagyon tetszett a terhességem elején, de mindenki ki volt akadva a családomban és leszavazták. Állandóan bújtam az utónévkönyvet és írtam egy listát az összes tetsző névről. Minden nap kihúztam belőlük valamennyit és leszűkült a kör. A döntés végül a férjemé lett és az Ákos nevet kapta a fiam, mert ez tetszett neki. Ha lányunk lett volna akkor Vanda lenne, de nekem az Izabella név is nagyon tetsztett, de ezt is leszavazta a családom. Szóval nálunk a család elég nagy beleszólással bírt a névválasztásba.

Egy nevet adtuk neki és nem bántuk meg a névválasztást. Egy embert ismerek akinek ez a neve és ez is mérvadó volt.

2011. jún. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
33%
sokáig nem tudtuk a nemét(32 hetes uh-n mutatta magát meg először rendesen),és addig is jobban a lány felé hajlott a doki,igy a lánynevek között keresgéltünk inkább.aztán mikor kiderült h fiú lesz,akkor beharangoztuk h nekünk kis Bendegúzunk lesz.na gondolhatjátok milyen hurrogás,leszólogatás lett belőle,hogy ez meg milyen név.pár hétig még elhallgattuk a férjemmel,majd egyik nap besokaltunk.elővettem a naptárat és olvastam sorba a fiuneveket.kiválasztottunk 7 nevet és felirtuk lapa,majd mint a kisiskolások kisorsoltuk.az utolsó az Ákos lett,de nekem az nem tetszett.megnéztem h mi van a kezemben lévő papíron és a Patrik név szerepelt rajta.igy az lett a fiunk neve.egyeltalán nem bántuk meg h Patrik lett és hogy igy kapott nevet.majd ha nagyobb lesz akkor majd elmesélem neki hogy miért ezt a nevet kapta.egyébbként a Bendegúz nagyon illett volna rá.kis ördögfióka angyalbőrben.
2011. jún. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
ja az lemaradt,hogy olyan nevet ami családban,rokonságban,baráti társaságunkban szerepel,nem kaphatott.igy jó sok név ki volt lőve ami tetszett volna.de ez nekem volt a fő kívánságom.
2011. jún. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Mindenképpen régi magyar szerettünk volna,olyant ami ritka,mégis egyszerű.A nagyfiam így lett Cseke-nagyon sokat keresgéltünk és egyeztettünk apával.:)(Tulajdonképpen Gárdonyi Láthatatlan emberében van egy Csege nevű szereplő akinek nagyon tetszett a neve,és amikor utánanéztünk,megláttuk mellette a Csekét,és az lett a nyerő.:))A második fiú szintén hasonló elképzelések alapján lett Csoma-Kőrösi Csoma Sándor után,h majd egyszer ő is olyan nagy utazó legyen.:))Aztán jöttek az ikerlányok,akiknél az egyik név már régóta a tarsolyban volt,mert gyerekkoromban olvastam az Édua nevet,és már akkor eldöntöttem,h a lányomat így fogják hívni.A másik lány pedig Rege lett,mert nagyon szépnek találtam amikor először hallottam.

Sosem bántuk meg ezeket a neveket,a gyerekek sem,szeretik.Sosem csúfolták őket,sőt,tetszeni szokott az embereknek.

2011. júl. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
71%

Az én szempontjaim:

-ne legyen tucatnév,de túl különleges sem,mert az enyém az,és sokat bántottak miatta(pedig gyönyörű)

-a névnap ne legyen túl közel a születésnapjához

-szép legyen a jelentése(ez nekem fontos)

-jól csengjen együtt mindhárom neve(két keresztnevet

kapott)

-ki szoktak érte nevetni,de számomra fontos:számmisztika

-mivel r betűvel kezdődik,és k betűvel végződik a vezetéknév,így ezen kezdőbetűs nevek kiestek(r-rel túl kemény lett volna,k-val meg rosszul hangzik,nehezen kimondható)

Végül kisfiúnk lett,aki első névként az apjáét kapta(kompromisszum,nekem nem igazán tetszik),másodiknak a Barnabást választottam hozzá.

Nem bántam meg,nagyon illik hozzá.

Ha kislányunk lenne a Helga Nóra nevet kapta volna.

2011. júl. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Érzitek. Csöndben figyelni, lapozgatni, olvasgatni, s be fog ugrani!

Azrért nem árt, ha jól hangzik az első névvel, és a jelentését is érdemes megkeresni.

Sokszor a mély hangrendű vezetéknevet "könnyíti" a magas hangrendű utónév, és viszont,

Molnár Csenge

Éri Daniella Erika


Stajhonirovszki Demeter Barnabás:

Férjen be az űrlapok rublikájába,, ha nem akarod egy életen át kínozni!

2011. júl. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
71%
Már kislányként tudtam, hogy ha lesz egy fiam az Ádám lesz.És lett!Szerencsére illett is a vezetéknévhez:)
2011. júl. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a férjem nagyon Noémit szeretett volna, és még a Fanni tetszett neki, de utóbbit elvetette később. Viszont apósom felesége szólt, hogy hivatalosan Noémi névnap a körül van, amikor a pici születik, április 22-ei lett végül. Így elvetettük.

Felmerült aztán a Lilla, Andrea és még egy harmadik név, már nem is rémlik mi volt. Körbekérdezett a párom ismerősök között, hogy kinek mi tetszik, és mindenki egytől egyig Lillára voksolt, nekem is ez a név tetszett jobban, így Lilla lett. Aztán pár héttel a születése előtt újra felmerült a Fanni név, tehát a végeredmény Lilla Fanni. Szép dallamos, és mivel mindkét név rövid, így összesen sem túl hosszú a neve. :)

2011. júl. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 krisztivan ***** válasza:
72%

Nem akartunk "tucat"nevet(bár sok tetszik közülük).Megbeszéltük apával ha fiú akkor ő keres nevet ha lány akkor én.Fiunk lett.Kiírta a netről ami neki tetszett én átnéztem ,

-kihúztuk ami tucatnév

-ami megtalálható a rokonok stb.között

-ami nem passzolt a kettőnk vezetéknevéhez(mind a kettőt megkapta)

-legyen rövid,magyar és fontos

Ne lehessen a -ka,-ke kicsinyitő képzővel használni.Én utáltam ha Krisztikének hivtak.

Megmaradt a minden szempontnak megfelelő.Csege.Imádom .

2011. júl. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

nekünk is nagyon fontos volt, hogy ne legyen a közeli ismerősök, rokonok között ilyen nevű.

Ne legyen tucat név, ne legyen közel a szülinap a névnaphoz, mivel télen született elég, hogy a Karácsony közel van.

Volt nagyon sok nevünk, nem találtuk meg az igazit, rá jöttünk, hogy 2. névnek mindig ugyan azt hagytuk, így az utolsó héten eldöntöttük, hogy az lesz az igazi és másodiknak kerestünk egyet :)

2011. júl. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!