Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért tilos együtt aludni a...

Miért tilos együtt aludni a babával?

Figyelt kérdés
A kislányom 5 hónapos lesz, nappal a kiságyában alszik, este viszont velünk. Tudom, hogy sokan rendkívül ellenzik ezt a dolgot, pl. a sógornőm is kivolt, amikor meghallotta. Most a védőnőm (akit egyébként nagyon szeretek) tanácsolta, hogy szoktassuk ki onnan. Bevallom, kicsit elszomorodtam. Ha jól értem, a szülők nyugalma érdekében ellenzik az együttalvást, de nekünk eddig bevált! Este sokkal könnyebben alszik el mellettem, ha este felkel, szinte félálomban is meg tudom szoptatni, így én kipihentebben ébredek. Mivel a mi ágyunkban van, könnyebben rá tudunk nézni, hogy jól van-e, ráadásul nagyon jó érzés a szuszogó babám mellett elaludni, felébredni! Eleinte aggódtam, hogy ráfekszem stb., de semmi ilyesmi nem történt, az ember félálomban is érzékel dolgokat és úgy helyezkedem, hogy ne legyen semmi baj. Mi a véleményetek? Mindkét oldal nézeteire kíváncsi vagyok!
2009. márc. 25. 15:25
1 2 3
 21/21 vav22 ***** válasza:

Mindenki csak ágyban tudja elképzelni az együttléteket???

Hát nagyon unalmas "magánélete" lehet annak, aki igen.

7 hónapos múlt a kisfiam és velünk alszik egy ágyban. Eszméletlen jó érzés! Éjjel sokszor addig forgolódik még hozzám nem simul. A világ legjobb érzése. Szerintem egy pici baba igényli a szülei közelségét.

A házas életet meg simán meg tudjuk oldani, sőt... Van még 1-2 helyiség a lakásban és egy két bútor amit fel lehet avatni :P És a változatosság ilyen téren még jót is tesz!

Ettől függetlenül én nem ítélem el azokat, akik külön alszanak a babájuktól, de ezt a nemi életet eléggé "ürügy"-nek tartom.

2010. márc. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!