Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6hós babám ma leesett az...

6hós babám ma leesett az ágyról? Férjem szerint borzalmas anya vagyok? Most valóban én is így érzem

Figyelt kérdés

Eddig még sosem fordult elő ilyen! Ma délután elaludt(nagyon nyűgös volt) ezért a nagyágyban, én pedig nagyon éhes gondoltam kiszaladok a a konyhába csinálni egy szendvicset, körülbelül 2percvolt az egész,siettem vissza, addigra a földön feküdt a fiam,és sírt.

Felvettem megnyugtattam, azóta nem sírt,szerintem csak megijedt, ha nagyon megütötte volna magát, tovább sírt volna.

Férjem hazajött elmeséltem neki, és teljesen kiakadt hogy milyen rossz anya vagyok,meg szegény gyerek...

Veetek voltilyen?

persze én is nagyon megilyedtem, de az a lényeg hogy nem lett semmi baja.


2011. júl. 15. 21:28
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat.

Az egyértelmű ha bármi furát észlelek akkor rögtön ügyelet!

2011. júl. 15. 21:46
 12/21 anonim ***** válasza:
48%
úhh a minta anyák látom megtalűltak.tudod hány ilyen eset lesz még?ugyan már?legyünk már öszinték mi hány olyan fájdalmat okoztunk műr a gyerekünknek ami a mi figyelmetlenségünk miatt volt??Nem rossz anya vagy hanem kissé fáradt és tapasztalatlan aki még nem élt át hasonlót.Nem lesz semmi baja a gyereknek,és a férjed tényleg egy tapló.a legnagyobb burokban tartás melett is történik baj,azt kell nagyon megtanulni,mikor kihez kell fordulni,mi az igazi nagy baj,ha most tényleg nem sír már,nem hány és nincs láza csak megijedt,én még azt is eltudom képzelni hogy nem is ütötte be a fejét,de legközelebb tényleg ne hagyd az ágyon,.rakd le habtabira.
2011. júl. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyszer nekem is kiesett a kisfiam a babakocsiból, de nem lett semmi baja. Mondjuk nem én voltam a hibás, mert anyukám altatta babakocsiban és nem tette át a kiságyba, pedig akkor már ki tudott mászni belőle.

2011. júl. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Szegénykém... nem vagy rossz anya,szerintem az anyák 99%ával megtörtént már hasonló,sőt,ahogy nő a gyerek,egyre többet fog esni akár a szemed előtt is. Persze,mindent meg kell tenni,hogy védjük őket,de balesetek történnek. Velem is volt,pont egy napon a barátnőmékkel,csak a mi babánk 5 hónapos volt, épp arról beszéltünk,hogy nem mertük elmondani az apukának. Ok, kb 30 centit esett és szőnyegre, de inkább csak megijedt, amúgy én is szar anyának éreztem akkor magam (szerintem én még jobban is megijedtem,mint ő). Mostanában meg napról napra új dolgokat csinál, olyan mozdulatokat fedez fel,amiről úgy tudtam,hogy még nem képes rá, fél perc alatt is képes lenne valami veszélyes manőverre. Nővéremékkel is megesett,mikor rábízta a 10 évesre a fél évest,hogy kiugorjon a boltba,aztán a nagyobb elaludt a nagy vigyázásban...
2011. júl. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nálunk épp ma történt, hogy a gyerekek barátja, egy 12 éves kislány ölében esett ki a 8 hónapos fiam. Ültek az asztalnál és a kicsi úgy döntött, sétálni szeretne. Elmondás szerint (nem voltam benn) a hátára esett, azzal tompított, így a buksiját már nem ütötte meg. Apa felkapta és megvigasztalta.

Most aludt el, eddig minden rendben van vele, azért én is figyelem...

Ne aggódj, mindenkivel megtörtént már...

2011. júl. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Fú a kezeimen nem tudom összeszámolni, hogy hányszor zuhant már a fiam, 1x az ágyról véletlenül, de mikor megtanult állni-leülni, akkor körülbelül NAPONTA volt bömbi, akkorákat zúgott, hogy elmondani nem tudom, pedig ott voltam mellette. Egyszerűen kell, hogy elzuttyanjon, különben nem tanulja meg, hogy hogy kell menni, esni, felkelni. A fiam, most ha elesik feláll és megy tovább, nincs semmi balhé.

A férjed meg ha anyámasszony katonáját akar nevelni, akkor jó úton jár :)))

2011. júl. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

5 hónapos korában esett le először a fiam az ágyról. 2 másodpercre fordítottam neki hátat, míg kidobtam a pelust a kiságy végében lévő kukába, és már lent is volt. Utána még esett párszor, míg nem tanult meg lemászni, de épp most este esett le megint, pedig már 21 hónapos. :D

Ha felsír, nincs eszméletvesztés-hányás, eszik-iszik, jókedvű, nem aluszékony, akkor felesleges orvoshoz vinni.


Nem vagy rossz anya, ezt ne feledd! Lesznek még cifrább dolgok is.

2011. júl. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Érdekes a férjed...

Az én fiam is 6 hónaposan esett le az ágyról. Pont aznap mentünk a féléves kontrollra, a dokinéni meg is dícsért, amiért nem estem pánikba, és nem rohantam azonnal a kórházba a babával.

Egyébként eléggé megijedtem, nagyon rossz érzés volt, de pl a barátnőm azonnal bevitte a kisfiát a kórházi ügyeletre, 72 órára bent is fogták őket, hétvégén, rájuk se nyitották az ajtót. És pont most röhögtünk rajta, hogy most 15 hónaposak a srácok, mióta járnak, esnek-kelnek, sokkal nagyobbakat zakóztak már, mint egy sima ágyról-leesés.

Visszatérve az ágyhoz: az én esetem után egyik este a férjem elaludt az ágyon a baba mellett, ő meg a játékosdobozával együtt szánkózott le a földre...

Ilyen balesetek sajnos a legtöbb családban előfordulnak, de nem szabad annyira a szívünkre vennünk, főleg ha nincs belőle baj.

2011. júl. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálam 7 hónapos volt az első esésénél. Azt mondta a doki, hogy ha rögtön felsír, és nem sokáig, akkor nincs baj. Csak megijedt. Kemény fából faragták ezeket a kisembereket, úgy vannak kódolva, hogy túléljék azt, hogy felneveljük őket. :-D
2011. júl. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
41%

Soha nem hagytam egyedül az ágyon, pedig sokszor volt ott. Ennek ellenére megtörtént, hogy leesett, 10 hónapos volt, franciaágyon játszottunk hárman apukával, én hoztam át a pizsamáját a másik szobából, 1 perc volt, apuka ez alatt pár másodpercre elaludt, és a lányom le is esett rögtön. Én ha hullafáradt vagyok se tudnék elaludni a lányom mellett ilyen helyzetben, a férjem közölte, ő fáradt, dolgozott sokat... nagyon mérges és ijedt voltam, el se hittem, hogy ez megtörténhet, mert a leírások szerint ez banális est, de mi van, ha rosszul esik és eltörik a nyakcsigolyája???...

Mondjuk én amúgy is aggódód vagyok, a félrenyelés is nagy félelmem.

2011. júl. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!