Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babámnak ma esett le a köldökc...

Babámnak ma esett le a köldökcsonkja, és alatta véres. Ez normális? Hogyan kezeljem tovább? Bekenhetem az alkohollal, majd ugyanúgy hintőpor? Vagy ez baj?

Figyelt kérdés
2011. júl. 9. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen normalis, ha csak veres. Par nap, es a is letisztul. Fertotlenitsd le alkohollal, es kesz.
2011. júl. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

teljesen normális, hogy vérzik kicsit, még akár 2 hétig is fog! most már ne alkoholozd csak pici hintőpor, minél többet pelus nélkül, és még gyors fürdés, ne áztasd fel a köldökét, hagyd begyógyulni a sebet!

nyugi, már csak pár nap :)

2011. júl. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szépen töröld ki alkohollal, és utána egy pici hintőpor. Ilyenkor előfordulhat vérezgetés is. Ha bizonytalan vagy, hogy jól kezeled e, kérdezz rá a védőnőnél.
2011. júl. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem vérzik, nem folyik onnan semmi, akkor nincs baj. De, ha folyik onnan vér, vagy bármi, hétfőn vidd el gyerekorvoshoz. Addig is kezelgesd ugyanúgy, ahogy eddig. Tegyél rá gézlapot is.

Az én lányomnak nem akart magától bezáródni, valami fekete kencével kente a doktornő. Aztán minden rendben lett.

2011. júl. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Normalis! En fulpiszkaloval (alkoholossal) mindig kitoroltem az alvadt vagy odaszaradt vert, aztan jol behintoporoztam. Tenyleg par nap alatt rendbejon!
2011. júl. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Úgy mutatta nekünk is a doktornő, ahogy utolsó írja. Alkohollal jól kikotorni az alvadt vért (vérezhet is még picit), aztán sebhintőpor. Hamarosan (1 héten belül) elmúlik.
2011. júl. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azért ijedtem meg egy kicsit, mert vérzett.
2011. júl. 10. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!