Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknél volt oltás után...

Akiknél volt oltás után allergiás reakció, mennyi idő után múlt el? (És hogyan kapott később újra oltást? )

Figyelt kérdés
18 hós Infanrixet és Varilrixet kapott egyszerre. Korábban csak a 2 napig tartó makacs láz volt jellemző oltásoknál, most száj- és arcduzzanat, kötőhártya-gyulladás, könnyfolyás, test szerte csalánkiütés, nagyon rossz közérzet és 40 fokhoz közelítő, csillapíthatatlan láz volt, minden az oltás után 1-1,5 órával kezdődött, és fokozatosan lett egyre rosszabb. Most épp láztalan, először, bár hűtőfürdő vitte le, a 38. óra körül tartunk, a pöttyök nem halványodnak, nemrég a láb felé terjedtek, a duzzanat Kalcium+Fenistil hatására csökkent, aztán erősödött, újabb adagra újra csökkent. Kórházba nem kell mennünk, annyira már lement. Az orvos is tanácstalan, szerinte 4 nap, de konkrétan ilyen esettel még nem találkozott. A gyerek egyébként több gyógyszerre is allergiás volt korábban, de azok tünetei a gyógyszerek abbahagyása után hamar múltak.
2011. júl. 8. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ilyen esetben vinném másik dokihoz is. Oké, hogy tanácstalan (bár nekem spec. már ez gyanús), de más mit mondana vajon... ?

2011. júl. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A doki rendben van, mindennek utána nézett, konzultált kórházzal, alaposan megvizsgálta, többször is kijött, csak azt nem tudja megjósolni, mikor múlik el. Régóta praktizál, de ilyen esete még nem volt, az oltási allergia elég ritka. Hogy mire allergiás, ilyenkor nehéz megmondani, találgatni meg nem akar.
2011. júl. 8. 22:44
 3/3 A kérdező kommentje:
Bár érdemi választ nem kaptam, akit érdekel, elmondanám, hogy 48 óra alatt elmúlik a kritikus idő általában, és kb. 3-4 nap, mire teljesen jól lesz a gyerek. Már egész jól van.
2011. júl. 10. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!