Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen kétségbe vagyok már...

Teljesen kétségbe vagyok már esve! Másnak is ilyen nehéz az első babával?

Figyelt kérdés
6 napos a picikém, de nem tudom már mit kéne tennem. Állandóan jelzi, hogy éhes. Ciciztetem, aztán leteszem, de van, hogy fél órát sem pihen, megint cuppog és eszi a kezét. Tejem van, cumit nem használunk. Ja és nagyon sokat bukik is, dehát, ha nem etetem akkor meg sír, hogy kell neki. Naponta csak max 2szer van olyan, hogy 3 órát alszik. Nagyon kimerültem már. Mit tegyek?
2011. júl. 16. 17:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%

Kevés olyanról tudok, akiknek könnyű az első pár hónap. Én több, mint 1,5 évig alig aludtam, a kimerültségtől gyakran sírtam is.

Ne légy elkenődve, 6 napos, még neki is tanulnia kell az életet. Gondolj arra, hogy milyen szuper, hogy van elég tejed. Megpróbálhatod mással lekötni, énekelj neki, cirógasd, beszélj hozzá és persze tedd cicire, amikor csak kéri. Képzeld el, milyen új élmény lehet neki az éhség, 6 nappal ezelőttig minden olyan kerek volt, nem érzett ilyet. A bukást nem tudom, hogyan lehet csökkenteni, de biztos van erre is jó módszer, az is lehet, hogy 1-2 nap múlva magától elmúlik. Szerintem az is használhat, ha nem teljesen vízszintesen teszed le, a gravitáció is segíthet a tejecske pocakban tartásán. Ne aggódj, beletanultok gyorsan a közös életbe!

Gratulálok a babádhoz! :)

2011. júl. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%
Az is lehet, hogy igen, sok tejed van, de babanak meg sem megfelelo.
2011. júl. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is már többször sírtam a kimerültségtől, meg főleg a tanácstalanságtól :( Remélem minden nappal könnyebb lesz!
2011. júl. 16. 17:58
 4/25 anonim ***** válasza:

Amikor az én gyerekeim picik voltak, akkor az orvos azt mondta, sokszor a hasfájáskor is szopizzák az ujjukat, látszatra éheseknek tűnnek, közben pedig a hasfájásról van szó.

Lehet kapni a patikában babáknak való görcsoldót, meglátod, minden rendejön. Olvas el, hogy ilyen súlyú babának mennyiszer kell ennie, és egész nap kb. milyen mennyiségű tejet kell szopnia, és azt tartsd be nagyjából. Ne etesd túl gyakran, próbálj egy rendszert kialakítani, és ahhoz tartani magad.

Érdekes, hogy mostanában nem teáztatják a babákat, pedig van görcsoldó tea is, amit kis kanállal lehet neki odaadni, régebben erre azt mondta az orvos, hogy a tej a főétel, és a babatea pedig a víz, éppúgy, mint a felnőttek, a babák is szomjasak főétkezések közben, teáztatni kell. Főleg ilyen melegben!

A köményes tea is görcsoldó hatású, amíg nincs otthon gyógyszertári tea, kevés köményt is tehetsz az enyhe teába, és leszűrve adhatod neki. Az enyhe kamilla tea is segíthet, talán ezzel kellene kezdened.

2011. júl. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Van cumija? A szopizás megnyugtatja ugyan, de emiatt nem feltétlen kell mindig mellre tenni. Ettől függetlenül persze igényli az anya közelségét, tehát míg erőd bírja azért ringatgasd.
2011. júl. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Ha nem feszes a pocakja, és nem huzogatja a lábát, akkor is fájhat a hasa?
2011. júl. 16. 18:04
 7/25 A kérdező kommentje:
Van cumija, de nem nagyon szeretném használni amíg van más megoldás
2011. júl. 16. 18:05
 8/25 anonim ***** válasza:
A szopáskor levegőt is nyel a baba, ki többet, ki kevesebbet. Van olyan baba, aki nagyon mohón szopik, és ez is okozhat hasfájást. Az enyhe görcsoldó hatású tea nem árthat, nyugodtan kipróbálhatod, talán ez a baj. Általában ez szokott lenni a picikkel. Ha úgy látod, nem segít a görcsoldás, akkor más ok után kell nézni, esetleg melege van, valami zavarja az alvásban, stb.
2011. júl. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is ilyen nehéz volt. Én is nagyon fáradt voltam, sokszor sírtam. De azt mondják, ez vele jár! Az enyém most 16 hónapos, és éjjel még most is 3 - 4 alkalommal kelünk. Mostmár nem eszik, csak iszik éjjel.

A kisfiam nagyon hasfájós volt, szegénykém csak sírt, sírt, és nem tudtunk vele mit kezdeni. A kezünkön feküdt hason és rázogattuk, úgy lett jobban.

Bukott is, sokmindent kipróbáltunk, AR-es tápszereket (bukás elleniek), egyedül a Milupa milumil volt, ami nem jött vissza.

DE amíg van elég tejed, ne adj neki tápszert (ha bírod még)!!

A barátaink babája is bukós volt, ők pihenőszékbe tették, abban aludt a baba, úgy kevesebb kaja jött vissza neki.

Én azt mondom, ne foglalkozz vele, hogy mit mondanak, mennyit kell ennie, ha úgy érzed, rakd cicire és kész!

Kitartás, az első 6 hét a legnehezebb, utána már könnyebb lesz, addigra összeszoktok. Sok kitartást és türelmet kívánok! Üdv.

2011. júl. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Nekem 9 hetes a kislanyom, nincs sok valtozas,talan az eleje konnyebb volt. Most nagyon hasfajos! En is neha total kivagyok a faradtsagtol mar,de lassan csak jobb lesz. nekunk semmilyen keszitmeny nem hasznalt eddig sajnos! kitartas! nekem is ezt mondjak!
2011. júl. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!