Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik babája vegyesen (anyatej...

Akik babája vegyesen (anyatej + tápszer) eszik! Hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Én eddig úgy csináltam, hogy alvás után tisztába tétel, cici, majd ha kér még, akkor tápszer. (erre szinte mindig szükség van)

Most azt tanácsolta a védőnő, hogy ne etessem vegyesen egy étkezésen belül, és várjam ki a 3 órát az evések közt, mert fájni fog a hasa a picinek. Tehát egy evésre cici, következő alkalommal tápszer.


De nekem a picikém a cici után szinte mindig éhes marad, akkor hogy várjam ki a 3 órát????


2011. júl. 12. 16:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

először mindíg a tejcsit kapta utána a tápszert

eleinte még fontos a 3 óra de ettől lehet eltérés

ha alszik például és letelt a 3 óra de előtte jól lakott

és azért nem ébred fel nem kell felrázni semmi baja nem lesz ha 1 óra múlva cicizik csak..


" De nekem a picikém a cici után szinte mindig éhes marad, akkor hogy várjam ki a 3 órát???? "


sehogy ! utána adj neki még tápszert, hadd lakjon jól

ha úgy látod hogy kevés a tejed adj neki tápszert mindenképp.


sajnos én is végigmentem ezen a tortúrán..

kitartás :)

16 hós kislány anyukája

2011. júl. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 krisztivan ***** válasza:
100%
17.41-es vagyok.Nem tudom hogy miért kell kivárni a 3 órát nektek,mi a fiamnál csak a 2 órát tudtuk kihúzni de valamikor még azt sem.Persze nem volt hasfájós és így könnyebb volt.Először cicizett és utána annyi tápszert ehetett ami még belefért.Nagy súlyal született és sajnos éhezett a kórházba ezért Ő már egészen picinek is túlette magát(állandóan jött vissza bukás formájában,és amint lett egy kis hely a gyomrában azonnal teliteni akarta)ezért nekünk volt,hogy fél óra szünet volt csak a két etetés között.Ebbe azért hamar belefáradtam és akkor tértünk át a 3 órás kajára,de akkor már 2 hós volt majdnem.Etesd cicivel először mindig és utána pótlás legyen csak a tápszer.Ne hagyjál ki szoptatást mert tényleg apadhat úgy a tejed és ez még nem kellene.De egyébként,Ne parázz ezen mert sokkal rosszabb lesz ha idegeskedsz miatta!!!!Bizz az ösztöneidben az mindig jó.
2011. júl. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek!


Kedves legutóbbi válaszadó!


Hogyan tértél át a 3 óránkénti etetésre?

Mert nálunk is ugyanaz a helyzet. A kórházban alig kaptunk tápszert, pedig ott még egyáltalán nem volt tejem.

És az én kicsim is többet eszik (két hetesen általában 90 ml tápszert, de van, hogy a 120, 150-et is kéri -persze ehhez több idő kell, ilyenkor egy-két órán át eszünk.)Már én is bele vagyok fáradva. Van, hogy azt hiszem már végeztünk, majd 10-20 perc múlva ismét eszeveszett módon keresi a cicit/kaját.


Szóval hogyan sikerült az átállás? Gondolom, sokat sírt eleinte a kisbabád. :(

2011. júl. 12. 22:50
 14/15 anonim ***** válasza:
Én írtam Neked privibe, de sztem még nem olvastad.
2011. júl. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mivel kis súllyal született még most 2,5 hónaposan sem tartja be mindig a 3 órát, és én nem is erőltetem a dolgot. Van, hogy 2,5 óra múlva éhes, akkor adok neki, majd amikor már bírja tovább, akkor úgysem fog kérni korábban szerintem.
2011. júl. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!