Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy "kell" nevet választani...

Hogy "kell" nevet választani egy születendő gyermeknek? Ti hogy tettétek ezt? Milyen szempontok alapján döntöttetek? Hány nevet adtatok neki? Mi lett a neve? Megbántátok vagy sem, hogy ezt adtátok Neki?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 20:20
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
67%
Mi a párommal közösen döntöttünk, és szerencsére mindkettőnknek ugyan az a név tetszett, így a kislányunkat Stefániának hívják, a következő kislányunk pedig Emili lesz!
2011. júl. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon rövid a vezetéknév és ezért hosszabb keresztnevet szerettünk volna választani.Fontosnak tartottuk még,hogy magyar név legyen és jól csengjen a vezetéknévvel.

A Levente mellett döntöttünk.A családban nincs ilyen név,sőt a faluban is csak egy embernek ez a neve.

Nem bántam meg,szerintem nagyon szép név.

2011. júl. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
80%

Van néhány névtani "szabály", amiket be lehet tartani, ha valaki igazán jól szeretne nevet választani a gyermekének.

Mindenképpen a vezetéknévhez kell passzolnia.

-Ha régies, magyar eredetű a vezetéknév, akkor ne adjunk mellé modern, külföldi keresztnevet.

-Érdemes a magánhangzókat is megfigyelni. Mély magánhangzókból álló vezetéknév mellé illik egy magas hangrendű keresztnév és fordítva.

-Rövid vezetéknév mellé szép egy hosszú keresztnév, hosszú mellé pedig egy rövidebb.

-Szoktak arra is figyelni, hogy ne kezdődjön a keresztnév azzal a betűvel,a mivel a vezetéknév végződik.

-Szépen csengenek az alliteráló nevek, mikor a kezdőbetűk egyformák.


A mi kislányunk neve, megfelel a legtöbb "szabálynak", bár nem egészen csak ezek alapján választottuk.

Egy keresztnevet kapott, mert nekem kettő van és csak macerát okozott számomra eddig. (Csakis azért viselem szeretettel, mert anyukámét kaptam másodiknak.)

Nálunk igazából a férjem döntött, neki nagy kedvence volt ez a név.

Elég későn, a 27. héten tudtuk meg a nemét, addig nem tervezgettük különösebben. Mikor kijöttünk az UH-ról, akkor azt mondta, hogy Alíz legyen a neve. Nekem is tetszett.

Érdekes volt még, hogy mikor a terhességi tesztet vettem az egyik multiban, a kasszánál a pénztáros neve is Alíz volt. :) Ezt akkor valamiért nagyon megjegyeztem...

2011. júl. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
72%

Magyarosított német vezetékneve van a Páromnak,ami bl-lel végződik,de az l betűt nem kell kiejteni.De alig találtunk olyan nevet,ami magánhangzóval végződik és amit találtunk is az volt a családunkban,így maradtunk a Rékánál.Nem bántuk meg és nagyon illik a lányunkhoz.Ha a második fiú lesz (jövőhéten talán kiderül),akkor az apja után Lajos lesz,ebbe beleszólásom nincs,de ha lány lesz,akkor Nóra.


Nálam is szempont volt,hogy ne legyen a családban olyan név amit választani akarok.Így is sok az egyforma.

2011. júl. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Még nincs gyerekünk, de már gondolkodtunk rajta, hogy ha lenne, milyen neve lenne. Még mondjuk le kell meccselnünk pár dolgot a párommal, pl. ő próbálja mondogatni, hogy hagyomány miatt legyen a fiának a neve az, mint az övé, nekem ez meg nem szimpatikus (ebből szokott az lenne, hogy Kispisti meg Lacika a kölök 60éves korában is)...


Egyéb szempontok:

- két név (mindketten ezt szoktuk meg családból)

- közvetlen családban ne legyen ilyen nevű

- barátok között ne legyen olyan, akinek páréves gyerekét így hívják, főleg nem frissen született gyerekét

- ne legyen divatnév / top 10-es (pl. nálunk ezért esett ki a Boglárka, mert gyönyörű név, de ismerős gyereke is az, meg rengeteg gyerek kapja ezt a nevet mostanában... nem akarom, hogy ő legyen a 4. Bogi a suliban)

- ne legyen nagyon fura jelentése

- ne legyen nagyon közel a névnapja a "tervezett" születésnapjához

- ne legyen túl idegen a hangzása (tehát ne legyenek ilyen latinos, amerikaias stb. nevek)

- ne legyen röhejes a párom vezetéknevével (páromnak olyan vezetékneve van pl., amivel összeolvasva bármi, ami vagy aminek a beceneve La-val kezdődik, irtózatosan röhejes... persze, a kölkök a suliban mindenből tudnak viccet csinálni, de magas labdát nem kéne nekik adni :D)

- a két név közül csak az egyik legyen hosszabb

- magánhangzóval ne kezdődjön az első név, mert az nem hangzana szépen párom vezetéknevével

- tetsszen az első név egészben meg a népszerűbb becenevek formájában is (pl. a Tímea gyönyörű név, de a Timi becenév nem tetszik)

2017. szept. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!