Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7.5 hónapos kicsikém miért...

7.5 hónapos kicsikém miért kezd el rettentően sírni ha kilépek a szobából?

Figyelt kérdés
Eddg olyan szépen eljátszott egyedül is, de most egy fél percre nem hagyhatom magára, mert olyan sírásba kezd,hogy alig lehet megvígasztalni. Mitől??
2011. jún. 25. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
8 hósan van általában a szeparációs szorongás. A babád pedig nemsoká 8 hónapos. Ez lehet az oka. Most törődj vele annyit amennyit igényel. Kis idővel elmúlik.
2011. jún. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolom nem vígasztal, de mi sosem tudtuk egyedül hagyni, mindig vinni kellett magunkkal és leginkább kézben akart lenni, akkor volt csend. Ha eljátszik egyedül is, pl. a konyhába is tehetsz valamit a földre alá és ott eljátszik, Te meg tudod a dolgod intézni.
2011. jún. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt ennyi idősen.Most 9 hónapos, és ha vigasztal, kezd már múlni nála.Nálunk is előfordult, hogy már akkor sírt, ha pisilni mentem.Ez egy természetes, egészséges jelenség a babáknál.Kell is ilyennek lennie, mert ez azt jelzi, hogy jól működik az agykéreg.Ez szeparációs szorongás.Ha kimész a szobából, a babának olyan, mintha megszűntél volna létezni, mert nem lát.Én is úgy oldottam meg, hogy beraktam a hordozóba, és vittem magammal a konyhába, amikor főztem.Vittem magammal, ha lehúztam az ágyneműt, és ha a férjem később ért haza, még a fürdőszobába is magammal vittem, amikor fürödtem.Akármit csináltam, nyugodt volt, ha látott engem.Ez el fog múlni magától.Tegnap este kétszer is sírt a lányom a hiányomtól, pedig mellette feküdt az apja, és játszott vele.Ilyenkor semmi és senki nem jó, csak te kellesz neki.Amint visszaértem a zuhanyzásból, máris csöndben volt.Ragaszkodik hozzád, és szorong a távollétedben, de ez a normális!!
2011. jún. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon jól mondja az utolsó. Ha a pici nem lát, akkor azt hiszi, eltűntél, még nem fogja fel, hohy 1 perc, és újra visszajössz. De ez a normális. Saját tapasztalat, meg fősulin pedagógia - pszichológia. Szóval nyugodj meg!
2011. jún. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2011. jún. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!