Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mostanában éjjel 2-3 körül...

Mostanában éjjel 2-3 körül felébred a lányom, mintha rosszat álmodna és félne valamitől. Ha magunk mellé teszem, de ha visszaalszik visszakerül a kiságyába nem fog mellénk szokni?

Figyelt kérdés
Mert azt nagyon nem szeretném máshogy meg nem nyugszik meg! Ez csak átmeneti állapot? Elmúlik? Most 1 éves, eddig nem volt gond éjjel.
2011. júl. 1. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem maradj mellette kicsit, simizd a haját, nyugtatsd meg, dúdolgass neki, de ne vedd magatok közé, mert nagy az esélye, hogy tényleg közétek szokik. Az én fiam is ébredt éjszaka sírva, biztos, hogy valami rosszat álmodott, mert hamar megnyugodott amikor érezte, hogy ott vagyok, simizem. Nálunk néhanéha visszatérő átmeneti állapot volt. Ha rendszeresen magatok közé veszed, akkor nem is fog máshogy megnyugodni, mert tudni fogja, hogy van másik alternatíva is, minthogy visszaaludjon a saját helyén. Légy következetes.
2011. júl. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ezt csinálja. Én bemegyek hozzá, kivenni nem szoktam a kiságyból, csak simizem a hátát meg duruzsolok neki. Persze, az elején nem pár perc volt, amíg megnyugodott, de úgy gondoltam, ringatni már nem fogom.

Ha megnyugodott, visszakucorodott a helyére, megpróbálok kijönni, ha nagyon nem megy, megvárom, amíg elalszik.

Most terhes vagyok, sokszor magam is odafekszem (van egy kanapé a szobában) és bealszom, de ha felébredek éjjel, visszamegyek a férjem mellé.

Nálunk szóba se jött, hogy magunk mellé vesszük, mert párszor próbáltuk, és attól jobban felébredt, mászkált rajtunk, szóval ez nem volt megoldás. Meg hogy utána még visszacipeljem, és lehet, hogy felébred közben, lehet, hogy nem, utána ugyanúgy sír, ha felriad, mert hiszen anyuék között aludt el, most meg megint a kiságyban van...á, nem.

Szerintem ezek az ébredések átmenetiek, de könnyen rossz szokást alakíthatunk ki velük. Tudod, csináld úgy, ahogy folytatni szeretnéd!

2011. júl. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom fél éves korától másfél éves koráig nagyon rosszul aludt, gondolom a foga miatt. Egy héten 3x-4x is előfordult, hogy éjszaka magam mellé kellett hogy vegyem, mert nem akart a saját ágyában visszaaludni. Én is féltem tőle hogy átszokik a mi ágyunkba, de nem így lett. Másfél éves kora óta javult az alvása, és már fél év óta mindig a saját ágyában alszik reggelig.

Szerintem ha minden este a saját ágyában altatod el, akkor nem fog átszokni. Én még néha azt is csináltam, hogy amikor éjjel átkerült hozzánk, akkor korán reggel mielőtt felébredt volna visszacsempésztem az ágyába, hogy ott ébredjen fel. De ezt csak néha csináltam, amikor olyan mélyen aludt.

2011. júl. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én 13 hónapos lányom is gond nélkül aludt eddig, mostanában viszont többször is felébred éjjel és sír. Sajnos muszáj kivennem a kiságyból, nem elég csak megsimogatni. Én leülök vele egy székre a szobájában, magamhoz szorítom, dünnyögök neki és simogatom a hátát. Amikor már félig alszik (pár perc), megpróbálom visszatenni. Néha többször is nekifutunk. Én is félek a mi ágyunkba való szállításról, de egyszer már idáig jutottunk mégis. Nem jött be, mert még jobban felébredt és senkinek nem volt kényelmes.
2011. júl. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!