Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig számit "fő" tápláléknak...

Meddig számit "fő" tápláléknak az anyatej?

Figyelt kérdés
2009. márc. 25. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ezt mindenki maga dönti el.

6 hónap után jön elméletileg a kóstoltatás, aztán olyan 7 hótól már esznek szilárdat általában a babák, és fokozatosan csökken az anyatej mennyisége. de ezt azért nem kell kézpénznek venni.

2009. márc. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem érdemben szólok hozzá, de a válaszok engem is nagyon érdekelnek, mert kislányom most lesz 7 hónapos.
2009. márc. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
semmi baj.az én babám 7.5hónapos
2009. márc. 25. 20:24
 4/8 anonim ***** válasza:
6 hós koráig, utána kell elkezdeni kóstoltatni és lassan bevezetni a pépeket, mert kb 6 hós koráig elég neki csak az anyatej, utána már a rendes fejlődéséhez kell más is, de még az anyatej is marad ha van, szépen lassan fog leválni róla.
2009. márc. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akár 1 éves koráig is.

Én babóm most lesz 10 hós és még mindig nem nagyon fogad el "rendes" kaját. És szépen gyarapodik!

www.lll.hu

2009. márc. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. márc. 25. 20:58
 7/8 anonim ***** válasza:
1 éves korig fő táplálék a tejcsi vagy a tápszer,napi 6-8 dl-re van szükségük belőle
2009. márc. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám 8 és fél hós, napi 500 gramm tejet iszik kb, ehhez jön kb 100 gramm gyümölcs, 100 gramm pép, 250-300 gramm főzelék, tehát kb fele-fele :)


Egyébként ő a tej részét már csak mellékesnek éli meg és a szilárd étel sokkal fontosabb neki.


A lényeg, hogy nem szabad szélsőségesnek lenni: az sem jó, ha csak a szopiról, tápiról szól az élet, hisz a babának 6-7 hó után már másra is szüksége van, meg kell ismerkednie a kanalas evéssel stb. Ugyanakkor azt sem szabad elfelejteni, hogy egy éves korig napi 500 gramm tejalapú ételre van szüksége!!!

Az arányok picit tolódhatnak ide-oda, de ezt úgysem a könyvek, orvosok, táblázatok, anyukák fogják meghatározni, hanem a babád :)

2009. márc. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!